Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עירוני זה הירוק החדש: באר-שבע מצטרפת לתכנית "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה"

עירוני זה הירוק החדש: באר-שבע מצטרפת לתכנית "ברית ערים לאיכות חיים וסביבה"

עיריית באר-שבע גאה להצטרף ל"ברית ערים לאיכות חיים וסביבה"- התוכנית הסביבתית החדשה של פורום ה-15 (פורום הערים העצמאיות בישראל). הברית, שתחתם ב- 18/3/18, הינה תוכנית ההמשך של אמנת האקלים של פורום ה- 15 משנת 2008 , ששמה לה למטרה לאחד את הערים הגדולות בישראל לטובת פעילות משותפת לקידום קיימות עירונית.

העיריות שהצטרפו ל"ברית ערים לאיכות חיים וסביבה" מתחייבות לשורה ארוכה של צעדים שמטרתם לקדם עירוניות, קיימות ואיכות סביבה בשישה תחומי פעילות: אנרגיה ובנייה ירוקה, תחבורה בעיר, פסולת וצריכה, המרחב העירוני, ניהול בר- קיימא של העירייה וכן חיזוק הקהילה והכלכלה המקומית והנעת שינוי בקרב התושבים.

התכנית מבוססת על חזון הקיימות העירונית – קידום איכות החיים והסביבה בעיר, באופן שעונה על צורכי ההווה, בלי לפגוע ביכולתם של הדורות הבאים לספק את צרכיהם. מטרת התכנית היא להציב סטנדרט אחיד לקידום קיימות עירונית ולמקם את ערי ישראל בשורה אחת עם הערים המובילות בעולם בתחום זה. תוכנית ירוקה זו תספק לעיריות את הכלים להתמודדות עם אתגרי המאה ה-21  בפן הסביבתי, החברתי והכלכלי. התכנית תתרום לטיפוח עירוניות חיה ומשגשגת, שתעצים את הקהילה בעיר.

כחלק ממימוש התכנית התחייבה עיריית באר-שבע לקדם מדיניות של התייעלות אנרגטית במתקני העירייה, הטמעת תקן לבנייה ירוקה במבנים בעיר, שיתוף תושבים בפעילות העירונית, עידוד השימוש באמצעי תחבורה בני-קיימא, צמצום פסולת, עידוד צריכה מקומית, אימוץ עקרונות של תכנון בר-קיימא במרחב העירוני וחיזוק הכלכלה המקומית.

במסגרת זו מתחייבת עיריית באר-שבע לקדם מגוון פרויקטים, כגון נטיעת עצים והצללת המרחב הציבורי, שימור וטיפוח הטבע העירוני, הקמת גינות קהילתיות, שימוש במים מושבים והשקיה חסכונית, סלילת שבילי אופניים, עידוד שימוש חוזר בחפצים, ייצור אנרגיה בעיר ועוד.

שיקולי סביבה וקיימות יוטמעו גם בעבודת העירייה – דרישות סביבתיות יוטמעו במכרזי העירייה, צי הרכב ישודרג בהדרגה לכלי רכב היברידים, מבני העירייה ינוהלו תוך חשיבה סביבתית ועוד.

הפעולות הכלולות בתכנית צפויות לתרום לחיזוק המרחב העירוני, העצמת הקהילה בעיר, הקטנת טביעת הרגל האקולוגית של העיר ושיפור החוסן העירוני.

כזכור, כבר ב-2008 הצטרפה עיריית באר-שבע לאמנת האקלים של פורום ה-15, במסגרתה היא פעלה וממשיכה לפעול להפחתת פליטת גזי חממה וזיהום אוויר בעיר. יתר על כן, כחלק מיישום אמנת האקלים על ידי עיריות חברות בפורום ה-15,מונתה מתאמת קיימות עירונית ונבנה מנגנון של מערך רפרנטים לקיימות מכלל אגפי העירייה. כמו כן, אומץ התקן הישראלי לבנייה ירוקה כדרישה מחייבת במבנים חדשים, קודמו פרויקטים בתחומים של: התייעלות אנרגטית, שימוש באנרגיות חלופיות, הטמעת מדיניות לשימור והגנה על אתרי טבע עירוני וזאת לאחר שבוצע סקר טבע עירוני, הטמעת מדיניות לחקלאות עירונית ועוד.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שכונה חדשה-פארק חדש: הסתיימו עבודות הפיתוח בפארק המרכזי בשכונת נאות הדרים
כחלק מפיתוח שכונת נאות הדרים הממוקמת בצידה הדרום מזרחי של...
בצל המלחמה המתמשכת: מרכז חוסן הוקם במכללת קיי
בשבוע שעבר השיקה המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע...
מיכאל בנסון המנהל האגדי של אמית באר שבע ומנהל יד שרה הלך לעולמו
הלילה הלך לעולמו מיכאל בנסון, אחד מגדולי המחנכים בבירת הנגב....
אירוע הקיץ של מיד-בר! - ערב מיוחד וחד פעמי של ריקודים וגיבוש קהילתי לחובבי מחול
10 ביולי בבית להקת המחול קמע  מחול לתושבים בבאר שבע...
יולי משפחתי בקניון עזריאלי הנגב- פסטיבל בייבי, סדנת צילום משפחתית ומגוון סדנאות יצירה לילדים
פסטיבל Baby Time - סדנאות, הרצאות והפתעות להורה ולתינוק, "הצלמניה"-...
המבקר אנגלמן בסיור בעוטף עזה יחד עם ממ"ז דרום של המשטרה: "הביקורת בעת הזו קריטית לשם הפקת לקחים. הכשל ב-7.10 מחייב תיקון יסודי גם למען התושבים שחוזרים לבתיהם בדרום וגם למען תושבי הצפון. ויפה שעה אחת קודם"
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן קיים היום (ראשון, 23.6.24) סיור מקיף...
הקרן לעידוד ענף הבנייה יחד עם ארגון הקבלנים בנגב במהלך להכשרת עובדים ישראליים לענף הבנייה בנגב
בצל משבר כוח האדם החמור ממנו סובל ענף הבנייה בישראל,...
אלוף ישראל באתלטיקה: נצנט אביה, תלמיד מקיף אמית באר שבע
שיאן ישראלי U18 החדש ב-110 מ' משוכות, הוא נצנט אביה,...
רשת מחסני השוק, תשיק בתחילת יולי את הסניף ה- 68 שלה בהשקעה של מיליוני שקלים במתחם מסחרי חדש בעיר דימונה
זהו הסניף השני בעיר של הרשת והוא יפתח בשכונת ממשית...
ראש העיר יחיאל לסרי נפגש עם ראש מחוז הדרום של מכבי שירותי בריאות: ״נפעל יחד בשילוב זרועות לקידום רפואת הקהילה״
ראש עיריית אשדוד, ד״ר יחיאל לסרי, אירח היום בלשכתו לפגישת...