Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עיריית ב"ש באמצעות – מינהלת העיר העתיקה ותיירות באר שבע אירחה את הנהלת תגלית ליום טיול בעיר העתיקה בבאר שבע

עיריית ב"ש באמצעות – מינהלת העיר העתיקה ותיירות באר שבע  אירחה את הנהלת תגלית ליום טיול בעיר העתיקה בבאר שבע

בשבוע שעבר (ה') הגיעה הנהלת פרויקט תגלית ליום טיול בעיר העתיקה בבאר שבע. הסיור התיירותי נפתח בפגישה עם ראש העיר.

 

בשבוע שעבר (ה') אירחה מינהלת העיר העתיקה ותיירות באר שבע את הנהלת פרויקט "תגלית" ליום סיור תיירותי בעיר העתיקה בבאר שבע. את יום הטיול התחילו בבניין העירייה בפגישה מעוררת השראה עם ראש העיר, רוביק דנילוביץ' ומשם המשיכו במיניבוסים לסיור רכוב מודרך ברחבי העיר העתיקה. הם עברו בין מוקדי התיירות והתרבות בעיר העתיקה, ביקרו בפרויקטים של יזמויות תיירותיות בעיר, עברו סדנאות ביניהם סדנת ג'אם במרכז הצעירים וחתמו בסדנת אימפרוביזציה מצחיקה וחווייתית בתיאטרון הפרינג'. בסיור השתתפו מנכ"ל תגלית גידי מרק, סמנכ"ל תגלית נמרוד רן וסמנכ"ל החינוך העולמי של תגלית, ד"ר זוהר רביב.

העיר העתיקה בבאר שבע והפרויקטים התיירותיים הרבים בעיר מהווים מוקד משיכה לתיירים, מטיילים ומבקרים מכל הארץ ומרחבי העולם. בשנים האחרונות שברה העיר שיאים בתיירים המגיעים למגוון האירועים ולמוקדי התיירות בעיר העתיקה. הנהלת תגלית הגיעה לסיורים רבים בעיר העתיקה בעקבותם מתקיימים יותר ויותר סיורי תיירות למשתתפי פרויקט תגלית.

ארגון תגלית הוקם בשנת 2000 ועד היום הגיעו דרכו לישראל יותר מ-500,000 משתתפים מחו"ל וכ-100,000 משתתפים ישראלים. המשתתפים מגיעים לארץ לסיור של כ- 10 ימים במהלכו מבקרים באתרים מרכזיים בארץ, ביניהם ירושלים, תל אביב, ים המלח ומצדה ואתרי מורשת נוספים. כמו כן מקיים הארגון סיורי "נישה", שמתמקדים בנושאים מסוימים – אוכל, טיולים, קולנוע, סיורים עירוניים, להט"ב ועוד. כמו כן מפעיל הארגון תכניות אקדמיות בארץ.

 

רוביק דנילוביץ׳, ראש העיר באר שבע, פתח את הסיור ואירח את הקבוצה בבניין העירייה:  ״אם היו שואלים את המומחים הגדולים בעולם אם יש סיכוי שתקום כאן בעוד 70 שנה ישות ציונית שתהפוך למדינה יהודית ציונית אף אחד לא היה מאמין שזה אפשרי. אז חזון המייסדים מומש ועכשיו הגיע הזמן לחזון הלאומי הבא של ישראל – החזון שיקבע איך תיראה ישראל בשנת ה-100 שלה. אני מאמין שהתשובה טמונה בנגב ובבאר שבע, בירתו. הנגב מאגד את הכל – אנחנו 60% משטחה של המדינה, יש כאן אוכלוסיות מגוונות מאוד, שילוב של מוחות ואקדמיה, מורשת והיסטוריה ענפה ועשירה.

מדינת ישראל קיבלה החלטה היסטורית לפני כמה שנים בחיזוק הנגב ובהקמת פארק ההיי-טק בבאר שבע והיום אין חברת סייבר עולמית שלא שמה פעמיה לבאר שבע. אם באמריקה יש סיליקון-ואלי אנחנו נקים כאן סיליקון-ואדי. באר שבע היא החלום לצעירות ולצעירים, לחולמות והחולמים. העתיד כבר כאן ואנו חייבים לגייס עוד שותפים למשימה הלאומית שלנו״.

מנכ"ל תגלית, גידי מרק ציין כי: "הקשר שלנו עם באר שבע הולך ומתחזק בשנים האחרונות. התחלנו את הפעילות שלנו עם מספר בודד של משתתפים והיום אנו מביאים לארץ אלפי בני נוער צעירים וציונים". מרק הוסיף ואמר: "אצלנו כולם צעירים ובעיר שלכם ישנו ראש עיר צעיר ואנרגטי ואנו נשמח להתחבר לחזון שלו. היום אנו מבקרים הרבה מאוד בבאר שבע ונשמח אפילו להגביר את הפעילות שלנו כאן ולשתף פעולה באופן הדוק יותר".

מרק ואנשיו סיכמו את הביקור בהצלחה והנאה רבה ואמרו כי בהחלט יבואו שוב לעיר התיירות באר שבע עם אלפי חניכי תגלית.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב...
גיים טיים: מתחם גיימינג נחנך במחלקת הנוער באופקים
תתחדשו: מתחם גיימינג חדש (GAME ZONE) נחנך ביום שני במחלקת...
למרות אתגרי המלחמה - קורס "יוזמים עסק" באופקים הגיע לסיומו!
מדובר במחזור השני של קורס באורך 70 שעות אקדמיות, אשר...
"שייכות, בחירה ואחריות" - סמינר מתגייסים לראשונה בערבה
בית ספר תיכון 'שיטים דרכא', בשיתוף מחלקת חינוך במועצה אזורית...