Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מי שמצביע משפיע: הצעות למיזמים חברתיים יוצגו ב'כנס קהילות הנגב', של כיל והרשויות המקומיות, והציבור מוזמן לקחת חלק בבחירת המיזם החברתי הבא

מי שמצביע משפיע: הצעות למיזמים חברתיים יוצגו ב'כנס קהילות הנגב', של כיל והרשויות המקומיות, והציבור מוזמן לקחת חלק בבחירת המיזם החברתי הבא

ביום חמישי, 26.4, החל משעה 09:00 בבוקר יתקיים כנס 'קהילות הנגב מובילות שינוי' בהיכל התרבות בירוחם. בכנס, יוזמה של חברת כיל בשיתוף הרשויות, יוצגו מיזמים חברתיים ברחבי הנגב והקהל יוכל לבחור את שלושת המיזמים המנצחים שיקבלו תמיכה ארגונית וסה"כ הסיוע הכספי בסך 50,000 ש"ח תרומת כיל.

 

כיל במסגרת תכנית 'חושבים עושים' מזמינים את תושבי הנגב לכנס 'קהילות הנגב מובילות שינוי'. בכנס יוצגו שישה מיזמים חברתיים שעלו לגמר מבין עשרות הפרויקטים שהוצגו לוועדת השיפוט. הפרויקטים, מאזורים שונים בנגב, עוסקים בתרומה לחברה, חינוך, תרבות ומפגשים חברתיים.

בין הפרויקטים הקהילתיים שיוצגו ישנם שני יזמים שהקימו רשת רדיו אזורי בשדה בוקר שבמועצת רמת נגב המבקשים להרחיב את תחום השידור לישובים נוספים. בנוסף יזם ממצפה רמון שיספר על גן ילדים המתנהל בתוך חורשה במדבר. בגן הילדים לא לומדים במבנים וכל הפעילות מתבצעת בין עצי החורשה. דוגמה נוספת למיזם היא מיזם מירוחם לשימור ותיעוד המורשת הבדואית בנגב במטרה להצילה מהיעלמות.  מבין ששת הפרויקטים שיוצגו הקהל יבחר שלושה שיקבלו מימון וסיוע בסך 50,000 ש"ח תרומת כיל. בסיום הכנס יכריז יוחנן לוקר, יו"ר כיל, על המיזמים שקיבלו את מירב הקולות ויזכו בסיוע.

את הכנס יפתחו מ"מ מנכ"ל כיל אשר גרינבאום; מיכאל ביטון, ראש מועצת ירוחם ואלונה ברקת, בעלים קבוצת הפועל באר שבע. במהלך הכנס יתקיימו גם פאנלים שונים בנושא קהילתיות וכלכלה מקומית. בסיום הכנס יתקיים הפנינג קהילתי לכל המשפחה עם סדנאות, הפעלות ועוד.

שלומית הוך-גרונוול, רכזת תכנית 'חושבים עושים' ציינה: " הכנס נועד לרשת, לחבר ולהכיר את המגוון הצבעוני והמיוחד שיש לנגב להציע. למרחב יש זהות ייחודית, ואת זה אנחנו רוצים להניח על הבימה".

ארז קמה, מנהל קשרי קהילה כיל, הסביר על חשיבות הכנס: "מטרת כנס נגב לקהילות 2018 היא לייצר פעילות ושותפויות חברתיות בנושא קהילה וקיימות הנעשית על ידי התושבים עצמם, בשיתוף הרשויות והישובים השונים. כיל, כחברה הפעילה בנגב, רוצים לקדם ערכים של קהילתיות, אכפתיות ופיתוח יישובי הנגב.  כבר היום בירוחם אפשר להבחין במרחב הציבורי בשינוי האדיר שפרויקט 'חושבים עושים' יצר בעיר. המטרה שלנו היא  לראות דברים דומים גם בשאר יישובי הדרום ולהמשיך ולחזק את ישובי הנגב והקהילתיות שאנחנו חלק ממנה".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב...
גיים טיים: מתחם גיימינג נחנך במחלקת הנוער באופקים
תתחדשו: מתחם גיימינג חדש (GAME ZONE) נחנך ביום שני במחלקת...
למרות אתגרי המלחמה - קורס "יוזמים עסק" באופקים הגיע לסיומו!
מדובר במחזור השני של קורס באורך 70 שעות אקדמיות, אשר...