Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

בשורה לשוק המחזור: הכירו את המטאטא הירוק

בשורה לשוק המחזור:  הכירו את המטאטא הירוק
המברשת רוחמה צילום באדיבות: צבי תקשורת ויחצ

 

במפעל הוותיק 'המברשת רוחמה' הנמצא בקיבוץ רוחמה התחילו לאחרונה לייצר ולשווק מטאטא ירוק וידידותי לסביבה.

מפעל 'המברשת רוחמה' הקיים כבר למעלה מ-60 שנה החליט להרחיב את פעילותו למוצר חדשני וירוק. המטאטא הירוק עשוי מסיבי PET העשויים מפתיתים של בקבוקים ממוחזרים. המפעל מייבא את הפתיתים הממוחזרים ושם מייצרים את שיער המטאטא ומחברים אותו לבסיסו. המטאטא הירוק  הוא בשורה חדשה לשוק הישראלי המגיעה מהתעשייה הדרומית.

במפעל מועסקים כמאה עובדים מקצועיים, כולם מאזור הדרום, אשר אמונים על המוצרים החל משלב הייצור ועד לשלב ההפצה לרשתות. זהו המפעל היחיד בארץ המייצר מברשות על כל סוגיהן אך הם אינם היחידים בשוק. לעיתים קרובות הרשתות מעדיפות לייבא מוצרים דומים בגלל המחיר הזול שלהם כפועל יוצא מכוח אדם זול. לכן, מפעל המברשת רוחמה מנסה להתקדם, להגדיל ולחדש כל הזמן את מערך המוצרים שלהם על מנת לייחד אותם מהמתחרים בתפוצות.

יאיר ראדל, מנהל המפעל "אנחנו נמצאים במלחמה יומיומית אל מול המתחרים שלנו בתפוצות. המפעל שלנו, שקיים כבר למעלה מ – 60 שנה מתמחה בייצור מברשות ומוכר מאוד בשוק. בשנים האחרונות מפעלים דומים ברחבי הארץ נסגרו בגלל חוסר כלכליות. אנחנו חושבים כל הזמן קדימה ומנסים לייצר את המוצרים החדשים והרלוונטיים לצרכן הישראלי. אין ספק שהמטאטא הירוק הוא בשורה חדשנית שהולכת בקו אחד עם שמירה על איכות הסביבה והלך הרוח של הציבור בישראל.

המברשת רוחמה צילום באדיבות: צבי תקשורת ויחצ

אביב חצבני, מנהל מרחב דרום של התאחדות התעשיינים מסר כי "אנו בהתאחדות מעודדים תעשיינים להרחיב את תחום הייצור ולהתאימו לשוק הישראלי. מפעל המברשת רוחמה מביא בשורה חדשה לצרכן, תקנו כחול לבן, תקנו ירוק. מדובר במפעל שורד, בעוד שמפעלים דומים ברחבי הארץ נסגרו בשנים האחרונות,  פה רואים את החוזק של התעשייה הדרומית. כחלק מהפעילות שלנו במרחב דרום אנחנו מסייעים למפעלים להרים את הראש מעל המים ולשמר את המצב הקיים על ידי סיוע בבעיות בירוקרטיות ורגולטוריות. אני מאמין כי המפעל ימשיך ויתקדם והתעשייה הדרומית רק תלך ותתפתח, כי הרי, זה העוגן הכלכלי החשוב ביותר בנגב".

אודות מרחב דרום-התאחדות התעשיינים

התאחדות התעשיינים בישראל הינה הגוף היציג היחידי והגדול ביותר של המגזר התעשייתי בישראל. מרחב דרום של ההתאחדות שותף ומשפיע על פיתוח הנגב וזאת על ידי מעורבות בפרויקטים אזוריים כגון: מעבר צה"ל לנגב, פיתוח פארקי תעשייה קיימים וחדשים, קידום תשתיות הגז הטבעי, השמת עובדים בתעשייה גם מהמגזרים הבדואי והחרדי, קידום החינוך המקצועי ועוד. מעבר לכך ישנה פעילות פרטנית של המרחב מול מפעלים הכוללת יעוץ וסיוע במגוון נושאים יומיומיים המעסיקים את המפעלים, כגון: הכשרות מקצועיות במגוון תחומים כמו תפעול, שיווק, משאבי אנוש ועוד, מימון השקעות, פיצויים בגין מבצע "צוק איתן"/רשות המסים, תעסוקה וגיוס כוח אדם, ארנונה, מים/תאגידי מים, גז טבעי, כיבוי אש ועוד מתוך הבנה של האתגרים הרבים העומדים בעיקר בפני המפעלים הקטנים והבינוניים באזור הדרום במיוחד.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...
בתי החולים בדרום ובשפלה מתכוננים לקליטת פצועי מלחמה ומזניחים את הכוננות לגל חורפי חדש של המגיפה?
התחלואה בקורונה בעולם ובישראל במגמת עליה, אך קיים חשש שבתי...
הפרויקט להזנקת התיירות בערד יוצא לדרך: החברה הממשלתית לתיירות רגע לפני בחירת קבלן לביצוע פרויקט תצפית 'סף המדבר'
על אף המצב הביטחוני, החברה הממשלתית לתיירות ממשיכה לעבוד על...
בעקבות ההשלכות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף עמותת שניר משיקה תוכנית הכוונה עסקית
לאור ההשלכות הרוחביות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף...
אוספים את השברים – פרויקט פסיפס באופקים
אוספים את השברים – פרויקט פסיפס בהשתתפות תושבי אופקים מכל...
מגדלים את דור ההמשך של החקלאים: חברת אדמה מקימה קרן למימון תארים אקדמיים בתחומי החקלאות
תוכנית המלגות החדשה של אדמה כוללת מימון מלא של כ-25...