Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

48 שעות של מרתון אומנות זוהר בנגב

48  שעות של מרתון אומנות זוהר בנגב

16 אמנים מכל הארץ יפגשו לראשונה ליומיים של מרתון אמנות בנגב ויוליד יצירה משותפת ומוארת אשר תוצג בפסטיבל זוהר דרומי בעיר.

40+08 הינו פרויקט אמנות ותרבות בו אמנים נבחרים ייצרו מאפס עבודות אמנות אל מול הקהל. המרתון יתקיים ב6-8 לאוגוסט ותוצרי הפרויקט יוצגו בפסטיבל זוהר דרומי, פסטיבל האור של באר שבע, שיתקיים ב8-9 לאוגוסט בעיר העתיקה בבאר שבע.

הרעיון לפרויקט שואב את הקונספט של יצירה ב-48 שעות מתחומים אחרים כמו קולנוע ותאטרון ומביא אותו אל תוך עולם האמנות הוויזואלית. במהלך הפרויקט יפעלו קבוצות אמנים נבחרים ויצרו מאפס מספר עבודות אמנות בחלל נבחר בעיר העתיקה במהלך 48 שעות, בסופן התוצרים יוצגו בפסטיבל האור הפתוח לקהל הרחב. הדגש בפרויקט הוא על תהליך יצירה אינטואיטיבי, ראשוני וחדשני וחשיפתו לקהל.

השנה, 16 אמנים מכל הארץ בדגש על יצירת קבוצה מגוונת של יוצרים ממגוון תחומים ורקעים שונים שנבחרו להשתתף בפרויקט יפגשו לראשונה יום לפני תחילת המרתון. היום הראשון יוקדש להכרות ולמידה על באר-שבע בכלל והעיר העתיקה בפרט. למחרת, ביום הראשון של המרתון יתחלקו האמנים לקבוצות עבודה, הם יפגשו לראשונה עם הלוקיישן בו יעבדו במשך 48 שעות ויציגו את העבודות. במקום שכל אומן ייצר עבודה אינדיבידואלית הפרויקט מותח את הגבולות אף יותר ומנסה לבדוק האם ניתן ליצור עבודה משותפת. על האמנים נאסר להביא עבודות קודמות וציוד מתכלה ולכן יקבלו תקציב ייעודי לרכישת חומרים באותו הרגע. לאחר מכן האמנים יוזנקו למרתון של 48 שעות של יצירה.

האמנים יעבדו בקבוצות של ארבע, בחלל אחד במתחם הפסטיבל. החלל יחולק למספר אזורים כאשר כל קבוצת אמנים תטפל באזור אחר בחלל במטרה ליצור בתוצאה הסופית תערוכה אינטראקטיבית המתקשרת עם הקהל והחלל בו היא מתקיימת כאשר נושא האור הוא החוט המקשר בין כלל העבודות.

מיכל ליפטשר, אחת מיזמיות הפרויקט "הפסטיבל נוצר מהשראה מפסטיבלים שונים של יצירה ב-48 שעות ורצון ליצור כזה לעולם האמנות הפלסטית. הרעיון הוא לייצר ניסוי ולבדוק מה יכול להיווצר מאפס ב-48 שעות. מעבר לזה חשוב לנו בפסטיבל להביא אמנים מרחבי הארץ לב"ש להכיר את התרבות המקומית ואת המקום החשוב שבאר שבע תופסת בתרבות הישראלית".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב...
גיים טיים: מתחם גיימינג נחנך במחלקת הנוער באופקים
תתחדשו: מתחם גיימינג חדש (GAME ZONE) נחנך ביום שני במחלקת...
למרות אתגרי המלחמה - קורס "יוזמים עסק" באופקים הגיע לסיומו!
מדובר במחזור השני של קורס באורך 70 שעות אקדמיות, אשר...