Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

קריית גת: רב העיר מאויים ומותקף בידי קיצונים

קריית גת: רב העיר מאויים ומותקף בידי קיצונים
אבטחה. צילום באדיבות pixabay

בוועדת הפנים בראשות ח"כ דודי אמסלם דנו בשאלת אבטחתו של רב העיר קריית גת שמאויים ואף הותקף ע"י גורמים קיצוניים. המשטרה דירגה אותו כמאויים בסיכון דרגה 6.

 

מי אמור לממן את אבטחתו של הרב הראשי של קריית גת, המאוים ואף הותקף לא אחת על ידי גורמים קיצוניים בשל תמיכתו בגיוס בחורי ישיבות לצה"ל? שאלה זו נדונה  בוועדת הפנים, בראשות ח"כ דודי אמסלם, לאחר שהתברר שעלות אבטחתו, לאחר שדורג על ידי המשטרה כמאוים בסיכון בדרגה 6, שהיא דרגת סיכון גבוהה, מוטלת כולה על המועצה הדתית בקריית גת. עלות האבטחה, שהחלה .במחודש ספטמבר, אז החל מסע האיומים והתקיפות ועד היום .כ-ל1,150,000 ₪, כשתקציבה השנתי של המועצה הדתית בקריית גת עומד על 8 מיליון, מתוכם 80% למשכורות. מימון האבטחה מכלה למעשה את כל התקציב לפעילויות המועצה הדתית.

אבטחה. צילום באדיבות pixabay

"אני מבקש ממשרד המשפטים לבדוק את היקף הבעיה ולהסדיר נוהל ברור מי נושא באחריות ומי מממן אבטחת אנשי ציבור מאוימים", אמר יו"ר הוועדה ח"ד דודי אמסלם, "וביניים להנחות את המשטרה לסגור את העניין ומהר. הרב של קריית גת מסתובב שנה בעיר, הולך כל ערב לחתונה ופוגש בין 300 לאלף איש שמבינים שהרב מאובטח כי הוא מאוים. אני כאזרח לא מקבל את זה. איפה המשטרה? זה לא מסתדר. כולם מבינים שהוא מאוים לא בגלל סכסוך עסקי אלא כי הוא מקדם אינטרס עצום של מדינת ישראל. אני מפנה בקשה של הוועדה ליועץ המשפטי לממשלה לדון בנושא, לקבוע נהלים למשטרה ולמשרדי הממשלה איך לנהוג בדיוק".

עודד פלוס, מנכ"ל המשרד לשירותי דת: "איננו משאירים את המועצה הדתית לבד במלחמה. אנחנו והאוצר קיבלנו על עצמנו לממן 800,000 ₪ מתוך 1,150,000 עלות האבטחה. המועצה הדתית תישא רק ב300,000. עד היום העברנו להם 273,000 ₪ ויש פנייה שלנו לוועדת הכספים לשחרר עוד 400,000. כשהפניות שלנו לוועדת הכספים ייענו, הכסף יועבר".

ח"כ בני בגין, יוזם הדיון: "הרב נרדף בגלל עניין מיוחד שבגללו יצא הקצף. זה חלק מבעיה כללית של איומים על מתגייסים ועל מי שתומך בהם. האם המשטרה לוקחת בחשבון את המקרה המיוחד בחלק מבעייתיות כוללת בעניין גיוס בחור ישיבות, שהינו אינטרס ציבורי כולל?".

יו"ר הוועדה, ח"כ אמסלם: "האם הצבא הוא מהאו"ם? לא רואה את זה כבעיה שלו? המשטרה צריכה להציף את כל העניין כלפי מעלה ולראות את התמונה הרחבה. איפה הצבא? זה בגללו".

ח"כ יעל גרמן: "אני מזועזעת מהאיומים וההתקפות על הרב. גם אני הייתי מאוימת כראש עירייה ומי שנשא בעול השמירה עלי הייתה העירייה. זו עירייה חזקה והיא יכלה לשאת בזה. מדובר על איום על שלטון החוק והסדר. אצלי זו הייתה משפחת פשע שסגרתי להם פיצוציות על החוף, אבל כשנושא משרה ציבורית מאוים, זהו איום על שלטון החוק וככזה צריך להתייחס אליו".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
נתיבות בדרך להיות אחת מהערים הגדולות בדרום:
התוכנית 'נתיבות צפון' שקידמה רשות מקרקעי ישראל אושרה להפקדה בותמ"ל...
לראשונה בישראל : משפט בינלאומי- "האנושות כנגד ארגון הטרור-חמאס"
בת שבע יהלומי, שבנה איתן נחטף ושוחרר משבי חמאס ובעלה...
בת מצווה לבתו של השוטר הגיבור שנפל בקרב בשדרות
אוריה גולימה בת ה-12 משדרות, הייתה אמורה לחגוג בת מצווה...
לוקחים אחריות על הפרטיות: המכללה האקדמית ספיר פותחת לראשונה קורס ממונה הגנת פרטיות בחסות הרשות להגנת הפרטיות
המכללה האקדמית ספיר נבחרה לפתוח קורס "ממונה הגנת פרטיות" (DPO)...
החל השיווק של שטחי המסחר בשכונת אפיקי נחל באופקים
מוצר נדיר למשקיעי נדלן- יזמי פרויקט עומרים מציעות למכירה את...
למעלה מ-100 ערים השתתפו ב"יום השכנים"
בשכונות בבאר שבע ציינו את "יום השכנים" בצל המלחמה, צויין ב-30.5...
מגן דוד אדום מרכין ראש עם היוודע על הירצחו של מתנדב מד"א דולב יהוד ז"ל שנרצח בשבעה באוקטובר וגופתו אותרה בקיבוץ ניר עוז
דולב ז"ל, בן 35, התנדב במד"א כחובש בקיבוצו ניר עוז...
מאות השתתפו בכנס "מתחברים מחדש" במכללת קיי
בצל שגרת המלחמה ערכה בשבוע שעבר כנס רב משתתפים בסימן...
יום פתוח במכללה האקדמית אשקלון
ביום שישי הקרוב, 7.6.24, תקיים המכללה האקדמית אשקלון יום פתוח...
התלמידות מאולפנת עדי בשדרות זכו בגמר נשים מובילות מדע
במסגרת גמר 'נשים מובילות מדע' שהתקיים השבוע, זכו תלמידות אולפנת...