Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פרויקט צילום בינלאומי מגיע לבאר שבע: עמותת יחדיו השיקה בגלריית העירייה את פרויקט הצילום החברתי photo is: voice שהוצג בפסטיבל הצילום הבינלאומי "פלטפורמה" בתל אביב בשיתוף אדמה מכתשים. התערוכה פתוחה לקהל הרחב החל מ 1.5.18

פרויקט צילום בינלאומי מגיע לבאר שבע:  עמותת יחדיו השיקה בגלריית העירייה את פרויקט הצילום החברתי photo is: voice שהוצג בפסטיבל הצילום הבינלאומי "פלטפורמה" בתל אביב בשיתוף אדמה מכתשים. התערוכה פתוחה לקהל הרחב החל מ 1.5.18

בשבוע שעבר (ג') הושקה בגלריית העירייה בבאר שבע תערוכת צילומים של נערות הבתים החמים המופעלים על ידי עמותת יחדיו, בשיתוף משרד הרווחה שירות נוצ"צ. התערוכה, שמוצגת כעת בעירייה בשיתוף אגף הרווחה בעיריית באר שבע, כוללת צילומים שצולמו על ידי נערות במהלך השנה האחרונה. האירוע התקיים במעמד ראש העיר ובמסגרתו הציגו הנערות את עבודותיהן בגלריה, רקדו ריקודי היפ הופ ודבקה ושיתפו בתהליך שעברו במסגרת הפרויקט.

נושא הליבה של הבתים החמים, "נערות משנות עולם", שאותו יזמה ומקדמת עדי לברון עטיה, מנהלת הבתים החמים בעמותת יחדיו מהווה את בסיס הפעילות החברתית והטיפולית בבתים, וגם בפרויקט זה. במסגרת נושא זה השתתפו הנערות בפרויקט הצילום החברתי photo is: voice שהתקיים כחלק מתערוכת הצילום הבינלאומית "פלטפורמה" בחסות חברת אדמה. הנושא שליווה את הסדנה היה זהות, כאשר הנערות עבדו על שלושה מעגלי זהות – "אני הנערה בשלושה מעגלים" (זהות אישית, זהות קבוצתית, זהות קהילתית).

את הפרויקט ליוו צלמים מקצועיים ומתנדבים מרחבי הדרום שעברו קורס על ידי צלמי "פלטפורמה" ולאחר מכן לימדו את הנערות את שיטת הצילום "photo is: voice", שמאפשרת שימוש במצלמה ככלי לביטוי עצמי. את השתתפות הנערות בפרויקט יזמה חברת אדמה והוא התקיים לאורך השנה בשיתוף עמותת יחדיו ומשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ' שיתף בנאומו: " אני מגיע להרבה תערוכות, אבל הפעם זה שונה. כי הפעם אני זכיתי להיות מודל בתערוכה. האדריכלית מרב מורד, שעובדת בעירייה והתנדבה בפרויקט סיפרה לי על הפרויקט ואמרה שהנערות מבקשות לצלם אותי. הגעתי לשם והתפתחה ידידות מופלאה – הכרתי נערות מדהימות עם סיפור אישי, כמו שיש לכולנו. כשאני מסתכל על הפרויקט הזה אני מתגאה בחברה הישראלית. כי חברה טובה נמדדת בבני האדם, שלכל אחד יש את ההזדמנות לחלום חלום, שכל אחת יכולה להגשים את עצמה ואנחנו כחברה יכולים לקחת את מי שקשה להן ולהושיט להן יד. בתצלומים פה אני רואה הסתכלות לעבר העתיד. אני רואה פה אופטימיות לקחת חלק ולהיות. אני רואה פה תעוזה ואומץ. אז תודה לכל השותפים לפרויקט שנתתם לנו את ההזדמנות להיות חלק מהפרויקט היפה הזה. שום דבר לא ישווה למגע האישי והאנושי שנכנס עמוק לתוך הלב. וזה מה שעשיתן כאן בפרויקט הזה. נערות – אנחנו גאות וגאים בכן מאוד מאוד".

