Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שיתוף פעולה בין ארגון הקבלנים והבונים בבאר שבע והנגב למכללת ספיר

שיתוף פעולה בין ארגון הקבלנים והבונים בבאר שבע והנגב למכללת ספיר
באדיבות ארגון הקבלנים באר שבע

השבוע אירחה המכללה האקדמית ספיר את הנהלת ארגון הקבלנים באר שבע והנגב כדי לבחון שיתוף פעולה בין הארגון לבין המרכז הטכנולוגי להנדסאים של המכללה. במפגש הוחלט על המשך שיתוף פעולה לצורך פיתוח תכנית לשילוב סטודנטים בחברות בנייה והעשרת תכנית הלימודים בהתאם לצורכי התעשייה.

אלי אביסרור, יו"ר ארגון הקבלנים והבונים בדרום: "מכללת ספיר אחראית על השתלבותם של מאות הנדסאים חדשים ואיכותיים בישראל. כארגון המוביל את ענף הבנייה בדרום, אני שמח על שיתוף הפעולה ומאמין כי יחד נוכל למנוע את הגירתם של הנדסאים מהדרום אל המרכז ולחזק את הענף בכוח אדם איכותי ומקצועי".

שיתוף פעולה בין ארגון הקבלנים באר שבע למכללת ספיר
באדיבות ארגון הקבלנים באר שבע

נשיא מכללת ספיר, פרופסור עמרי ידלין, אירח השבוע את הנהלת ארגון הקבלנים והבונים בבאר שבע והנגב לסיור במרכז הטכנולוגי להנדסאים של המכללה. בביקור בו השתתפו יו"ר הארגון, אלי אביסרור, מנכ"ל הארגון, צביקה ליבנה והגזבר, עמוס אליה, שמעו המשתתפים על מחלקות המרכז הטכנולוגי, את מסלולי הלימוד ועוד.

במסגרת הסיור הוסכם על שיתוף פעולה בין הארגון למכללה שיכלול מסלול להשמת בוגרי המכללה. תחילה יפעל הארגון בשיתוף המרכז הטכנולוגי של המכללה לשילוב סטודנטים בפרויקטים יזומים על ידי הסטודנטים כחלק מתכנית הלימודים. הפרויקטים יתואמו עם הנהלת הארגון מתוך כוונה שישמשו כלי לפיתוח אמצעים או לשיפור תהליכי עבודה בתעשיית הבניה.

במהלך הסיור ולאחר היכרות עם תכניות הלימוד, הציג אלי אביסרור, יו"ר הארגון, את חזונו ורעיונותיו והציע למכללה לפתוח מסלולים ייחודיים להנדסאים המותאמים לצרכי השטח. בתוך כך הוחלט על פיתוח מומחיות בתכניות הלימוד הכוללות תת התמחויות הנדרשות בפועל לצורך השתלבות בתעשיית הבנייה כמו מסלול ממונה בטיחות בבניין, מנהלי עבודה ועוד, שישולבו בתוך מסלול ההנדסאים הקיים כיום. בדרך זו מי שיסיים את לימודיו יוכל להיות עם תואר המשלב הנדסאי ומומחה בטיחות, או הנדסאי ומנהל עבודה באתרי הבניה.

אלי אביסרור, יו"ר ארגון הקבלנים והבונים בבאר שבע והנגב: "אני מברך על שיתוף הפעולה עם המרכז הטכנולוגי להנדסאים של מכללת ספיר. מדובר בצעד חשוב למניעת הגירת הנדסאים מהדרום למרכז. בעשור האחרון, זוכה הנגב לפיתוח כלכלי מואץ. בזכות פעילות שלנו, חברות בנייה רבות מהדרום לוקחות חלק בפרויקטים ואחראיות לפיתוח המואץ באזור. אנו רואים חשיבות רבה בפיתוח המקצוע ושמחים לפעול בשיתוף עם המכללה לטובת חיזוק הענף ופיתוח מומחיותם של ההנדסאים החדשים"

בתום הביקור נערך סיור במרכז הפיתוח החדש של המכללה וסוכם על המשך מפגשים לגיבוש שיתוף הפעולה עוד השתתפו במפגש מנכ"לית המכללה אורנה גיגי, ראש אגף הנדסה אזרחית במככלה, ד"ר איתן שטרית וסגניתו לימור חזן עמר ומנהל המרכז הטכנולוגי, דודו שלמה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מיכאל בנסון המנהל האגדי של אמית באר שבע ומנהל יד שרה הלך לעולמו
הלילה הלך לעולמו מיכאל בנסון, אחד מגדולי המחנכים בבירת הנגב....
"מאפשרים לבני הנוער להאמין בעצמם": תוכנית גשר לאקדמיה של קרן אלעזרא לזולת וקרן אייסף מסכמת שנה באשקלון
התוכנית מסייעת לשיפור הישגים לבגרות ומעודדת השתלבות באקדמיה בעתיד; מפגש...
שיעור חינוך בחופש
חוץ משיעורי אנגלית לבגרות, המורה תהילה יפרח מקרית חמ"ד אמית...
אירוע הקיץ של מיד-בר! - ערב מיוחד וחד פעמי של ריקודים וגיבוש קהילתי לחובבי מחול
10 ביולי בבית להקת המחול קמע  מחול לתושבים בבאר שבע...
יולי משפחתי בקניון עזריאלי הנגב- פסטיבל בייבי, סדנת צילום משפחתית ומגוון סדנאות יצירה לילדים
פסטיבל Baby Time - סדנאות, הרצאות והפתעות להורה ולתינוק, "הצלמניה"-...
אלופי העולם: מצדיעים לתלמידי שדרות
בסיומה של שנה מורכבת ומאתגרת, כינסו הנהלת קריית חמ"ד אמית...
המבקר אנגלמן בסיור בעוטף עזה יחד עם ממ"ז דרום של המשטרה: "הביקורת בעת הזו קריטית לשם הפקת לקחים. הכשל ב-7.10 מחייב תיקון יסודי גם למען התושבים שחוזרים לבתיהם בדרום וגם למען תושבי הצפון. ויפה שעה אחת קודם"
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן קיים היום (ראשון, 23.6.24) סיור מקיף...
הקרן לעידוד ענף הבנייה יחד עם ארגון הקבלנים בנגב במהלך להכשרת עובדים ישראליים לענף הבנייה בנגב
בצל משבר כוח האדם החמור ממנו סובל ענף הבנייה בישראל,...
אלוף ישראל באתלטיקה: נצנט אביה, תלמיד מקיף אמית באר שבע
שיאן ישראלי U18 החדש ב-110 מ' משוכות, הוא נצנט אביה,...
רשת מחסני השוק, תשיק בתחילת יולי את הסניף ה- 68 שלה בהשקעה של מיליוני שקלים במתחם מסחרי חדש בעיר דימונה
זהו הסניף השני בעיר של הרשת והוא יפתח בשכונת ממשית...