Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ראש עיריית באר שבע אירח את בוגרי תכנית בר-בת מצווה לילד המיוחד מבית הספר 'אורים'

ראש עיריית באר שבע אירח את בוגרי תכנית בר-בת מצווה לילד המיוחד מבית הספר 'אורים'

מפגש מרגש ומיוחד התקיים היום (ד') כאשר ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' אירח באולם מועצת העיר את 11 בוגרי ובוגרות תכנית בר-בת מצווה לילד המיוחד והוריהם מבית הספר 'אורים' בבאר שבע אשר חגגו בטקס שבוע קודם לכן בבית הכנסת של הקהילה המסורתית 'אשל אברהם'. המפגש התקיים לאחר שנבצר מראש העירייה להיענות להזמנת הקהילה להשתתף בטקס, ועל כן הוא החליט לארח אותם למפגש בבניין העירייה.

במפגש נכחו גם ד"ר חפצי זוהר, סגנית ומ"מ ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך ותיק רווחה ושירותים חברתיים, אתי כהן, מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים, צוות בית הספר נציגי קהילת 'אשל אברהם' בה נערך הטקס וצוות מרכז אדרבא לאנשים עם מוגבלות אשר מפעיל את התכנית. ראש העירייה בירך את הילדים ובני משפחותיהם והעניק לילדים שי – מדליה עם שמותיהם. הוא ציין עד כמה הוא מלא הערכה להורים העומדים באתגרים ביחד עם ילדיהם והודה לצוות החינוכי בבית הספר ולקהילת 'אשל אברהם' על השותפות במפעל החשוב הזה. הוא ציין כי הוא אוהב מאוד את שיתוף הפעולה עם בית הכנסת וכי זו קהילה מחבקת ואוהבת, והודה למרכז אדרבא ולתנועה המסורתית בישראל על התכנית ועל עשייתם בתחום. מנהל אדרבא, רונן בר-אברהם הודה לראש העירייה על ההזמנה וקיום המפגש והשותפות האמיצה עם התנועה המסורתית במשך שנים רבות. הוא הסביר כי מרכז אדרבא פועל גם בבית ספר 'אורים' וגם בבית ספר שחר במסגרת פרויקט בר מצווה, וכמו כן זו השנה השנייה בה אדרבא פועלים במשותף עם העירייה בתכנית 'ואהבת לרעך כמוך' להעשרה יהודית ובין דתית בכל כיתות ז' המיוחדות בחטיבות הביניים בעיר. מנכ"ל קהילת אשל אברהם, אירית ארד, אמרה כי זו השנה העשירית שבה הקהילה מארחת אצלה את התכנית וכי בכל פעם מרגש ומספק לראות את הילדים משלימים את התכנית והטקס, וכי הקהילה מרגישה שהיא מקבלת המון בחזרה מאירוח הילדים.

בסיום המפגש העניקו לראש העיר ולצוותו את הסידור המונגש 'בכל דרכיך' – סידור תפילה מונגש, ראשון מסוגו בעולם, הכולל טקסט תפילה וברכה מקוריים, סמלי תקשורת עבור האנשים הנעזרים בהם, פיסקה של פישוט לשוני בחלקים רבים של הסידור, וסמלי הנגשה אינטואיטיביים הממחישים את מהות הטקסט של אותו עמוד.

את הילדים לימדה במהלך התכנית מיכל קטושבסקי, תוך הנגשת התכנים הנלמדים בכל השיטות המתקדמות ביותר. לפני הטקס, למדו הילדים על משמעות גיל מצוות, היכרות עם בית הכנסת ותשמישי הקדושה, תפילה, ברכות, מצוות והכנה לעלייה לתורה, כל אחד לפי רמתו ויכולתו.

קהילת אשל אברהם פועלת בעיר מזה 42 שנה והיא קהילה מסורתית, פלורליסטית ושוויונית. הקהילה מונה כ – 180 משפחות מהעיר באר-שבע וסביבתה ונותנת שירותים לכ- 3,000 איש. בקהילה בית כנסת מסורתי שוויוני היחיד בבאר-שבע בו מתקיימות תפילות בסופי שבוע ובחגי ישראל, וטקסים בכל מעגלי החיים באופן הנותן מקום להשתתפותם של כל בני המשפחה. מעבר לפעילות המסורתית של הקהילה, חברי הקהילה מתנדבים על בסיס שבועי למען עשייה חברתית בפרויקטים של "תיקון עולם" (קבלת שבת בבית אבות, ביקור במרכזי קליטה, עזרה לנזקקים, הכנת כריכים לילדים רעבים, תמיכה במעון לנשים מוכות ועוד מגוון עשייה חברתית).

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
לוקחים אחריות על הפרטיות: המכללה האקדמית ספיר פותחת לראשונה קורס ממונה הגנת פרטיות בחסות הרשות להגנת הפרטיות
המכללה האקדמית ספיר נבחרה לפתוח קורס "ממונה הגנת פרטיות" (DPO)...
מגוון פעילויות לקראת חג השבועות בקניון עזריאלי הנגב
יריד שבועות שכולו תוצרת איכותית- דוכני יין, גבינות ומאפים בעבודת...
למעלה מ-100 ערים השתתפו ב"יום השכנים"
בשכונות בבאר שבע ציינו את "יום השכנים" בצל המלחמה, צויין ב-30.5...
עומדת אני בשערייך ירושלים": ספר שירה חדש לציון יום ירושלים ה-57
היום (ג') תיערך השקת ספר שירים לירושלים, שכתבה המשוררת ד"ר...
מאות השתתפו בכנס "מתחברים מחדש" במכללת קיי
בצל שגרת המלחמה ערכה בשבוע שעבר כנס רב משתתפים בסימן...
יום פתוח במכללה האקדמית אשקלון
ביום שישי הקרוב, 7.6.24, תקיים המכללה האקדמית אשקלון יום פתוח...
התלמידות מאולפנת עדי בשדרות זכו בגמר נשים מובילות מדע
במסגרת גמר 'נשים מובילות מדע' שהתקיים השבוע, זכו תלמידות אולפנת...
ממשיכים במסורת: 210 מתחרים השתתפו באליפות אופקים הפתוחה ה-3 בהורדת ידיים!
הצלחה גדולה לאליפות אופקים ה-3 בהורדת ידיים לגברים ולנשים: 210...
לקראת הקמת בית חולים שני בבאר שבע הנהלת מאוחדת בביקור בשטח
לאחר שממשלת ישראל אישרה באופן סופי את הקמתו של בית...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה : דרום – 3 מפה...
3 יצירות של כוריאוגרפים מהדרום בערב אחד! * לירן מיכאלי *...