Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

השר נפתלי בנט, בטקס הענקת תארים במכללה האקדמית להנדסה SCE ע"ש סמי שמעון באר שבע: "יש לנו מדינה חזקה שהולכת וצומחת – בקרוב מאוד תקום פה, בבאר שבע, פקולטה לאדריכלות ולעיצוב"

השר נפתלי בנט, בטקס הענקת תארים במכללה האקדמית להנדסה SCE ע"ש סמי שמעון באר שבע: "יש לנו מדינה חזקה שהולכת וצומחת – בקרוב מאוד תקום פה, בבאר שבע, פקולטה לאדריכלות ולעיצוב"

בטקס הענקת תארים למחזור י"ט במכללה האקדמית להנדסה SCE ע"ש סמי שמעון שהתקיים ביום חמישי האחרון (24.5) קיבל שר החינוך, חה"כ נפתלי בנט, אות עמית כבוד מטעם המכללה. את האות העניק לו נשיא SCE פרופ' יהודה חדד. בנוסף השתתפו באירוע ראש עיריית באר שבע, מר רוביק דנילוביץ', פרופ' יפה זילברשץ – יו"ר ות"ת (הועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלה גבוהה), ועוד בכירים הנושאים תפקידי מפתח בוועד המנהל ובחבר הנאמנים של המכללה. בטקס נכחו כ-2500 איש, מתוכם 470 בוגרים ובני משפחותיהם להם הוענקו תארים ראשונים ושניים ברב תחומי ההנדסה.

 

השר נפתלי בנט נשא דברים בתחילת האירוע ובפתח דבריו שיבח את נשיא המכללה, פרופ' יהודה חדד על העשייה שלו למען ההשכלה הגבוהה בנגב: "אתה ראית את הצורך להקים פה עוצמה מדעית אקדמית גדולה, שנה אחרי שנה, בדחיפה שלך יחד  עם ראש העיר, בזכותכם, בקרוב מאוד תקום פה, בבאר שבע, פקולטה לאדריכלות ולעיצוב" בהמשך הדברים פנה למקבלי התואר ואמר: "ואני כל כך  שמח להיות פה ולפגוש אתכם ברגע  המאוד מיוחד הזה, רגע לפני שאתם יוצאים לדרך אני רוצה לשתף אתכם בניסיון שלי ולתת לכם צידה לדרך"

בנט הוסיף כי: "אף אחד לא באמת יודע איך יראה העתיד. מקצועות שלומדים היום תלמידי כתה א' בבתי הספר לא יהיו רלבנטיים כשהם יצאו לשוק העבודה בגיל , 24. במהלך 40 השנים הבאות תלמדו כל הזמן. הקפידו תמיד לשלב בין הלכה למעשה, בין לימודים והתפתחות תיאורטית ואקדמית לבין ניסיון תעסוקתי". השר סיכם את הדברים בקריאה לכל הנוכחים בטקס: "והכי חשוב, תהיו בני אדם. יש לנו מדינה חזקה ומדהימה וחשוב שנכבד אחד את השני. שנתווכח אבל נסתכל גם איפה יש מה לתקן"

פרופ' יהודה חדד, נשיא המכללה, נשא דברים וסיפר שעד היום יצאו לשוק העבודה למעלה מ 9,000 בוגרים ובוגרות שהשתלבו בשוק העבודה במגוון רחב מאוד של תפקידים. המכללה היא המכללה הגדולה ביותר כיום בישראל ללימודים לתארים אקדמאיים בהנדסה והיא עתידה לגדול עם פתיחתה של התכנית ללימודי אדריכלות שאושרה לאחרונה במל"ג. פרופ' חדד בחר להדגיש בנאומו את נושא ההנדסה למען החברה וציין כי ההנדסה בשנים הבאות תהיה יותר ויותר חברתית. אם עד היום ההנדסה השתלבה בעיקר בפיתוחים טכנולוגיים, בשנים הבאות היא תשרת יותר את החברה בישראל ותסייע במציאת פתרונות לבעיות חברתיות אסטרטגיות.

פרופ' חדד חזר בדבריו על חזונו, חזון הבא לידי ביטוי בדרכה של המכללה: הנגשת האקדמיה לכל שכבות האוכלוסייה בישראל, תוך מציאת פתרונות שיאפשרו גישה לכל אחד ואחת המעוניין הלימודים אקדמיים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מיכאל בנסון המנהל האגדי של אמית באר שבע ומנהל יד שרה הלך לעולמו
הלילה הלך לעולמו מיכאל בנסון, אחד מגדולי המחנכים בבירת הנגב....
"מאפשרים לבני הנוער להאמין בעצמם": תוכנית גשר לאקדמיה של קרן אלעזרא לזולת וקרן אייסף מסכמת שנה באשקלון
התוכנית מסייעת לשיפור הישגים לבגרות ומעודדת השתלבות באקדמיה בעתיד; מפגש...
שיעור חינוך בחופש
חוץ משיעורי אנגלית לבגרות, המורה תהילה יפרח מקרית חמ"ד אמית...
יולי משפחתי בקניון עזריאלי הנגב- פסטיבל בייבי, סדנת צילום משפחתית ומגוון סדנאות יצירה לילדים
פסטיבל Baby Time - סדנאות, הרצאות והפתעות להורה ולתינוק, "הצלמניה"-...
אלופי העולם: מצדיעים לתלמידי שדרות
בסיומה של שנה מורכבת ומאתגרת, כינסו הנהלת קריית חמ"ד אמית...
המבקר אנגלמן בסיור בעוטף עזה יחד עם ממ"ז דרום של המשטרה: "הביקורת בעת הזו קריטית לשם הפקת לקחים. הכשל ב-7.10 מחייב תיקון יסודי גם למען התושבים שחוזרים לבתיהם בדרום וגם למען תושבי הצפון. ויפה שעה אחת קודם"
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן קיים היום (ראשון, 23.6.24) סיור מקיף...
הקרן לעידוד ענף הבנייה יחד עם ארגון הקבלנים בנגב במהלך להכשרת עובדים ישראליים לענף הבנייה בנגב
בצל משבר כוח האדם החמור ממנו סובל ענף הבנייה בישראל,...
אלוף ישראל באתלטיקה: נצנט אביה, תלמיד מקיף אמית באר שבע
שיאן ישראלי U18 החדש ב-110 מ' משוכות, הוא נצנט אביה,...
רשת מחסני השוק, תשיק בתחילת יולי את הסניף ה- 68 שלה בהשקעה של מיליוני שקלים במתחם מסחרי חדש בעיר דימונה
זהו הסניף השני בעיר של הרשת והוא יפתח בשכונת ממשית...
ראש העיר יחיאל לסרי נפגש עם ראש מחוז הדרום של מכבי שירותי בריאות: ״נפעל יחד בשילוב זרועות לקידום רפואת הקהילה״
ראש עיריית אשדוד, ד״ר יחיאל לסרי, אירח היום בלשכתו לפגישת...