Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עירוני זה הירוק החדש: באר-שבע מצטרפת לתכנית "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה"

עירוני זה הירוק החדש: באר-שבע מצטרפת לתכנית "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה"

עיריית באר-שבע גאה להצטרף ל"ברית ערים לאיכות חיים וסביבה"- התוכנית הסביבתית החדשה של פורום ה-15 (פורום הערים העצמאיות בישראל). הברית, שתחתם ב- 18/3/18, הינה תוכנית ההמשך של אמנת האקלים של פורום ה- 15 משנת 2008 , ששמה לה למטרה לאחד את הערים הגדולות בישראל לטובת פעילות משותפת לקידום קיימות עירונית.

העיריות שהצטרפו ל"ברית ערים לאיכות חיים וסביבה" מתחייבות לשורה ארוכה של צעדים שמטרתם לקדם עירוניות, קיימות ואיכות סביבה בשישה תחומי פעילות: אנרגיה ובנייה ירוקה, תחבורה בעיר, פסולת וצריכה, המרחב העירוני, ניהול בר- קיימא של העירייה וכן חיזוק הקהילה והכלכלה המקומית והנעת שינוי בקרב התושבים.

התכנית מבוססת על חזון הקיימות העירונית – קידום איכות החיים והסביבה בעיר, באופן שעונה על צורכי ההווה, בלי לפגוע ביכולתם של הדורות הבאים לספק את צרכיהם. מטרת התכנית היא להציב סטנדרט אחיד לקידום קיימות עירונית ולמקם את ערי ישראל בשורה אחת עם הערים המובילות בעולם בתחום זה. תוכנית ירוקה זו תספק לעיריות את הכלים להתמודדות עם אתגרי המאה ה-21  בפן הסביבתי, החברתי והכלכלי. התכנית תתרום לטיפוח עירוניות חיה ומשגשגת, שתעצים את הקהילה בעיר.

כחלק ממימוש התכנית התחייבה עיריית באר-שבע לקדם מדיניות של התייעלות אנרגטית במתקני העירייה, הטמעת תקן לבנייה ירוקה במבנים בעיר, שיתוף תושבים בפעילות העירונית, עידוד השימוש באמצעי תחבורה בני-קיימא, צמצום פסולת, עידוד צריכה מקומית, אימוץ עקרונות של תכנון בר-קיימא במרחב העירוני וחיזוק הכלכלה המקומית.

במסגרת זו מתחייבת עיריית באר-שבע לקדם מגוון פרויקטים, כגון נטיעת עצים והצללת המרחב הציבורי, שימור וטיפוח הטבע העירוני, הקמת גינות קהילתיות, שימוש במים מושבים והשקיה חסכונית, סלילת שבילי אופניים, עידוד שימוש חוזר בחפצים, ייצור אנרגיה בעיר ועוד.

שיקולי סביבה וקיימות יוטמעו גם בעבודת העירייה – דרישות סביבתיות יוטמעו במכרזי העירייה, צי הרכב ישודרג בהדרגה לכלי רכב היברידים, מבני העירייה ינוהלו תוך חשיבה סביבתית ועוד.

הפעולות הכלולות בתכנית צפויות לתרום לחיזוק המרחב העירוני, העצמת הקהילה בעיר, הקטנת טביעת הרגל האקולוגית של העיר ושיפור החוסן העירוני.

כזכור, כבר ב-2008 הצטרפה עיריית באר-שבע לאמנת האקלים של פורום ה-15, במסגרתה היא פעלה וממשיכה לפעול להפחתת פליטת גזי חממה וזיהום אוויר בעיר. יתר על כן, כחלק מיישום אמנת האקלים על ידי עיריות חברות בפורום ה-15,מונתה מתאמת קיימות עירונית ונבנה מנגנון של מערך רפרנטים לקיימות מכלל אגפי העירייה. כמו כן, אומץ התקן הישראלי לבנייה ירוקה כדרישה מחייבת במבנים חדשים, קודמו פרויקטים בתחומים של: התייעלות אנרגטית, שימוש באנרגיות חלופיות, הטמעת מדיניות לשימור והגנה על אתרי טבע עירוני וזאת לאחר שבוצע סקר טבע עירוני, הטמעת מדיניות לחקלאות עירונית ועוד.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...
בעיצומה של המלחמה: תלמידי מקיף אמית באר שבע יצאו ל'מבצע ג'וחא'
גם השנה, בעיצומה של מלחמת 'חרבות ברזל', יצאו תלמידי בית...
בתי החולים בדרום ובשפלה מתכוננים לקליטת פצועי מלחמה ומזניחים את הכוננות לגל חורפי חדש של המגיפה?
התחלואה בקורונה בעולם ובישראל במגמת עליה, אך קיים חשש שבתי...
הפרויקט להזנקת התיירות בערד יוצא לדרך: החברה הממשלתית לתיירות רגע לפני בחירת קבלן לביצוע פרויקט תצפית 'סף המדבר'
על אף המצב הביטחוני, החברה הממשלתית לתיירות ממשיכה לעבוד על...
בעקבות ההשלכות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף עמותת שניר משיקה תוכנית הכוונה עסקית
לאור ההשלכות הרוחביות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף...