Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שוויץ בירוחם: הפנינג משפחות של קק"ל בפארק ירוחם

שוויץ בירוחם: הפנינג משפחות של קק"ל בפארק ירוחם

במהלך אירוע "ירוחמים בעבר ובהווה" שהתקיים בפארק ירוחם, נחנכה טיילת שוויץ החדשה שנבנתה ע"י קק"ל; בטקס נכחו יו"ר קרן קימת לישראל, דניאל עטר וראש מועצת ירוחם, מיכאל ביטון; בסיום הטקס הופיעה הזמרת נסרין קדרי.

היום (ד', 4.4) חגגו בפארק ירוחם את בוא האביב באירוע נוסטלגי עם בני ובנות ירוחם לדורותיהם. במהלך האירוע חנך יו"ר קק"ל, דניאל עטר, יחד עם ראש המועצה, מיכאל ביטון, את טיילת שוויץ החדשה שבנו מרחב דרום של קרן קימת לישראל. הטיילת החדשה עוברת לצד אגם ירוחם ומטרתה לשדרג את פארק ירוחם הקיים. עבודות קק"ל במקום כללו את בניית הטיילת, עבודות תאורה, הנגשה לאנשים עם מוגבלויות והקמת גשר מעל העמק. עלות הפרויקט עומדת על כשבעה מיליון ש"ח שנתרמו על ידי קק"ל שוויץ.

"קרן קימת לישראל שמה לעצמה מטרה לפתח את הדרום והצפון בישראל" אמר יו"ר קק"ל, דניאל עטר. אם לא נחזק את השוליים של המדינה לא נוכל לממש את החזון הציוני. אני מודה לראש המועצה, מיכאל ביטון, על שיתוף הפעולה ולצוות עובדי קק"ל מרחב דרום. אני מקווה שנוכל להמשיך לרתום את קהילות קק"ל בעולם לירוחם ולשאר הישובים בנגב כי אלה המקומות בהם מתממש מדי יום החזון הציוני וערכי אהבת הארץ".

"אנו עובדים בתיאום מלא עם המועצה המקומית ירוחם ובשיתוף רשות ניקוז שקמה בשור" סיפר עמי אוליאל, מנהל מרחב דרום בקק"ל. "יחד אנו מקדמים פרויקטים בתוך פארק ירוחם על פי סדרי עדיפויות שנקבעו בהנהלה המשותפת של הפארק. בעתיד אנו מתכננים להמשיך ולפתח את הפארק ולהקים חניון לילה משודרג ואף יש תכנון לבית מלון. מטרתנו היא לקדם את הפארק ולהפוך אותו לאתר תיירות מבוקש ומזמין שיתרום לירוחם ואף לכל הנגב".

באירוע התקיימו סדנאות והפעלות לילדים ולאחר חנוכת הטיילת החדשה נהנו המשפחות שהגיעו מהצגה לילדים וממופע כישרונות מקומיים. את האירוע חתמה הזמרת נסרין קדרי בהופעה בפארק.

ראש מועצת ירוחם, מיכאל ביטון, אמר בנאומו: "חנוכת טיילת שוויץ באגם ירוחם היא בשורה חשובה. בשותפות עם JNF וקק״ל אנו מניחים עוגן משמעותי לביסוסה ומיתוגה של ירוחם כאבן שואבת לתיירות. הטיילת באגם מכניסה את מרחב ערכי הטבע מהיישוב לתוך האגם מתוך ראיה אסטרטגית וכחלק מפרויקט ׳עיר בלב פארק׳. תנופה תיירותית, זו לצד כל עוגני התיירות השוכנים בירוחם כדוגמת מלון אירוס המדבר, מכתש ירוחם ועשרות הצימרים באזור מצטרפים יחדיו להמשך פיתוחה שגשוגה וחוסנה של ירוחם לשנים הבאות. אני מודה להנהלת קק״ל וJNF שוויץ על תרומתם הנדיבה לירוחם ותושביה".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מכינת אופקים למדע הוקירה את יוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...
"משרדי הממשלה השונים מתעקשים להתחפר בקריטריון שרירותי, מפלה, אשר ההנמקות לו אינן רלוונטיות"
עיריית אופקים עתרה השבוע לבג"צ, בדרישה להכיר בכל תושבי העיר...
בשורה לתושבי אופקים: מהפכת תאגידי האנרגיה ברשויות המקומיות בדרך לעיר מהלך שיוזל עלויות, ישפר את השירות ויפחית את זיהום האוויר וכן קידום תוכנית הטמנת קווי החשמל להגברת אמינות מערכת החשמל בשגרה ובחירום ושיפור נראות פני העיר
שר האנרגיה והתשתיות וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אלי כהן, קיים...
"ספגנו רימונים וטילים בכל רגע, אבל רוח הלחימה, הגאווה לאומית ותחושת שליחות הרימו אותנו"
היום התקיימה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע עצרת...
ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, בעצרת הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה: "כולנו עומדים מול אויבנו כאיש אחד"
"מזה חודשים רבים שאנחנו בעיצומה של מלחמת קיום, ונחשפים לגבורתם,...
לזכרם: 1,500 תלמידים שרים ומחזיקים את תמונת 1,500 הנופלים
מקיף אמית באר שבע, ערך השבוע שירת המונים לקראת יום...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה : דרום – 3 מפה...
3 יצירות של כוריאוגרפים מהדרום בערב אחד! לירן מיכאלי, אורן לזובסקי,...
תינוקת כבת שנה ננעלה ברכב, מתנדבי ידידים חילצו אותה בשלום
איחרתי לעבודה אבל התחושה לחלץ עצומה, מענה נהדר של המתנדבים"*...
חידושים באולימפיאדת המגמות של "עתיד"
אולימפיאדת המגמות הטכנולוגיות של רשת החינוך "עתיד" התקיימה במוזיאון ארץ...
מכינת אופקים למדע תערוך טקס הוקרה ליוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...