Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

אבן פינה למלון חדש בנגב

אבן פינה למלון חדש בנגב
צילום: צביקה טוכטרמן

שר התיירות הניח השבוע את אבן הפינה למלון קדמא- המלון הראשון של רשת "מלונות מטיילים" בנגב. הפרחת השממה בנגב, בסמוך לצריף בן גוריון, עם פרויקט מרהיב שיהיה נגיש למשפחות.

שר התיירות ח"כ יריב לוין הדרים אמש עד לצריף בן גוריון בשדה בוקר שבנגב, על מנת להשתתף בטקס הנחת אבן הפינה למלון מטיילים "קדמא"- המלון הדרומי הראשון של הרשת המונה כיום חמישה בתי מלון באזור הגליל. השר התכבד להטמין בסמוך לאתר הבנייה של המלון כד חרס ובו דברי ברכה כתובים על קלף. בין המברכים, ראש מ.א. רמת הנגב ערן דורון, רזי יהל יו"ר קיבוץ שדה בוקר, טל ישועה יו"ר רשת "מלונות מטיילים", בת-חן ישועה, מנכ"לית הרשת, מנכ"ל חברת "גני ירושלים" יעקב מורדוך, ורון פלד מיזמי הפרויקט.

השר לוין, אשר פתח את הטקס, ציין כי: "אני מברך על הקונספט שאומץ, לבנות מיזם עממי ולאו דווקא מלון 5 כוכבים.  המלון יספק מענה למשפחות ולקבוצות מטיילות, כמו גם לתיירות נכנסת מחו"ל, ויציע חוויית מדבר ייחודית במחירים אטרקטיביים. אנו במשרד התיירות מקדמים אתגר שיווקי על מנת לייצר מוצר מדברי שלם ויחיד במינו שיחבר את אזור ים המלח, מצפה רמון ואזור הנגב כולו, ומגבים את הפרויקט החשוב".

ערן דורון, ראש מ.א. רמת הנגב: "לקיבוץ שדה בוקר יש היסטוריה ארוכה עם תיירות, ועבור חברי הקיבוץ מדובר בפרויקט בעל חשיבות רבה. המוצר התיירותי יתרום להמשך פיתוח הנגב והמפעל ההתיישבותי בו".

צילום: צביקה טוכטרמן

יעקב מורדוך מנכ"ל חברת "גני ירושלים" הדגיש כי מטרת המיזם, להוות נקודת כניסה לטיולי המדבר, עם מרכז מטיילים שיציע טיולי אופניים, פיקניקים, טיולי טרקטורונים וכיו"ב. לדבריו, "בבניית המלון נעשה שימוש בבלוקים מיוחדים המותאמים לטמפרטורות הקיצוניות השוררות בשדה בוקר – חום קיצוני ביום וקור בלילות".

טל ישועה יו"ר "מלונות מטיילים" : "הרצון הוא להנגיש את המדבר למטיילים, ולייצר שיתופי פעולה עם יזמי המדבר השונים.  בנוסף, בעידוד ובדחיפת משרד התיירות המסייע רבות, המטרה היא להפוך את המדבר לאטרקציה מיוחדת ולחוויה פראית עבור תיירות חו"ל. מעבר לחשיבות ההיסטורית של בנית מלון בצמוד לצריף בן גוריון בשדה בוקר על כל המשמעויות הסמליות הנלוות לכך, הרי שפיתוח התיירות בחבל זה של הארץ הוא אתגר ציוני אמתי, תרומה לכלכלה ולחברה באזור".

עוד לדברי רזי יהל, יו"ר קיבוץ שדה בוקר אשר חתם את דברי הברכות, "משרד התיירות לא ויתר ואפשר להקים בסמוך לצריף של פולה ודוד בן גוריון מיזם זה".

המלון, שנבנה בימים אלה ע"י חברת  גני ירושלים, צפוי להיפתח באביב 2018, ולכלול בשלב הראשון 95 חדרים וכן מבנה ציבור הכולל לובי, שני אולמות כנסים, מסעדה ובר הפונים לחצר הפנימית ובה בריכה פתוחה מרהיבה וכן מבנה ספא/חמאם טורקי סגור. בהמשך, צפויים להתווסף למלון עוד 38 חדרים נוספים. המלון יכלול מרכז מטיילים אזורי עבור כל מטיילי המדבר החולפים בכביש 40 בכלל ועבור אורחי המלון בפרט עם פעילויות מגוונות למשפחות וליחידים ובהן טיולים רגליים, טיולי גמלים, אופניים, ג'יפים ופעילויות יום ולילה במדבר . הקונספט של חאן נבטי מוקף חומה, בנוי על בסיס המצודות הנבטיות העתיקות במדבר, המשתלבות בצבעיו ונהנות מחן ואופי אוריינטלי בעיצוב החללים הציבוריים והחדרים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
"ספגנו רימונים וטילים בכל רגע, אבל רוח הלחימה, הגאווה לאומית ותחושת שליחות הרימו אותנו"
היום התקיימה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע עצרת...
חידושים באולימפיאדת המגמות של "עתיד"
אולימפיאדת המגמות הטכנולוגיות של רשת החינוך "עתיד" התקיימה במוזיאון ארץ...
"מי שבע" השקיע כ-49 מיליון ₪ בתשתיות המים והביוב בשנת 2023
"מי שבע" השקיע כ-49 מיליון ₪ במהלך שנת 2023 בעבודות...
לראות ולשמוע מקרוב: הנהלת ארגון הקבלנים יצאה לסיור ביישובי עוטף עזה בעקבות מלחמת חרבות ברזל
הנהלת ארגון הקבלנים בנגב יצאה השבוע (יום א' - 5/5)...
ד״ר דן שוורצפוקס, מנהל מלר״ד סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית וסגן מנהל ביה״ח, נבחר להשיא את משואת הרפואה והשיקום בהר הרצל, ביום העצמאות תשפ״ד
בבוקרו של ה-7.10.2023 התעוררו עובדי המרכז הרפואי סורוקה לקול אזעקות...
שמים את הפריפריה במרכז: מפגש נשיאי המכללות לחינוך בדרום עם נשיא המדינה
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח השבוע במשכנו את פורום נשיאות...
ארגון הקבלנים בנגב במחווה מרגשת לזכרו של רנ"ג אורי מויאל ז"ל מדימונה שנרצח בפיגוע בבית קמה
ברביעי האחרון קיים ארגון הקבלנים בנגב כנס מקצועי בהשתתפות כ...
התקנת חלון אלומיניום
התקנת חלון אלומיניום
האלומיניום ידוע כחומר גלם עמיד, נוח לעבודה, ידידותי לסביבה ולא...
מה עשה רון יוחננוב בקניון עזריאלי הנגב עם עשרות ילדים?
קניון עזריאלי הנגב , אירח את הבלוגר, המשפיען והמתכונאי המוביל...
החטופה שחזרה מהשבי חגגה יום הולדת עם צוות סורוקה
יום הולדת שמח אלמה!💛 אלמה אברהם  שחזרה משבי החמאס, חגגה היום...