Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים

תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
קרדיט: דוברות עיריית אופקים

תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו ביום שלישי באופקים. האורחים פגשו את מקביליהם, תלמידי שכבה יא' בתיכון הרב תחומי עמל אמירים מאופקים, ביקרו במתחם הנוער החדש "המגנט", ערכו סיור בשכונת מישור הגפן (שנפגעה קשות בטבח 7 באוקטובר) בהדרכת מובילים מקומיים, וקיימו מעגלי שיח – בהם שיתפו התלמידים משתי הקבוצות את עמיתיהם בתחושות המלוות אותם מאז אירועי השבת השחורה. המפגש נערך ביוזמת רכזת החינוך החברתי בתיכון עמל אמירים, דניאלה טפירו, ומחנך כיתה יב' 4 בבית הספר אורט סינגאלובסקי, יניב חלמר.

בנוסף, האזינו התלמידים לסיפורה המרגש של שירן אבוהרון, שבעלה השוטר רוני ז"ל נרצח בבוקר שמחת תורה תשפ"ד, לאחר שיצא להילחם במחבלים; ולמפקד משטרת אופקים, סנ"צ ניב אוחנה, אשר סקר בפניהם את אירועי אותה יממה מנקודת מבטם של שוטרי הרשות – תחילה במסיבת הטבע ברעים ולאחר מכן באופקים עצמה, ושיתף אותם בסיפורו האישי. שתי קבוצות התלמידים הציגו בפני השניים שאלות, ולאחר מכן שיתפו כאמור את חבריהם ברגשותיהם.

"מהרגע הראשון נעניתי לבקשה של יניב לחבר בין בתי הספר וליצור סיור ומעגלי שיח", סיפרה רכזת החינוך החברתי בתיכון הרב תחומי עמל אמירים באופקים, דניאלה טפירו. "בני הנוער והצוותים של שני בתי הספר נפעמו, התרגשו, הזילו דמעה מסיפורה המרגש של שירן אבוהרון שבעלה נרצח בהגנה על אופקים ורותקו מהעדות האישית של מפקד תחנת משטרת אופקים, ניב אוחנה. זו הייתה בעצם הפעם הראשונה שבה תלמידי התיכון שלנו יצאו לסיור בעצמם, שיתפו וסיפרו את הסיפור של גיבורי וגיבורות אופקים".

"ביקשתי מהתלמידים שיהיו שגרירים של אופקים", המשיכה טפירו. "שיספרו את הסיפור שלנו – את הגבורה, החוסן, ואהבת האחר, ושיהיו מודל ודוגמה. החינוך הוא הדרך שלנו לגעת בלב הילדים, ואני מרגישה שנגענו במפגש בעשרות לבבות. התלמידים האלה הם דור העתיד של ישראל, והאחריות על הגנת הארץ מונחת ממש עוד רגע על כתפיהם. בוגר בית הספר שלנו, ערן אלוני ז"ל, שסיים רק לפני שנתיים את לימודיו ונפל לפני כחודשיים בעזה, ביקש תמיד שיזכרו כי 'אנו צריכים להיות דוגמה ומופת בכל מקום בו נלך". מי ייתן שנקיים את הבקשה שלו. היה סיור עוצמתי ומרגש, ונרקם חיבור מיוחד בין בני הנוער – חיבור שהתחיל בחוסר ודאות וסקרנות ונגמר בתקווה".

"התגובות של התלמידים ביחס לסיור ולמפגש היו חיוביות מאוד", הוסיף רכז שכבת יב' בבית הספר אורט סינגאלובסקי, ניצן נחליאל. "המפגש עם תושבי אופקים וההאזנה לסיפורי הגבורה – הותירה בכולנו חותם. ברמה האישית, זכיתי להכיר את הגבורה של תושבי אופקים, ולקבל המון השראה מהפעולות שעשו בשביל השכונה – ומההתמודדות שלהם לאחר מכן".

קרדיט: דוברות עיריית אופקים
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הונחה אבן הפינה למרכז המסחרי Hola בשכונת רמת שקד באופקים: "המטרה – ליצור את מרכז הבילוי והפנאי המוביל באזור"
במעמד ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, היזם גבי בורדוביץ ומכובדים...
ציוד חדש לצוותי הכוננות בערבה התיכונה
חברי כיתת הכוננות ביישובי הערבה התיכונה התחדשו בציוד חדיש לשדרוג...
משפצים את השכונה ומרפאים את הטראומה:
עמותת "חוסן קהילתי אופקים" ו"התנועה למאבק באנטישמיות" בפרויקט שיקום שכונת...
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב...