Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ערב פריצת גבולות

ערב פריצת גבולות

עמותת יחדיו ומרכז "מעגל החיים והתעסוקה" יקיימו כנס חשיפה לתוכניות תעסוקה לאנשים עם מגבלה בדרום. במרכז הכנס: הרצאתה מעוררת ההשראה של אפרת בן יצחק, כוכבת  הסדרה הדוקומנטרית "משברי גיל"

ביום ב', (16.4.18) בשעה 17:00 יתקיים במרכז מעגל החיים והתעסוקה המופעל על ידי עמותת יחדיו כנס פורץ גבולות בנושא שילוב אנשים עם מוגבלויות בעולם התעסוקה והשיקום התעסוקתי. את הכנס תפתח אפרת בן יצחק, כוכבת הסדרה הדוקומנטרית החדשה של רוני קובן, "משברי גיל". דיין מתמודדת עם נכות מלידה ומספרת בהרצאתה איך למרות המגבלה, ואולי בזכותה, היא משתלבת בעבודה ומרגישה שמגשימה את עצמה.

מרכז מעגל החיים והתעסוקה פועל בהובלת עיריית באר שבע ומשרד הרווחה, בשיתוף ג'וינט ישראל תב"ת ומופעל על ידי עמותת יחדיו, ששמה לה למטרה לפעול לצמצום הפערים החברתיים על ידי תכניות תעסוקה מתקדמות. במרכז תכניות שונות הנותנות מענה לתושבי העיר והאזור אשר אינם מועסקים מספר חודשים ומעלה ו/או המבקשים לעשות שינוי תעסוקתי במטרה להשתלב ולהתמיד בתעסוקה איכותית ומקדמת.

"מטרת הכנס", מספרת מנהלת מרכז מעגל החיים והתעסוקה, טל סלובו-ברבי, "היא שכמה שיותר אנשים שחיים עם מגבלה ישמעו את סיפורה של אפרת והוא ייתן להם תקווה. לצד זאת אנו נפרוש בפניהם מגוון אפשרויות תעסוקה שהם יכולים להשתלב בהן, ויחד, אנו מקווים לעזור להם לבצע את אחד השינויים המשמעותיים בחייהם".

אל"מ (מיל.) יאיר באר, מנכ"ל עמותת יחדיו ציין כי "כמי שמפעילה תכניות מגוונות בנושא שילוב תעסוקתי, עמותת יחדיו שמה לעצמה למטרה להביא לשילוב נרחב של אוכלוסיות מגוונות בעולם התעסוקה בדרום והיא פועלת למען מטרה זו בכמה תחומים. העמותה היום מהווה חוד החנית בנושא שילוב תעסוקתי בדרום כאשר היא מפעילה בין היתר מרכזים רב נכותיים ומפעלים שיקומיים. אנו דואגים לשלב עובדים עם מוגבלויות גם בפרויקטים אחרים של העמותה כעובדים מן המניין".

במסגרת הכנס תפרוש העמותה את מגוון התכניות שהיא מפעילה בתחום השיקום התעסוקתי וכן את האפשרויות הרבות העומדות בפני תושבי הנגב המתמודדים עם מגבלה בתחום התעסוקה. כמו כן, צוות מעגל החיים והתעסוקה יציג את מגוון המענים והשירותים שהוא מעניק לתושבי הדרום, ביניהם סיוע במציאת עבודה והכנה לראיונות עבודה, הכשרות מקצועיות, סיוע בהכוונה ללימודים, קורס עברית מחשבים ועוד.

הכנס מתקיים בשיתוף פעולה עם מחלקת שיקום בביטוח הלאומי, משרד הבריאות  ומחלקת שיקום באגף הרווחה של עיריית באר שבע.

  • ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום את מותנית בהרשמה מראש
  • מספר המקומות מוגבל.
  • כתובת: שד' רגר 22, בית הנשיאים, באר שבע.
  • לפרטים נוספים והרשמה: מיטל – 08-6406032, 050-7360001, [email protected] או חפשו אותנו בפייסבוק: "מעגל החיים והתעסוקה".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מכינת אופקים למדע הוקירה את יוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...
"משרדי הממשלה השונים מתעקשים להתחפר בקריטריון שרירותי, מפלה, אשר ההנמקות לו אינן רלוונטיות"
עיריית אופקים עתרה השבוע לבג"צ, בדרישה להכיר בכל תושבי העיר...
בשורה לתושבי אופקים: מהפכת תאגידי האנרגיה ברשויות המקומיות בדרך לעיר מהלך שיוזל עלויות, ישפר את השירות ויפחית את זיהום האוויר וכן קידום תוכנית הטמנת קווי החשמל להגברת אמינות מערכת החשמל בשגרה ובחירום ושיפור נראות פני העיר
שר האנרגיה והתשתיות וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אלי כהן, קיים...
"ספגנו רימונים וטילים בכל רגע, אבל רוח הלחימה, הגאווה לאומית ותחושת שליחות הרימו אותנו"
היום התקיימה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע עצרת...
ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, בעצרת הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה: "כולנו עומדים מול אויבנו כאיש אחד"
"מזה חודשים רבים שאנחנו בעיצומה של מלחמת קיום, ונחשפים לגבורתם,...
לזכרם: 1,500 תלמידים שרים ומחזיקים את תמונת 1,500 הנופלים
מקיף אמית באר שבע, ערך השבוע שירת המונים לקראת יום...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה : דרום – 3 מפה...
3 יצירות של כוריאוגרפים מהדרום בערב אחד! לירן מיכאלי, אורן לזובסקי,...
תינוקת כבת שנה ננעלה ברכב, מתנדבי ידידים חילצו אותה בשלום
איחרתי לעבודה אבל התחושה לחלץ עצומה, מענה נהדר של המתנדבים"*...
חידושים באולימפיאדת המגמות של "עתיד"
אולימפיאדת המגמות הטכנולוגיות של רשת החינוך "עתיד" התקיימה במוזיאון ארץ...
מכינת אופקים למדע תערוך טקס הוקרה ליוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...