Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שמים את רפואת הדרום במרכז

שמים את רפואת הדרום במרכז
בתמונה, משמאל: ח"כ מאיר כהן, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, מנכ"ל כללית אלי דפס, מנהל המרכז הרפואי סורוקה פרופ' אהוד דודסון וסמנכ"ל כללית ראש חטיבת בתי חולים ד"ר מיקי שרף. צילום: רחל דוד, דוברות ביה"ח סורוקה.
שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ביקר בסורוקה בליווי ח"כ מאיר כהן ומנכ"ל כללית אלי דפס."לאור אורכי התורים הממושכים, אערוך דיון במשרדי על הקצאת משאבים נוספים לסורוקה", אמר השר.

בסיור שהתקיים בסורוקה, שיבח השר את ביה"ח ואמר שהוא מודע לציונים הגבוהים של סורוקה במדדי האיכות הלאומיים. כמו כן, השר חידש את מחויבות משרד הבריאות עם גורמים נוספים להקים בית חולים נוסף בנגב.

במהלך הביקור התוודע השר לאורכי התורים הארוכים בביה"ח והודיע שיערוך דיון במשרדו על הקצאת משאבים נוספים לפריפריה ובכללה לבי"ח סורוקה.

לאור הסיור במחלקות הודיע השר שיקיים דיון כדי לשפר את התפוסה הגבוהה בחלק מהמחלקות, על ידי בחינה של  הקצאת מקורות תקציב לשפור מחלקות אשפוז פנימיות.

בתמונה, משמאל: ח"כ מאיר כהן, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, מנכ"ל כללית אלי דפס, מנהל המרכז הרפואי סורוקה פרופ' אהוד דודסון וסמנכ"ל כללית ראש חטיבת בתי חולים ד"ר מיקי שרף. צילום: רחל דוד, דוברות ביה"ח סורוקה.

מנכ"ל כללית אלי דפס, תיאר את השירותים של כללית בקהילה ובבית החולים וביקש מהשר לחדש במהרה את מענקי הפריפריה. יש קושי עצום לגייס רופאים ומשום מה מענקים אלה הופסקו בשנה קודמת" הוא הציג גם את אחת הבעיות הכואבות: זמינות השירותים בפריפריה, וציין שאם לא יוקצו תקציבים משמעותיים ולאורך זמן – אין סיכוי שביה"ח סורוקה לבדו יתגבר על הביקוש ההולך וגובר של תושבי האזור. "אנו חייבים להשאיר את הרפואה לתושבי הפריפריה בפריפריה, בהבאת תקציבים משמעותיים לקיצור תורים " אמר דפס.

חה"כ מאיר כהן: "חיזוק בית החולים סורוקה הוא משימה לאומית. בית החולים היחיד בנגב, משרת נאמנה מאות אלפי אזרחיות ואזרחים, יש כאן נתינה עצומה אך אני מתמקד במה שיש להוסיף. שמעתי מהשר בשורה חשובה על השיקום, על נושא המלגות לרופאים ובשיפור השירות במחלקות הפנימיות. אמשיך לקדם את הטיפול".

פרופ' אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה הודה לאורחים: "אני מודה למנכ"ל כללית אלי דפס, לשר יעקב ליצמן ולח"כ מאיר כהן על הסיור שקיימו בסורוקה ועל החשיבות שהם מייחסים לקידום שירותי הרפואה בדרום. בשנים האחרונות השקענו משאבים בפתיחת שירותים חדשים, בבינוי ובהצטיידות טכנולוגית מתקדמת. סורוקה, כבית חולים מוביל ממשיך לפעול לצמצום הפערים בבריאות למען תושבי הנגב."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...
בתי החולים בדרום ובשפלה מתכוננים לקליטת פצועי מלחמה ומזניחים את הכוננות לגל חורפי חדש של המגיפה?
התחלואה בקורונה בעולם ובישראל במגמת עליה, אך קיים חשש שבתי...
הפרויקט להזנקת התיירות בערד יוצא לדרך: החברה הממשלתית לתיירות רגע לפני בחירת קבלן לביצוע פרויקט תצפית 'סף המדבר'
על אף המצב הביטחוני, החברה הממשלתית לתיירות ממשיכה לעבוד על...
בעקבות ההשלכות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף עמותת שניר משיקה תוכנית הכוונה עסקית
לאור ההשלכות הרוחביות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף...
אוספים את השברים – פרויקט פסיפס באופקים
אוספים את השברים – פרויקט פסיפס בהשתתפות תושבי אופקים מכל...
מגדלים את דור ההמשך של החקלאים: חברת אדמה מקימה קרן למימון תארים אקדמיים בתחומי החקלאות
תוכנית המלגות החדשה של אדמה כוללת מימון מלא של כ-25...