Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כיצד הטכנולוגיה תתרום לחיינו בעיר בעתיד: כנס ותחרות האקתון במכללת SCE

כיצד הטכנולוגיה תתרום לחיינו בעיר בעתיד:  כנס ותחרות האקתון במכללת SCE

האקתון שהתקיים במסגרת כנס AISTQ של המחלקה להנדסת תוכנה שם דגש על פתרונות טכנולוגיים אפליקטיביים המתבססים על מאגרי מידע עירוניים – לשיפור איכות החיים של תושבי העיר.

בשבוע שעבר התקיים – זו השנה השלישית – כנס AISTQ של המחלקה להנדסת תוכנה, העוסק בנושאים עכשוויים בתחום איכות התוכנה ובדיקות תוכנה. במסגרת הכנס נערך השנה האקתון לסטודנטים בסימן "מידע פתוח בעיר חכמה", בשיתוף מרכז החדשנות הדיגיטלית  CDI Negev ועיריית באר־שבע. הסטודנטים התבקשו להציג פתרון הנדסי־טכנולוגי להנגשת מידע הקיים במאגרי המידע העירוניים, שישפר את איכות החיים של התושבים.

במקום הראשון ובפרס כספי של 4,000 ש"ח זכה צוות מהמחלקה להנדסת תוכנה בקמפוס אשדוד, שפיתח Open Shelter – אפליקציה העושה שימוש בנתוני מקלטים מתוך ה־Open Data של באר־שבע. בעת אזעקת אמת, האפליקציה מאתרת את המקלט הציבורי הקרוב ביותר ופותחת במכשיר המשתמש מפה המציגה מסלול ניווט רגלי. עם ההגעה למקלט, נשלחת הודעה אוטומטית לרשימת אנשים שהמשתמש בחר מראש, באמצעות חיישן ביקון השולח אותות Bluetooth, ומודיעה להם על מיקומו. האפליקציה נותנת מענה גם להיעדר מקלט ציבורי במרחק סביר, על ידי הפנייה לבניין מגורים או הצגת הנחיות התגוננות בשטח פתוח.

במקום השני ובפרס כספי של 2,000 ש"ח זכה צוות Hoodinipush מאוניברסיטת חיפה, שפיתח ממשק לקידום בעלי עסקים מקומיים. האפליקציה מבוססת על חיישני ביקון, המזהים עוברים ושבים ברדיוס של עד שבעה מטרים מבית העסק, ומשדרת מסרים למשתמשים על פי תחומי עניין ופרופיל (קופונים, מבצעים ועוד).

במקום השלישי ובפרס כספי של 1,000 ש"ח זכה צוות Baliga מהמחלקה להנדסת תוכנה בקמפוס באר־שבע, שפיתח אפליקציה המאפשרת אינטראקציה חברתית המושתתת על תשתיות ספורט עירוניות. המשתמש יכול לבחור את תחום הספורט המועדף עליו וכך לקבל הזמנות למשחקי ספורט, לחפש מגרש פנוי, לפנות לעירייה בנוגע לליקויים במגרשים ועוד.

ד"ר הדס חסידים, יוזמת ומארגנת הכנס וההאקתון: "הרעיון היה למצוא פתרונות טכנולוגיים אפלקטיביים לבעיה שהמתמודדים בוחרים – חברתית, חינוכית, בריאותית, כלכלית, סביבתית או ביטחונית". בטקס הענקת הפרסים לצוותים הזוכים ציין נשיא המכללה, פרופ' יהודה חדד: "אנחנו פועלים לחנך את הסטודנטים להיות יצירתיים ולפתח רעיונות שיש בהם תרומה לחברה". ראש העיר באר־שבע, רוביק דנילוביץ' ציין: "בזכותכם, אנחנו יכולים להיות עיר העתיד, שתבשר על העתיד בהרבה מאוד תחומים. אנחנו מעודדים אתכם – ואפילו מחייבים אתכם – לחלום ולהוביל את השינוי".

במקביל להאקתון התקיים פאנל "שולחן עגול", בהשתתפות כ־20 נציגים מהאקדמיה ומהתעשייה, בנושא "אתגרים באיכות ובדיקות תוכנה לנוכח השינויים במודלי ושיטות פיתוח התוכנה". הדיון פתח ערוץ תקשורת להעלאת רעיונות ואתגרים ולמציאת פתרונות משותפים, שיגובשו לנייר עמדה אשר יפורסם בהמשך השנה בירחון בינלאומי.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב...
גיים טיים: מתחם גיימינג נחנך במחלקת הנוער באופקים
תתחדשו: מתחם גיימינג חדש (GAME ZONE) נחנך ביום שני במחלקת...
למרות אתגרי המלחמה - קורס "יוזמים עסק" באופקים הגיע לסיומו!
מדובר במחזור השני של קורס באורך 70 שעות אקדמיות, אשר...
"שייכות, בחירה ואחריות" - סמינר מתגייסים לראשונה בערבה
בית ספר תיכון 'שיטים דרכא', בשיתוף מחלקת חינוך במועצה אזורית...