Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שמים את רפואת הדרום במרכז

שמים את רפואת הדרום במרכז
בתמונה, משמאל: ח"כ מאיר כהן, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, מנכ"ל כללית אלי דפס, מנהל המרכז הרפואי סורוקה פרופ' אהוד דודסון וסמנכ"ל כללית ראש חטיבת בתי חולים ד"ר מיקי שרף. צילום: רחל דוד, דוברות ביה"ח סורוקה.
שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ביקר בסורוקה בליווי ח"כ מאיר כהן ומנכ"ל כללית אלי דפס."לאור אורכי התורים הממושכים, אערוך דיון במשרדי על הקצאת משאבים נוספים לסורוקה", אמר השר.

בסיור שהתקיים בסורוקה, שיבח השר את ביה"ח ואמר שהוא מודע לציונים הגבוהים של סורוקה במדדי האיכות הלאומיים. כמו כן, השר חידש את מחויבות משרד הבריאות עם גורמים נוספים להקים בית חולים נוסף בנגב.

במהלך הביקור התוודע השר לאורכי התורים הארוכים בביה"ח והודיע שיערוך דיון במשרדו על הקצאת משאבים נוספים לפריפריה ובכללה לבי"ח סורוקה.

לאור הסיור במחלקות הודיע השר שיקיים דיון כדי לשפר את התפוסה הגבוהה בחלק מהמחלקות, על ידי בחינה של  הקצאת מקורות תקציב לשפור מחלקות אשפוז פנימיות.

בתמונה, משמאל: ח"כ מאיר כהן, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, מנכ"ל כללית אלי דפס, מנהל המרכז הרפואי סורוקה פרופ' אהוד דודסון וסמנכ"ל כללית ראש חטיבת בתי חולים ד"ר מיקי שרף. צילום: רחל דוד, דוברות ביה"ח סורוקה.

מנכ"ל כללית אלי דפס, תיאר את השירותים של כללית בקהילה ובבית החולים וביקש מהשר לחדש במהרה את מענקי הפריפריה. יש קושי עצום לגייס רופאים ומשום מה מענקים אלה הופסקו בשנה קודמת" הוא הציג גם את אחת הבעיות הכואבות: זמינות השירותים בפריפריה, וציין שאם לא יוקצו תקציבים משמעותיים ולאורך זמן – אין סיכוי שביה"ח סורוקה לבדו יתגבר על הביקוש ההולך וגובר של תושבי האזור. "אנו חייבים להשאיר את הרפואה לתושבי הפריפריה בפריפריה, בהבאת תקציבים משמעותיים לקיצור תורים " אמר דפס.

חה"כ מאיר כהן: "חיזוק בית החולים סורוקה הוא משימה לאומית. בית החולים היחיד בנגב, משרת נאמנה מאות אלפי אזרחיות ואזרחים, יש כאן נתינה עצומה אך אני מתמקד במה שיש להוסיף. שמעתי מהשר בשורה חשובה על השיקום, על נושא המלגות לרופאים ובשיפור השירות במחלקות הפנימיות. אמשיך לקדם את הטיפול".

פרופ' אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה הודה לאורחים: "אני מודה למנכ"ל כללית אלי דפס, לשר יעקב ליצמן ולח"כ מאיר כהן על הסיור שקיימו בסורוקה ועל החשיבות שהם מייחסים לקידום שירותי הרפואה בדרום. בשנים האחרונות השקענו משאבים בפתיחת שירותים חדשים, בבינוי ובהצטיידות טכנולוגית מתקדמת. סורוקה, כבית חולים מוביל ממשיך לפעול לצמצום הפערים בבריאות למען תושבי הנגב."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
המבקר אנגלמן בסיור בעוטף עזה יחד עם ממ"ז דרום של המשטרה: "הביקורת בעת הזו קריטית לשם הפקת לקחים. הכשל ב-7.10 מחייב תיקון יסודי גם למען התושבים שחוזרים לבתיהם בדרום וגם למען תושבי הצפון. ויפה שעה אחת קודם"
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן קיים היום (ראשון, 23.6.24) סיור מקיף...
הקרן לעידוד ענף הבנייה יחד עם ארגון הקבלנים בנגב במהלך להכשרת עובדים ישראליים לענף הבנייה בנגב
בצל משבר כוח האדם החמור ממנו סובל ענף הבנייה בישראל,...
אלוף ישראל באתלטיקה: נצנט אביה, תלמיד מקיף אמית באר שבע
שיאן ישראלי U18 החדש ב-110 מ' משוכות, הוא נצנט אביה,...
רשת מחסני השוק, תשיק בתחילת יולי את הסניף ה- 68 שלה בהשקעה של מיליוני שקלים במתחם מסחרי חדש בעיר דימונה
זהו הסניף השני בעיר של הרשת והוא יפתח בשכונת ממשית...
ראש העיר יחיאל לסרי נפגש עם ראש מחוז הדרום של מכבי שירותי בריאות: ״נפעל יחד בשילוב זרועות לקידום רפואת הקהילה״
ראש עיריית אשדוד, ד״ר יחיאל לסרי, אירח היום בלשכתו לפגישת...
היתר בניה ראשון לפרויקט עומרים בשכונת אפיקי נחל באופקים
לפני מספר ימים ניתן היתר בניה ראשון לפרויקט הגדול בשכונת...
על רקע המלחמה עמותת מטב העניקה מענקי לימודים לילדי המטפלות הסיעודיות בבאר שבע
300,000 שקלים יוענקו ל-200 סטודנטים במסגרת קרן ייחודית שהקימה מטב...
הפעיל המצטיין המחוזי: אורי טימסית, תלמיד הישיבה התיכונית בקרית חמ"ד אמית שדרות
'אות הפעיל המצטיין' המחוזי מטעם מינהל חברה ונוער מחוז דרום...
סטודנטים מהדרום למען עולים חדשים בני העדה האתיופית
תכנית 'הרוח הדרומית' של קרן אייסף לחינוך קיימה השבוע אירוע...
נתיבות בדרך להיות אחת מהערים הגדולות בדרום:
התוכנית 'נתיבות צפון' שקידמה רשות מקרקעי ישראל אושרה להפקדה בותמ"ל...