Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שלי יחימוביץ בכנס שדרות: "חוק ההסדרה ימית עלינו אסון, אנחנו בני ערובה בידי פלג בבית היהודי".

שלי יחימוביץ בכנס שדרות: "חוק ההסדרה ימית עלינו אסון, אנחנו בני ערובה בידי פלג בבית היהודי".
חכ שלי יחימוביץ', תמונה באדיבות יחצ כנס שדרות

יחימוביץ' דיברה  הבוקר במסגרת כנס שדרות לחברה במכללה האקדמית ספיר ואמרה עוד כי חוק ההסדרה ימית עלינו אסון וכי אנחנו משחקים לידי הפלסטינים ובוגדים באנשי עמונה".
כנס שדרות לחברה נפתח הבוקר במכללה האקדמית ספיר, בהשתתפות שרי ממשלה, ח"כים, נבחרי ציבור ובכירים במשק.

במסגרת הכנס נאמה גם חברת הכנסת מהמחנה הציוני שלי יחימוביץ' שהתייחסה בין היתר לפרשה שנחשפה אתמול על ידי תאגיד השידור על המוהל ששלח מתמחים להתאמן על תינוקות אתיופים ואמרה כי מדובר בסיפור בלתי יאומן." סיפור המוהל ששלח מתמחים להתאמן על ילדים אתיופים, זו סיפורה של הגזענות במדינת ישראל, העוול הקשה ביותר מתרחש כאשר מסתכלים על האחר כלא אדם. זה סיפור שמדיר שינה" אמרה יחימוביץ'. היא הוסיפה כי זה מה שקורה כאשר "כללי המוסר והיחס האנושי לא חלים על אותו לא אדם. זה קורה בעיצומה של חשיפת הפרשה על ילדי תימן. גם אז ילדים נחטפו מהוריהם כי לא ממש נחשבו לבני אדם על ידי הממסד".

חכ שלי יחימוביץ', תמונה באדיבות יחצ כנס שדרות
חכ שלי יחימוביץ', תמונה באדיבות יחצ כנס שדרות

יחימוביץ' נשאלה גם בעניין חוק ההסדרה ופינוי עמונה ואמרה כי היא "מתנגדת בחריפות לחוק ההסדרה, הוא ימית עלינו אסון. למדינה יש אחריות כלפי תושבי אמונה אך האחריות זה למצוא פתרון מוסדר. יש כאן מאבק בין ימין לימין, כל מנהיג שם רוצה להתבלט. כל הציבור הישראלי בן ערובה בידי פלג בבית היהודי. חוק ההסדרה לא יעבור, ומי שיחוקק אותו יישא באחריות. זה חוק לא מוסרי ולא צודק, אנחנו משחקים לידי הפלסטינאים ובוגדים באנשי עמונה".

בסקר סוגיות אקטואליות שנערך על ידי כנס שדרות לחברה לקראת הכנס, עלה כי הציבור הישראלי חלוק בנושא עמונה: 37% לא פיתחו דעה בנושא, 33% מתנגדים לפינוי עמונה ו – 28% תומכים בפינוי. הרבה יותר גברים מאשר נשים חושבים שאין לפנות את עמונה, ולהרבה יותר נשים מאשר גברים אין עמדה בנושא. כאשר דווקא לחלק ניכר מהמסורתיים לא הייתה דעה בנושא, בעוד שהחילונים על פי רוב הם בעד הפינוי ודתיים מתנגדים לו.

את הכנס פתח נשיא ומייסד הכנס האלוף (במיל') עוזי דיין ואמר כי: "לפני 14 שנה כשהגינו את הרעיון של הכנס היו לנו שתי מטרות- שהשיח הישראלי וההחלטות הישראליות יבינו שהנושא החברתי חשוב לא פחות מהשיח הביטחוני. צריך להניף את שני הדגלים, הביטחוני והחברתי לאותו גובה. הדבר השני היה 'לשים את הפריפריה על המפה', לפריפריה יש מקום וחשיבות מיוחדת ואנחנו מתכוונים להשפיע על סדר היום ולגלגל אותו למגרש בו מחליטים את ההחלטות."

עוד נשא דברים בכנס גם עו"ד גלעד שר, יו"ר חבר הנאמנים והוועד המנהל במכללה האקדמית ספיר :"אנחנו נתמקד ביומיים האלה בהסתכלות אל הבית פנימה. אי אפשר להפריד בין הנושאים החברתיים לכלכליים ולביטחוניים. אני מקווה שנצליח להציע דרכי התמודדות עם הבעיות ופתרונות. כל המנהיגות המקומית הוכיחה לא פעם ולא פעמיים את היכולת שלה להתבלט בכל ממד של עשייה ומנהיגות. אנחנו צריכים לתת יד לזרים שבקרבנו. היום הכ"ט בנובמבר, 69 שנים אחרי ואני מקווה שהנציגים מהממשלה שיגיעו לכאן אכן שמים לעצמם מטרה להגשים את החזון הזה של מגילת העצמאות".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
לקראת הקמת בית חולים שני בבאר שבע הנהלת מאוחדת בביקור בשטח
לאחר שממשלת ישראל אישרה באופן סופי את הקמתו של בית...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה : דרום – 3 מפה...
3 יצירות של כוריאוגרפים מהדרום בערב אחד! * לירן מיכאלי *...
האוניברסיטה העברית הגיעה לאופקים
"פקולטק" - מועדון היזמות הסטודנטיאלי של הפקולטה לחקלאות של אוניברסיטה...
משלחת משפיענים מדרום אפריקה שמעה ממקור ראשון אודות הזוועות של ה 7 באוקטובר
בעוד ממשלת דרום אפריקה טוענת בזדון שישראל מבצעת אפרטהייד ורצח...
מכינת אופקים למדע הוקירה את יוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...
"משרדי הממשלה השונים מתעקשים להתחפר בקריטריון שרירותי, מפלה, אשר ההנמקות לו אינן רלוונטיות"
עיריית אופקים עתרה השבוע לבג"צ, בדרישה להכיר בכל תושבי העיר...
בשורה לתושבי אופקים: מהפכת תאגידי האנרגיה ברשויות המקומיות בדרך לעיר מהלך שיוזל עלויות, ישפר את השירות ויפחית את זיהום האוויר וכן קידום תוכנית הטמנת קווי החשמל להגברת אמינות מערכת החשמל בשגרה ובחירום ושיפור נראות פני העיר
שר האנרגיה והתשתיות וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אלי כהן, קיים...
"ספגנו רימונים וטילים בכל רגע, אבל רוח הלחימה, הגאווה לאומית ותחושת שליחות הרימו אותנו"
היום התקיימה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע עצרת...
ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, בעצרת הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה: "כולנו עומדים מול אויבנו כאיש אחד"
"מזה חודשים רבים שאנחנו בעיצומה של מלחמת קיום, ונחשפים לגבורתם,...
לזכרם: 1,500 תלמידים שרים ומחזיקים את תמונת 1,500 הנופלים
מקיף אמית באר שבע, ערך השבוע שירת המונים לקראת יום...