Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

צעירי מפלגת השלטון בגרמניה השתתפו בטקס חנוכת יער לזכר חבר המפלגה פיליפ מיספלדר

צעירי מפלגת השלטון בגרמניה השתתפו בטקס חנוכת יער לזכר חבר המפלגה פיליפ מיספלדר

כשלושים חברי "צעירי המפלגה הנוצרית דמוקרטית" הגרמנית הגיעו בשבוע שעבר ליער מדינות גרמניה של קרן קימת לישראל, סמוך לישוב להבים, לטקס חנוכת יער על שמו של פיליפ מיספלדר, חבר המפלגה, אוהב ישראל, שנפטר לפני כשלוש שנים.

קק"ל קיימה בשבוע שעבר טקס חנוכת יער לזכרו של פיליפ מיספלדר, פוליטיקאי וחבר הבונדסטג הגרמני שנפטר בשנת 2015. לטקס הגיעו חבריו של פיליפ, חברי 'צעירי המפלגה הנוצרית דמוקרטית בגרמניה' וחברי התנועה הפוליטית" איגוד הצעירים". בנוסף בטקס השתתפו גם נציגי קק"ל גרמניה שסיפרו על פועלו של פיליפ ועל הקשר שלו לישראל.

פיליפ מיספלדר שהיה יושב ראש הכבוד של המפלגה הנוצרית הדמוקרטית בגרמניה (CDU) כיהן בממשלת גרמניה כמתאם שיתוף הפעולה הטרנס-אטלנטי בתחום יחסי חברה, תרבות ומדיניות מידע. מעבר לכך היה מיספלדר אוהב ישראל ידוע שהגן על מדיניות ישראל מול הפרלמנט הגרמני ואף יצא נגד ביקורת על ישראל. מיספלדר מת מתסחיף ריאתי בשנת 2015 והותיר אחריו את אשתו אן-כריסטין ושתי בנותיהם.

במהלך הטקס חשפו חברי המפלגה את האנדרטה לזכר פיליפ שהכינו בקק"ל ולאחר מכן הוענקו תעודות הוקרה לראשי המשלחת. בסיום הטקס הקריאו המשתתפים את ברכת הנוטעים בגרמנית ולאחר מכן נטעה הקבוצה עץ לזכרו של פיליפ ביער החדש שנטעה קק"ל מאחורי הישוב להבים.

פול ציאמייק, יושב ראש איגוד הצעירים הגרמני ספד לפיליפ: "פיליפ מיספלדר ידע את ההיסטוריה של ישראל אך לא רק דיבר על העבר אלא גם על העתיד בין המדינות. היום חנכנו את היער החדש על שמו שיהיה נקודת חיבור בין העמים לדורות הבאים. אנו מתרגשים להיות כאן ולייצג את צעירי גרמניה בשנת ה-70 למדינת ישראל. מיספלדר הוערך מאוד בגרמניה עבור המסר הברור שלו. אנשים רבים טוענים לקשר מיוחד עם ישראל אך לא מסוגלים להציג הוכחות לכך. פיליפ היה אוהב ישראל בכל ליבו ואף פעל לטובת ישראל במישורים השונים".

יוהנס גואנין, שליח קק"ל בברלין, נאם בטקס וסיפר על פעילות קק"ל למען היערות בישראל ואף בעולם: "השנה בברלין ירד כל כך מעט גשם שהיערות מסביב מתחילים להיות דומים לישראל. היערות של כולנו תלויים בגשם אך פה בארץ קק"ל הצליחה להפוך את המדבר לירוק באמצעות שיטות חדשניות ומחקר בתחום. לישראל יש ידע וניסיון כיצד להתמודד עם בעיית היובש והמידבור הבינלאומית ואנו פועלים גם בחו"ל כדי ללמד ולהנחיל שיטות שונות לחיסכון במים ולגידול יערות בתנאים שונים".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב...
גיים טיים: מתחם גיימינג נחנך במחלקת הנוער באופקים
תתחדשו: מתחם גיימינג חדש (GAME ZONE) נחנך ביום שני במחלקת...
למרות אתגרי המלחמה - קורס "יוזמים עסק" באופקים הגיע לסיומו!
מדובר במחזור השני של קורס באורך 70 שעות אקדמיות, אשר...
"שייכות, בחירה ואחריות" - סמינר מתגייסים לראשונה בערבה
בית ספר תיכון 'שיטים דרכא', בשיתוף מחלקת חינוך במועצה אזורית...