Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תכנית החיסכון המשתלמת ביותר כיום – קופת גמל להשקעה

תכנית החיסכון המשתלמת ביותר כיום – קופת גמל להשקעה
תמונה באדיבות: pixabay

עולם הפיננסים הוא מקום מורכב ומסובך, מה שמקשה על רבים מאיתנו להגיע להחלטה פשוטה בנוגע לצרכים בסיסיים בחיים, דוגמת הצורך בחיסכון – כולנו מעוניינים לשים משהו בצד מדי חודש, בין אם עבור מטרה מסוימת ובין אם רק "ליתר ביטחון" – חיסכון ליום מעונן בו נזדקק מידית לסכום כסף מסוים. רמת המורכבות הגבוהה של שוק ההון ועולם הפיננסים מבלבלות את רובנו ומקשות עלינו להבין ולקבל החלטה – באיזה אפיק חיסכון כדאי לבחור? חיסכון פנסיוני, חיסכון קצר/ארוך טווח, השקעה בתיק מניות או בכלל צבירה של מזומנים מתחת למרצפות בבית?

הרשו לנו להציג בפניכם את אחת האפשרויות הנפוצות והפופולאריות ביותר כיום לחוסך הממוצע – קופת גמל להשקעה. במה מדובר ומהן היתרונות ההופכים אפיק חיסכון זה לאטרקטיבי ומומלץ?

חיסכון נזיל עם מבחר אפשרויות למסלולי השקעה שונים

אחד המאפיינים העיקריים והחשובים ביותר המבדיל קופת גמל לחיסכון מאפיקי השקעה/חיסכון רבים אחרים, הוא כי מדובר בחיסכון נזיל לחלוטין – הכספים המופקדים בחיסכון זה ניתנים למשיכה מידית, מדי יום. זאת בניגוד לחיסכון פנסיוני, למשל, אותו ניתן למשוך רק בגיל הפרישה. עבור מי שמעוניין לשמור לעצמו את האפשרות למשוך את כספי החיסכון, או חלק מהם, באופן מידי בהתאם לנסיבות עתידיות פוטנציאליות – קופת גמל לחיסכון היא תכנית מתאימה המאפשרת זאת.

יתרון חשוב נוסף הוא מגוון מסלולי ההשקעה השונים אליהם ניתן לפנות במסגרת קופת גמל לחיסכון. קופת הגמל היא רק הכלי הפיננסי בו נצבר החיסכון. כספי החיסכון יכולים להיות מושקעים באפיקים מסוגים שונים, כל אחד והמאפיינים הפרטניים שלו. למשל, אתם יכולים לבחור מסלול השקעה סולידי ובטוח ביותר המורכב כולו מאגרות חוב, ניתן ללכת על מסלול המורכב ממניות ועשוי להיות ספקולטיבי יותר (אך גם רווחי יותר) וניתן כמובן לשלב בין מסלולים שונים במטרה לפזר ולהקטין את הסיכון, ולהגדיל את התשואה.

הטבות מס וגמישות מרבית

קופת גמל לחיסכון היא אפיק חסכון אטרקטיבי גם מבחינת הטבות מס מסוימות הניתנות למשקיעים באפיק זה. לדוגמה, הטבות מס עבור מי שמפקיד כספים אשר התקבלו ממכירת דירה, אפשרות להפוך את החיסכון לחיסכון פנסיוני אשר פטור ממס רווחי נהון וכו'.

בנוסף, רמת הגמישות של אפיק חיסכון זה היא גבוהה ביותר ובאה לכדי ביטוי במגוון  דרכים שונות – ניתן לשנות את מסלול ההשקעה בו נמצאים באופן מידי וכך לשנות את רמת החשיפה של החיסכון שלכם לסיכון, כמו גם את התשואה המתקבלת. כמו כן, ניתן לנייד את הכספים הנמצאים בקופת הגמל ללא כל עלות, להמיר את כספי החיסכון בקצבה חודשית המתקבלת בגילאים מתקדמים יותר (וכך למעשה להפוך את החיסכון לקצבת פנסיה אשר פטורה ממס הכנסה) ולשנות את הרכב תיק ההשקעות בזמן אמת על פי נתוני השוק.

תמונה באדיבות: pixabay

בקיצור, קופת גמל לחיסכון היא אחד הכלים הפיננסיים היעילים, המומלצים והפשוטים יותר להבנה בשוק הפיננסים – כלי שמומלץ לכל אחד ואחת מאיתנו המוטרדים מהצורך לחסוך כסף לעתיד להכיר ולהשתמש בו.

 

מידע נוסף בכתובת https://www.clalbit.co.il/products/Pages/default.aspx?ItemID=bd5f7cbc-52c6-41c6-8cf9-93234890d112

 

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הונחה אבן הפינה למרכז המסחרי Hola בשכונת רמת שקד באופקים: "המטרה – ליצור את מרכז הבילוי והפנאי המוביל באזור"
במעמד ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, היזם גבי בורדוביץ ומכובדים...
מלחמת חרבות ברזל - כל הידיעות
ימים לא פשוטים עוברים על העם שלנו - עם זאת...
איך תדעו אם עסקת הנדל"ן שהציעו לכם טובה באמת?
יש המון סיבות למה נדל"ן נחשב לבטוח יותר מהבורסה, ולמה...
חברת הפוד-טק הישראלית Better Juice, המפתחת טכנולוגיה מוגנת פטנט להפחתת סוכר במיצים טבעיים והפיכתם לסיבים פרוביוטיים, תוך שמירת הטעם הטבעי, מתקדמת לייצור מסחרי מלא ומובילה מהפכה בשוק המשקאות העולמי
חברת הסטארט אפ הפועלת בשווקים גלובליים, משיקה רשמית בפארק המדע...
רכיבה חשמלית - העתיד של תחבורה בת קיימא
ככל שהעולם ממשיך לאמץ חלופות ברות קיימא, רכיבה חשמלית הופיעה...
רשת מחסני השוק פותחת סניפים חדשים
רשת מחסני השוק השלימה את הסבתו של סניף קו-אופ בצור...
שי ייחודי ומושלם לחגיגה נהדרת
שי ייחודי ומושלם לחגיגה נהדרת
אחת הדרכים המיוחדות ביותר והיפות ביותר להעניק מסיבת סוף שנה...
וילונות גלילה להשלמת עיצוב החלל שלכם
וילונות גלילה מעוצבים הם פתרון מסוגנן ופרקטי לכל חלל. הם...
עיצוב גינה
כל כך הרבה עיצובים וסגנונות ניתן להביא לידי ביטוי בגינות...
פלימוביל
אחד המותגים המבוקשים ביותר בקרב ילדים אשר שמחים מאוד לקבל...