Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פסטיבל אילת למוסיקה קאמרי יוצא לדרך

פסטיבל אילת למוסיקה קאמרי יוצא לדרך
אלון אולארצ'יק ויועד ניר צילום: אלכס לרנר
במסיבת עיתונאים לקראת פסטיבל אילת למוסיקה קמארי, אמר ראש עיריית אילת: "שמתי למטרה להפוך את העיר לתרבותית וקוסמופוליטית, בקרוב נבנה בניין קונגרסים ושדה תעופה מהמתקדמים בעולם"

במלון דן תל אביב התקיימה השבוע מסיבת עיתונאים לקראת פסטיבל אילת למוסיקה קאמרי שייערך בעיר אילת בין ה-1-4 לפברואר במלון דן בהשתתפות: מאיר יצחק הלוי, ראש עיריית אילת , רפי שדה, מנכ"ל רשת מלונות דן, לאוניד רוזנברג, מנכ"ל פסטיבל אילת ומנהל אמנותי ומרב אפק, אמו של הנער נבו אפק שתערוכת ציוריו תוצג בפסטיבל, יוסי חן, מנכ"ל תאגיד התיירות העירוני אילת, ליאור מוצ'ניק, מנהל מלון דן אילת. והאמנים אלון אולארצ'יק, יועד ניר וגיא מינטוס.

מסיבת העיתונאים נפתחה עם דבריו של ראש עיריית אילת, מר מאיר יצחק הלוי, שסיפר על תולדות הפסטיבל שהחל מחזונו של לאוניד רוזנברג לפני 12 שנים. "זהו פסטיבל איכותי שממתג את העיר אילת כעיר שוחרת תרבות. תודה ללאוניד רוזנברג – מנכ"ל פסטיבל אילת, על המקצועיות, הנחישות וההתמדה שלו בהובלה ובשדרוג הפסטיבל" והוסיף "שמתי למטרה להפוך את העיר לתרבותית וקוסמופוליטית, בשנה הבאה בעת הזאת, ננחת בשדה התעופה הבינלאומי החדש באילת בהשקעה של כשני מיליארד ש"ח, ובנוסף, נקים בעיר מרכז קונגרסים שייתן מענה לאירועים של אלפי משתתפים ".

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי. צילום באדיבות קרוסלה יח"צ

ראש העיר ציין גם את מרב אפק, אמו של נבו אפק, נער שאובחן בגיל צעיר כאוטיסט בתפקוד גבוה ואיבד כמעט לחלוטין את מאור עיניו אולם אז החל להתפתח בתחום הציור. EuroModels.ch. תערוכה של נבו אפק תוצג באכסדרת אולם הכחול הגדול במלון דן ובו יתקיימו קונצרטים של הפסטיבל. "התערוכה תוצג ולו רק בשביל דבר אחד, מעבר לכך שהציורים מצוינים" אמרה אפק, "אם הציורים יכולים להיות השראה לעוד מבוגר ועוד ילד בעל צרכים מיוחדים כדי לפרוץ את תקרת הזכוכית הזאת שעוטפת אותם, הרי עשינו את שלנו."

לאוניד רוזנברג, מנכ"ל הפסטיבל ומנהלו האמנותי התרגש כאשר סיפר כי בפסטיבל השנה הוא יסגור מעגל. יועד ניר הצ'לן צ'לן ישראלי צעיר ששב לאחרונה מניו יורק כשמאחוריו קריירה מצליחה ומתארח במופע של אלון אולארצ'יק. יועד ניר היה רק בן 7 כשלאוניד אחז את ידו הקטנה והוביל אותו אל הצ'לו. וכך הוא החל את דרכו המוסיקלית כשלמד בקונסרבטוריון אותו ניהל רוזנברג. "מה שיפה בפעילות שלנו באילת" אמר רוזנברג הוא שרבים מהמוסיקאים מתחילים כתלמידים ולאחר מכן חוזרים כשותפים כמו במקרה של יועד ניר" והוסיף "הפסטיבל הוא לא רק אירועי תרבותי, אלא אירוע חינוכי מדרגה ראשונה לעיר אילת ומאיר (ראש עיריית אילת) מבין ותומך בכך"

אלון אולארצ'יק ויועד ניר. צילום באדיבות קרוסלה יח"צ.

בסיום הדברים הושמעו טעימות מתוך הפסטיבל: אלון אולארצ'יק ביצע את שיריו האהובים "נערה במשקפיים" ו"בואי נגיד" בעיבודים לצ'לו ולגיטרה ופסנתר. אחריו עלה פסנתרן הג'אז הצעיר מניו יורק גיא מינטוס שיופיע בפסטיבל עם החצוצרן הקנדי האגדי ינס לינדמן והשמיע קטעים מתוך אלבומו שעתיד לצאת בפברואר הקרוב.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...
בתי החולים בדרום ובשפלה מתכוננים לקליטת פצועי מלחמה ומזניחים את הכוננות לגל חורפי חדש של המגיפה?
התחלואה בקורונה בעולם ובישראל במגמת עליה, אך קיים חשש שבתי...
הפרויקט להזנקת התיירות בערד יוצא לדרך: החברה הממשלתית לתיירות רגע לפני בחירת קבלן לביצוע פרויקט תצפית 'סף המדבר'
על אף המצב הביטחוני, החברה הממשלתית לתיירות ממשיכה לעבוד על...
בעקבות ההשלכות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף עמותת שניר משיקה תוכנית הכוונה עסקית
לאור ההשלכות הרוחביות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף...
אוספים את השברים – פרויקט פסיפס באופקים
אוספים את השברים – פרויקט פסיפס בהשתתפות תושבי אופקים מכל...
מגדלים את דור ההמשך של החקלאים: חברת אדמה מקימה קרן למימון תארים אקדמיים בתחומי החקלאות
תוכנית המלגות החדשה של אדמה כוללת מימון מלא של כ-25...