Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

גאווה דרומית – "הרשת: באר שבע" מבית ארץעיר זכו בפרס זוסמן-ג'וינט היוקרתי

גאווה דרומית – "הרשת: באר שבע" מבית ארץעיר זכו בפרס זוסמן-ג'וינט היוקרתי
צילום כרמית קורץ

השבוע הכריזו בג'וינט ישראל על הזוכים בתחרות זוסמן-ג'וינט למצוינות בתחום פיתוח השירותים החברתיים בישראל.  "הרשת: באר שבע" זכו בפרס של 25,000$ על תרומתם המיוחדת והמשמעותית בקטגוריית קיימות ואורבניות ועל סיוע לקבוצות חלשות בחברה.

 

גאווה דרומית
צילום כרמית קורץ

מתן סעד, מייסד קהילת הרשת באר שבע: "אין תחושה יותר מספקת מלדעת שאנו יוצרים את החיים שלנו והצלחנו להפוך מצרכני עיר ליצרני עיר"

 

גאווה דרומית
באדיבות הרשת

פותחים את שנת 2019 עם בשורות משמחות: "הרשת: באר שבע" – רשת קהילות עירוניות מבית ארץעיר, הפועלת בשכונה ב' בבאר שבע, זכו ב-25,000$ במסגרת פרס זוסמן-ג'וינט היוקרתי. הפרס מוענק לשלושה זוכים שתרמו תרומה מיוחדת ומשמעותית למציונות בתחום השירותים החברתיים בישראל.

גאווה דרומית
באדיבות הרשת

"הרשת: באר שבע" היא קהילה של מאות צעירים וצעירות בעיר, מבית ארץעיר ובשיתוף הרשות לפיתוח הנגב. היא הוקמה לפני כ 3.5 שנים במטרה ליצור אלטרנטיבת חיים עירונית, תוך לקיחת אחריות על הסביבה. חברי הקהילה מאמינים בסביבת חיים המאפשרת שיתופיות והדדיות. הם עושים זאת בעזרת פעילויות משותפות, אירועים תרבותיים ומיזמים חברתיים כמו: הנגריה הקהילתית, פסטיבלים עירוניים, מחסן ציוד שיתופי, קהילת תעסוקה, מפגשים, סדנאות וקורסים במתכונת בית ספר לחיים, קידום טבע עירוני, אמנות רחוב, גינות כלבים, ארוחות שישי המוניות ועוד.

גאווה דרומית
צילום כרמית קורץ

מתן סעד, מייסד קהילת "הרשת: באר שבע": "הזכייה שלנו בפרס מעידה יותר מכל על רוח התקופה, בה אנשים צמאים להכיר אנשים חדשים ולחיות בקהילתיות ומבינים יותר ויותר כמה הם לא רוצים להיות מוקפים בניכור ובדידות. אין תחושה יותר מספקת מלדעת שאנו יוצרים את החיים שלנו והצלחנו להפוך מצרכני עיר ליצרני עיר. אני רוצה להודות לארץעיר שתמכו בנו מהיום הראשון וממשיכים לתמוך, ללוות ולהאמין בנו כל הזמן".

גאווה דרומית
באדיבות הרשת

בלה אלכסנדרוב, מנכ"לית ארץעיר: "אני מברכת את מתן ושאר חברי הרשת: באר שבע ומתרגשת מהזכייה בפרס היוקרתי. אנחנו בארץעיר מאמינים בכוחה של קהילתיות להשפיע על העיר ולייצר שינוי, ולכן פועלים להקמה וליווי של קהילות עירוניות. הרשת: באר שבע היא דוגמא לקהילה שפועלת לשיפור העיר ואיכות חייהם של תושביה. היא הופכת את הצעירים המקומיים למעורבים ויוצרת בהם תחושת שייכות, ולכן אין גאה ממני על זכייתם בפרס"  

גאווה דרומית
צילום אשר בן דוד

פרס זוסמן-ג'וינט למצוינות בתחום השירותים החברתיים בישראל, מוענק למעלה מ-10 שנים למצוינות בתחום פיתוח השירותים החברתיים בישראל. הפרס נחשב לפרס הגדול ביותר בתחום העשייה החברתית בישראל ומטרתו להגביר את המודעות לנושא החברתי ולהודות לאנשים המסייעים לקבוצות חלשות בחברה. כבכל שנה, הפרק הוענק ל-3 זוכים. מלבד הרשת: באר שבע, זכו גם צוות כוכבי המדבר בקטגוריית קידום סולידריות חברתית ואיריס שטרן לוי בקטגוריית מניעת התעללות בחסרי ישע.

גאווה דרומית
באדיבות הרשת
גאווה דרומית
צילום כרמית קורץ
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב...
גיים טיים: מתחם גיימינג נחנך במחלקת הנוער באופקים
תתחדשו: מתחם גיימינג חדש (GAME ZONE) נחנך ביום שני במחלקת...
למרות אתגרי המלחמה - קורס "יוזמים עסק" באופקים הגיע לסיומו!
מדובר במחזור השני של קורס באורך 70 שעות אקדמיות, אשר...