 

אל"מ (מיל.) יאיר באר, אמר כי "הערב אני רוצה לומר בעיקר תודה. רוביק, לך, לאתי כהן וללילי, תודה לכם על האכסנייה. לעמותת יחדיו יש מגוון רחב של תכניות, אך הבתים החמים לנערות היא אחת התכניות המרכזיות, המדהימות והמיוחדות בעמותה. תכנית שעשתה צעדים מדהימים בשנתיים האחרונות ושהולכת ומתפתחת בתהליך ארוך ומעורר השראה שנקרא "נערות משנות עולם". כאשר המטרה היא שבסופו של התהליך מורגשת היכולת שלנו לתת לכן, הנערות, את ההפנמה שאם אתן רוצות – אתן יכולות – ואתן משנות. תודה לאורן ולמנטוריות ולאישה שאני מקפיץ בכל רחבי הארץ ושמביאה את הבשורה לעמותת יחדיו – עדי לברון עטיה, מנהלת הבתים החמים בעמותה".

 

ליאת ארמרמן, מפקחת מחוז דרום, שירות נוצ"ץ, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ציינה במעמד האירוע: זו הפעם השנייה שיש לי את הכבוד לברך בפתיחת התערוכה. אני מתרגשת מאוד להציג כאן את התערוכה כי זה בעצם להציג אותה בבית. תודה לעירייה שמארחת את התערוכה שכוללת עבודות מהבתים החמים בכל הנגב. תערוכה שמבטאת עולם שלם של רגשות וחלומות וגם עולם של שותפויות. שיתוף הפעולה בין כל הגורמים כאן הוא שהביא לתוצר המרשים וכולנו כאן בשביל הבנות.

 

אורן לבון, אוצר התערוכה, שליווה את הפרויקט סיפר כי בתחילה הנערות קיבלו את המתנדבים בחשש, אך "ככל שההיכרות העמיקה נפתחו הנערות וגם יכולות הביטוי שלהן בצילום הלכו והתפתחו, לאחר כל פעילות הורדנו בהתרגשות רבה את התמונות מהטלפונים ונדהמנו בכל פעם מחדש מעוצמת התוצרים של הנערות, שחלקם מוצגים בתערוכה זו".

הנערה נועה מבאר שבע שיתפה בטקס: "אני שמחה ונרגשת היום. אני בבית החם כבר שנה ומשתתפת בתכנית נערות משנות עולם, שמבקשת לתת במה לנערות שרצו לשנות משהו בעולם. השותפים בפרויקט חברו כדי לאפשר לנו להשתתף בסדנת הצילום פוטו ווייס. הם עבדו איתנו על פיתוח מיומנויות, לימדו אותנו את טכניקת הצילום והשקיעו בנו מזמנם הפנוי. אנחנו קיבלנו את מרב, שמלווה אותנו עד היום, גם לאחר שהפרויקט נגמר". נועה הוסיפה בהתרגשות וסיפרה: "הצילומים שלנו הוצגו בפסטיבל צילום בינלאומי בתל אביב!! זה דבר גדול בשבילנו. אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להודות לכל השותפים שחברו יחד ואפשרו לנו לקחת חלק בפרויקט הענק הזה".

באירוע נכחו גם: מ"מ ראש העיר ומחזיקה תיק הרווחה והחינוך, ד"ר חפצי זהר ומנהלת תחום רווחה קהילתית בעמותת יחדיו, איריס עזרא.

 

תערוכה תנעל ביום חמישי ה- 24/5/18 (כולל)

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב...
גיים טיים: מתחם גיימינג נחנך במחלקת הנוער באופקים
תתחדשו: מתחם גיימינג חדש (GAME ZONE) נחנך ביום שני במחלקת...
למרות אתגרי המלחמה - קורס "יוזמים עסק" באופקים הגיע לסיומו!
מדובר במחזור השני של קורס באורך 70 שעות אקדמיות, אשר...