Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

איך פותרים סכסוכים ללא הגעה לבית משפט

איך פותרים סכסוכים ללא הגעה לבית משפט
קרדיט - Canva

סכסוכים הם מועדים לקרות, שכן, לא הכל תמיד עובר בצורה חלקה. ועם זאת, ישנם סכסוכים שלאו דווקא חייבים להסלים ולהיגמר ברע. גירושין, סכסוך בין בני משפחה, חברים או שכנים, סכסוך בנוגע לירושה, לעבודה או לעסקים וכדומה, לרוב ניתנים לפתרון בדרכי שלום, מבלי להגיע לכדי נקיטת אמצעים משפטיים. מגשר הוא בעל מקצוע אשר מבצע את תהליך הגישור, שמטרתו היא ליישב סכסוכים בדרך שמוסכמת על שני הצדדים. המגשר משמש כגורם מתווך ונוהג ברגישות כאשר הוא שומע את טענות שני הצדדים, מציע חוות דעת מקצועית ומביא לפתרון בין שני הצדדים כאדם ניטרלי שאינו מעורב בסכסוך המדובר.

מהו תפקידו של המגשר

המגשר לרוב – אך לא תמיד, יהיה בעל הכשרה משפטית מסוימת, בעיקר כאשר הוא מטפל בעניינים כמו גירושין או סכסוכים בין גורמים עסקיים, אך גם למגשר שאינו בהכרח משפטן תפקידים רבים והוא יכול לסייע בפתרון מגוון סכסוכים, בין אם משפטיים או לא. תפקידו של המגשר הוא קודם כל להיות ניטרלי. מגשר אינו יכול אדם שקשור לאחד הצדדים בדרך מסוימת – קרוב משפחה, חבר, שותף עסקי וכדומה. המגשר חייב לפעול בתום לב ולא מתוך אינטרס אישי, לכן עליו לסרב לקבל מקרה גישור במידה והוא מקורב לאחד מהצדדים. כמו כן, בדיוק כמו חיסיון רפואי, על המגשר להיות דיסקרטי ולא לחשוף מידע שסופק לו על ידי אחד הצדדים לצד השני, או לכל גורם אחר אלא אם כן הוא מחויב מבחינה משפטית להעביר זאת לגורמים רלוונטיים או שהגורם שחשף את המידע מבקש ממנו לעשות זאת.

איך לבחור מגשר בצורה נכונה

בתור התחלה, חשוב לוודא כי המגשר מתמחה בתחום בו אתם זקוקים לגישור. במידה ואתם מעורבים בסכסוך עסקי, קחו מגשר לענייני עבודה, ואילו אתם זקוקים לגישור בהסכם גירושין, פנייה אל מגשר העוסק בתחום המשפחה, הזוגיות או ספציפית בתחום הגירושין היא הכרחית. כמו כן, כדאי לבדוק את הניסיון של המגשר וההמלצות לגביו. בקביעת פגישת ייעוץ, תוכלו להבין את אופי המגשר ואת היחס שלו אליכם, ולהחליט האם העבודה עימו מתאימה לכם או לא. במשרד ׳נישרי מגשרים׳ מתמחים במתן שירותי גישור לפני גירושין, בין אם אתם מעוניינים בגירושין או שלום בית. ׳נישרי מגשרים׳ נוסדה על ידי נדב נישרי, מגשר גירושין מומחה עם תואר ראשון במשפטים ומחבר הספר ״להתגרש בשלום״ ונגה זיו פרידמן, מגשרת גירושין ומתאמת הורית בעלת תואר ראשון ושני בתחומי הפסיכולוגיה. צוות המגשרים והמגשרות של ׳נישרי מגשרים׳ עובד בשיטה ייחודית שנבנתה לאחר ניסיון מוכח ועזרה לאלפי זוגות להתנהל בתהליך המורכב של הגירושין בהצלחה. פנייה אל המשרד מבטיחה עבודה יסודית עם מגשרים מקצועיים המספקים יחס חם, מכיל ומבין ופועל למענכם בזמינות ושקיפות גבוהה. צרו קשר עוד היום ותהנו מתהליך גישור איכותי שיוביל אתכם לתוצאות מיטביות, המגיע יחד עם מחיר משתלם והוגן.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
זקוקים לאוטובוס לטיול שלכם? כל מה שאתם צריכים לדעת
טיולים ברחבי הארץ הם דבר נחמד ונעים. לא מעט קבוצות...
איזה מזגן באמת יתאים לבית שלכם?
אם יש משהו שכולנו יודעים לומר על ישראל, זה שאי...
איך הופכים את הממ"ד לתקני?
אנחנו חיים במדינה שבה, בגלל סיבות מגוונות, בכל בית צריך...
יש לנו את הכוח לשנות לילדים שלנו את החיים
הילדים שלנו הם הדבר היקר ביותר עבורינו, בעולם כולו, הדבר...
סטודנטים מהדרום למען עולים חדשים בני העדה האתיופית
תכנית 'הרוח הדרומית' של קרן אייסף לחינוך קיימה השבוע אירוע...
כל מה שרציתם לדעת על ארונות הזזה לבית
תמיד חלמתם על היום שבו יהיו לכם ארונות הזזה איכותיים...
בחירת קייטרינג לאירועים
הפקת אירוע זה עניין שרבים מאיתנו מתמודדים איתו לא פעם...
פתרון משברים משפחתיים בעזרת עורך דין ומגשר
לרוב בני המשפחה הם מעגל האנשים הקרוב אלינו ביותר. אלה...
הדרך הנכונה לבלוט בתערוכה הקרובה שלכם
אחרי שהיום לכם דילמות שונות, החלטתם שהפעם גם העסק שלכם...
מה עושים כדי לסיים פרק ישן ולהתחיל חדש?
חלומות על הקמת חברה משלכם יכולים להיקלע למשבר שמחייב לסיים...