Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פארק תעשייה חדש יקום בנגב

פארק תעשייה חדש יקום בנגב

ביום שלישי, 22.5, יתקיים טקס הנחת אבן פינה שיסמל את תחילת העבודות על פארק התעשייה החדש בנגב – פארק תעשייה שוקת. הפארק החדש יכלול שטחי מסחר, ספורט, תעשייה וגם נופש.

 

פארק תעשייה חדש בדרום יקום בצומת שוקת סמוך למועצה המקומית מיתר, לישוב חורה, למועצת בני שמעון ולישוב לקיה. ביום שלישי, 22.5, יתקיים טקס הנחת אבן פינה לתחילת העבודות במעמד שר הכלכלה, אלי כהן, ראש מינהלת פארק תעשייה שוקת, אבנר בן גרא, וראשי רשויות מהאזור.

 

הפארק החדש ייבנה מסביב לצומת שוקת בארבעה רביעים על שטח כולל של 4,145 דונם שמתוכם 600 דונם רק לתעשייה. מעבר לאזורי תעשייה ומסחר יקומו בפארק גם אזורי ספורט ונופש הכוללים מגרשי ספורט, מבני אימונים לחוגים, ומלוניות לאנשי עסקים המגיעים מחוץ לעיר. בנוסף יבנו בפארק משרדים ממשלתיים לרווחת תושבי האזור. במינהלת הפארק מתכננים להתחיל בעבודות הבנייה בחודש הקרוב ולפתוח את הפארק לציבור בעוד כשלוש שנים.

 

לצורך קידום אזור התעסוקה הוקמה מנהלת משותפת, המורכבת מנציגי הרשויות המקומיות השותפות, אשר כולן תומכות במימוש התכנית להקמת אזור התעסוקה. את הפרויקט מובילה החברה הכלכלית של המועצה האזורית בני שמעון. בהקמת אזור התעשייה משתתפת ממשלת ישראל, תוך סיוע כספי להתנעת ביצוע עבודות התכנון והפיתוח באמצעות מינהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה.

 

ראש מינהלת פארק תעשייה שוקת, אבנר בן גרא, מסר בתגובה: "לפני כשנתיים הצלחנו להשיג את התקציב בסך 40 מיליון ש"ח ממשרד הכלכלה לתחילת הקמת אזור תעשייה בצפון הנגב ואני שמח להודיע כי בחודשים הקרובים יחלו הטרקטורים לעבוד על פיתוח הקרקע לטובת פארק תעשייה שוקת. מדובר בבשורה ענקית לנגב ולתושבי האזור שייהנו ממתחם תעשייה ומסחר חדשים. הפארק ישמש את כל האוכלוסייה באזור ויציע מגוון הזדמנויות תעסוקתיות לתושבי הנגב היהודים והבדואים כאחד".

 

סיגל מורן, ראש המועצה האזורית בני שמעון: "יש חשיבות לאומית גדולה לשיתופי פעולה בין רשויות, אשר מייצרים מקומות עבודה, שכנות טובה ופרויקטים התורמים לכולם. סוד ההצלחה הוא ראייה אזורית ושיתופי פעולה בין מגזרים. ברגע שכל אחד מביא את היתרון היחסי שלו זה מצליח. פארק התעסוקה "עידן הנגב" הוא אחת הדוגמאות הבולטות והמצוינות לשיתוף פעולה שכזה, והיום אני גאה ושמחה להתחיל מסע חדש, יחד עם השכנים שלנו, להקמת פארק תעשייה נוסף שיקדם תעסוקה בקרב אוכלוסיית הנגב, המשך פריחתה של הכלכלה באזור ויוזמות חברתיות. המטרה שלנו היא להמשיך להקים מיזמים משותפים בכל התחומים, לזק את שיתוף הפעולה בין הרשויות ולחתור לקיום חיים נעימים זה לצד זה בנגב, לתרום האחד לשני ולהצליח יחד."

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
עיצוב הבית מתחיל בכם
כל מעצבת פנים שתשכרו לעבוד על עיצוב הבית שלכם תשב...
איך לעצב וילה בצורה נכונה
וילות הן שם נרדף ליוקרה, אלגנטיות ושפע - הן משדרות...
הונחה אבן הפינה למרכז המסחרי Hola בשכונת רמת שקד באופקים: "המטרה – ליצור את מרכז הבילוי והפנאי המוביל באזור"
במעמד ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, היזם גבי בורדוביץ ומכובדים...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
אזור מגורים הידוע במחויבותו לקיימות ואיכות חיים
הרצליה הירוקה דירות למכירה הוא אזור מגורים הידוע במחויבותו לקיימות...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
בעיצומה של המלחמה: תלמידי מקיף אמית באר שבע יצאו ל'מבצע ג'וחא'
גם השנה, בעיצומה של מלחמת 'חרבות ברזל', יצאו תלמידי בית...
בעל מקצוע בעל הכרה רשמית המורשה לביצוע פרויקט שיפוצים
קבלן שיפוצים רשום הינו בעל מקצוע בעל הכרה רשמית המורשה...