Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

24 בדואים מהפזורה בנגב סיימו קורס חובשי רפואת חירום של מד"א

24 בדואים מהפזורה בנגב סיימו קורס חובשי רפואת חירום של מד"א
טקס סיום קורס חובשי רפואת חירום למגזר הבדואי - צילום דוברות מדא

שיתוף הפעולה בין מגן דוד אדום לרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב מתהדק ובמסגרתו סיימו 24 חניכים בדואים קורס חובשי רפואת חירום  "

בטקס חגיגי ומרגש  סיימו קורס חובשי רפואת חירום 24 בדואים מהפזורה הבדואית בנגב. הטקס התקיים בבניין הרשות הבדואית בבאר שבע במעמד השר אורי אריאל, ונציגי מרחב הנגב של מד"א, בראשות מנהל המרחב איציק אלפסי. במהלך הטקס קיבלו 24 החניכים תעודות סיום, מדי מד"א, ערכות כונני תגובה מיידית ומירסים שבעזרתם ובעזרת אפליקציית מד"א יוזנקו לקריאות חירום והפכו לכוננים מתנדבים מן המניין. חניכים אלו מצטרפים ל-130 נאמני החיים ועשרות המתנדבים שכבר הוכשרו בפזורה הבדואית, בהם בני נוער רבים.

החניכים הבדואים עברו את הקורס בתחנת מד"א באר שבע ולמדו כ- 200 שעות לימוד, כל זאת במסגרת שיתוף פעולה רחב היקף וראשון מסוגו לשיפור רפואת החירום ביישובים הבדואים בנגב. כמו כן, בימים אלו חלק מ-24 החניכים נמצאים בעיצומה של הכשרתם להיות נהגי אמבולנס במגן דוד אדום.

משה רוזנפלד, חובש בכיר במד"א ומדריך הקורס: "מדובר בחבר'ה שלא באים לעבור קורס בשביל לעשות וי, אלא עם רצון אמיתי לדעת ולעזור לקהילה שלהם. ההשקעה של החניכים בתכני הקורס הייתה בולטת ביותר, הרצון לדעת ולהשכיל היו ניכרים במיוחד".

איציק אלפסי, מנהל מרחב הנגב במד"א: "אני נרגש וגאה במסיימי הקורס. שיתוף הפעולה שלנו עם המגזר הבדואי מתהווה ומתמשך ועד כה חולקו למעלה מ-130 ערכות כונן מד"א וערכות נאמני חיים. במהלך השנים האחרונות פתחנו קורסים רבים למגזר וזכינו לשיתוף פעולה יוצא מן הכלל שניתן להבחין בו בכמות המתנדבים הגדלה בתחנות מד"א בנגב. אני מברך את המתנדבים, גאה בהם ואין לי ספק כי הם מהווים דוגמא לחבריהם מהפזורה. אני תקווה כי שיתוף פעולה זה יתעצם ואני קורא לכל המעוניינים לקחת חלק בפעילות ענפה זו להצטרף לקורסי מד"א".

טקס סיום קורס חובשי רפואת חירום למגזר הבדואי – צילום דוברות מדא

ח"כ אורי אריאל, שר החקלאות ופיתוח הכפר: "מסיימי הקורס הם הפנים היפות של החברה הישראלית והם מהווים דוגמה אישית לחברה הבדואית ולמדינת ישראל כולה. כשר הממונה על הבדואים בנגב אני גאה להיות במעמד הזה ולראות את המתנדבים, שכל מטרתם היא לתרום לחברה ולהציל חיים. נמשיך לפעול לשילובם של אזרחי ישראל הבדואים בכל תחומי החיים".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מד"א פועל ללא הרף על מנת להגיע לכל פלח באוכלוסייה הקיימת בישראל. בין היתר גם במגזר הבדואי, אנו פועלים רבות כדי להשריש את פועלו של מד"א, את היכולות להצלת חיים, ואת הטכניקות להגשת עזרה ראשונה וסיוע רפואי. קורס חובשי רפואת החירום בקרב נציגי הפזורה הבדואית מהווה אבן דרך בהליכה לכיוון חיזוק שיתוף הפעולה בקרב הקהילה הבדואית ויצירת קהילה עם שירותי סיוע רפואי בעת חירום. אני רוצה להודות לשר אורי אריאל על שיתוף הפעולה והסיוע וגאה במתנדבים שבחרו לתת מזמנם למען פיתוח הקהילה ובטוח כי לפנינו דרך רצופה בהצלחות וייעול המענה הרפואי".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מיכאל בנסון המנהל האגדי של אמית באר שבע ומנהל יד שרה הלך לעולמו
הלילה הלך לעולמו מיכאל בנסון, אחד מגדולי המחנכים בבירת הנגב....
יולי משפחתי בקניון עזריאלי הנגב- פסטיבל בייבי, סדנת צילום משפחתית ומגוון סדנאות יצירה לילדים
פסטיבל Baby Time - סדנאות, הרצאות והפתעות להורה ולתינוק, "הצלמניה"-...
המבקר אנגלמן בסיור בעוטף עזה יחד עם ממ"ז דרום של המשטרה: "הביקורת בעת הזו קריטית לשם הפקת לקחים. הכשל ב-7.10 מחייב תיקון יסודי גם למען התושבים שחוזרים לבתיהם בדרום וגם למען תושבי הצפון. ויפה שעה אחת קודם"
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן קיים היום (ראשון, 23.6.24) סיור מקיף...
הקרן לעידוד ענף הבנייה יחד עם ארגון הקבלנים בנגב במהלך להכשרת עובדים ישראליים לענף הבנייה בנגב
בצל משבר כוח האדם החמור ממנו סובל ענף הבנייה בישראל,...
אלוף ישראל באתלטיקה: נצנט אביה, תלמיד מקיף אמית באר שבע
שיאן ישראלי U18 החדש ב-110 מ' משוכות, הוא נצנט אביה,...
לוקחים אחריות על הפרטיות: המכללה האקדמית ספיר פותחת לראשונה קורס ממונה הגנת פרטיות בחסות הרשות להגנת הפרטיות
המכללה האקדמית ספיר נבחרה לפתוח קורס "ממונה הגנת פרטיות" (DPO)...
מגוון פעילויות לקראת חג השבועות בקניון עזריאלי הנגב
יריד שבועות שכולו תוצרת איכותית- דוכני יין, גבינות ומאפים בעבודת...
למעלה מ-100 ערים השתתפו ב"יום השכנים"
בשכונות בבאר שבע ציינו את "יום השכנים" בצל המלחמה, צויין ב-30.5...
עומדת אני בשערייך ירושלים": ספר שירה חדש לציון יום ירושלים ה-57
היום (ג') תיערך השקת ספר שירים לירושלים, שכתבה המשוררת ד"ר...
מאות השתתפו בכנס "מתחברים מחדש" במכללת קיי
בצל שגרת המלחמה ערכה בשבוע שעבר כנס רב משתתפים בסימן...