Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ראשי הרשויות בנגב התכנסו לראשונה ואישרו את תקציב הרשות לפיתוח הנגב לשנת 2019

ראשי הרשויות בנגב התכנסו לראשונה ואישרו את תקציב הרשות לפיתוח הנגב לשנת 2019
צילום עוזי אברהם

בפעם הראשונה התכנסו ראשי הרשויות החדשים והוותיקים בנגב ואישרו: הרשות לפיתוח הנגב תשקיע בשנת 2019 כ– 77 מיליון ש״ח בפרויקטים לצמצום פערים בנגב

סגן שר הפנים, הפריפריה, הנגב והגליל, משולם נהרי הביא לנוכחים את ברכת השר אריה דרעי ואמר כי השר ביקש ממנו להדגיש בפני ראשי הרשויות כי יש תקציבים בשפע, החוכמה היא לדעת לנצל אותם באופן מלא.

אישור תקציב הרשות לפיתוח הנגב לשנת 2019
צילום עוזי אברהם

אתמול (ג׳) התכנסה מועצת הרשות לפיתוח הנגב באולם המליאה בעיריית באר שבע. במועצה השתתפו ראשי הרשויות החדשים והוותיקים מהנגב, מנכ״ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל, מנכ״ל הרשות לפיתוח הנגב משה מור יוסף, סגן שר הפנים, הפריפריה, הנגב והגליל משולם נהרי ובכירים נוספים.

במהלך המועצה אושר הדוח הכספי של הרשות לשנת 2017 ובו הוצגה עלייה בתקציבים שהשקיעו המשרד והרשות לקידום פרויקטים ברחבי הנגב. כמו כן הוצגה פעילות הרשות בשנת 2018 ובה ניכר גידול תקציבי נרחב בכלל מחלקות הרשות, ביניהן תקציבים שהושקעו בתחום החינוך, התיירות והתרבות, הכלכלה ולראשונה גם בתחום הרווחה. זאת במטרה לצמצם פערים בתחומים אלה בין המרכז לפריפריה. כמו כן אושרה תכנית העבודה והתקציב לשנת 2019 על סך של כ-77 מיליון ש״ח.

אישור תקציב הרשות לפיתוח הנגב לשנת 2019
צילום עוזי אברהם

רוביק דנילוביץ׳, ראש העיר באר שבע ויו״ר מועצת הרשות לפיתוח הנגב אמר: ״אנחנו ניצבים בפני אתגרים רבים בנגב בתחום הבריאות, התחבורה, התעשייה, התעסוקה התרבות ועוד. אם אנחנו רוצים להביא עוד תושבים לנגב ולהשאיר את בני המקום כאן, עלינו ניצבת האחריות להמשיך ולחזק את הנגב. נוכל לעשות זאת אך ורק אם המדינה תשתף איתנו פעולה ותחזק יחד איתנו את הנגב. אני רוצה להודות בהזדמנות זו למשה מור יוסף ולצוות שלו שקשובים לצרכים שלנו״.

בני ביטון, ראש עיריית דימונה ויו״ר מינהלת הרשות לפיתוח הנגב קרא לכל ראשי הרשויות לפעול יחד למען הפרויקט החשוב ביותר לנגב השנה – הקמת שדה התעופה האזרחי בנבטים. ביטון ציין כי ״המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עשה עבודה מדהימה בקדנציה הנוכחית ופעל במגוון תחומים. אך חשוב לנו גם לחזק את המגזר הבדואי. הרשות אמנם משקיעה רבות בתיירות הבדואית ובקידום מצוינות בחינוך במגזר, אבל עלינו להשקיע עוד. גם למגזר החרדי מגיע חיזוק נוסף". ביטון הוסיף כי הפעילות התרבותית שנעשית פה בנגב צריכה תגבור ואנו מתכוונים לחזק אותה בשנת 2019. אני ממליץ לחבריי, ראשי הרשויות לפעול במשותף ולאגם משאבים לצורך קיום פעילויות משותפות".

משה מור יוסף, מנכ״ל הרשות לפיתוח הנגב ציין כי "הרשות והמשרד חוללו שינוי משמעותי בתחומים רבים, בין היתר בתחום החינוך באמצעות פרויקט מצוינגב ופרויקט נגב סל. אבל פרויקט הדגל של הרשות לשנת 2019 שתחילתו בימים אלה ממש הוא נגב-קוד, פרויקט לפיתוח והעצמת החינוך הטכנולוגי בנגב. אנו נמשיך לפעול גם בשנת 2019 לצמצום הפערים בחינוך, ברווחה, בכלכלה, בתיירות ובתרבות״.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
לקראת הקמת בית חולים שני בבאר שבע הנהלת מאוחדת בביקור בשטח
לאחר שממשלת ישראל אישרה באופן סופי את הקמתו של בית...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה : דרום – 3 מפה...
3 יצירות של כוריאוגרפים מהדרום בערב אחד! * לירן מיכאלי *...
האוניברסיטה העברית הגיעה לאופקים
"פקולטק" - מועדון היזמות הסטודנטיאלי של הפקולטה לחקלאות של אוניברסיטה...
משלחת משפיענים מדרום אפריקה שמעה ממקור ראשון אודות הזוועות של ה 7 באוקטובר
בעוד ממשלת דרום אפריקה טוענת בזדון שישראל מבצעת אפרטהייד ורצח...
מכינת אופקים למדע הוקירה את יוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...
"משרדי הממשלה השונים מתעקשים להתחפר בקריטריון שרירותי, מפלה, אשר ההנמקות לו אינן רלוונטיות"
עיריית אופקים עתרה השבוע לבג"צ, בדרישה להכיר בכל תושבי העיר...
בשורה לתושבי אופקים: מהפכת תאגידי האנרגיה ברשויות המקומיות בדרך לעיר מהלך שיוזל עלויות, ישפר את השירות ויפחית את זיהום האוויר וכן קידום תוכנית הטמנת קווי החשמל להגברת אמינות מערכת החשמל בשגרה ובחירום ושיפור נראות פני העיר
שר האנרגיה והתשתיות וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אלי כהן, קיים...
"ספגנו רימונים וטילים בכל רגע, אבל רוח הלחימה, הגאווה לאומית ותחושת שליחות הרימו אותנו"
היום התקיימה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע עצרת...
ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, בעצרת הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה: "כולנו עומדים מול אויבנו כאיש אחד"
"מזה חודשים רבים שאנחנו בעיצומה של מלחמת קיום, ונחשפים לגבורתם,...
לזכרם: 1,500 תלמידים שרים ומחזיקים את תמונת 1,500 הנופלים
מקיף אמית באר שבע, ערך השבוע שירת המונים לקראת יום...