Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עושים "עסקים" ותורמים לקהילה

עושים "עסקים" ותורמים לקהילה

תלמידי תיכון מקיף ו' מבאר שבע שהשתתפו בתכנית "יזמים צעירים עושים עסקים" וזכו במקום ה- 3 בתחרות האזורית, סוגרים שנה עסקית בהנחיית חברת אדמה מכתשים. התלמידים הגו הרעיון, ייצרו ופיתחו פנקס מחיק אקולוגי, על כל שלביו ומכרו כ- 1,000 מוצרים. חלק מהרווחים – תרומה לקהילה!

תלמידי תיכון מקיף ו' בבאר שבע משתתפים  זו השנה ה – 17 בתכנית "יזמים צעירים עושים עסקים" בהנחיה עסקית של אדמה מכתשים. כפיר כהן, מנהל תפ"י באדמה מכתשים, היה המנחה העסקי של היזמים הצעירים מטעם אדמה וליווה את התלמידים יחד עם 2 סטודנטים מהמחלקה למנהל באוניברסיטת בן גוריון, משלב גיבוש הרעיון ועד לשלבי הפיתוח והשיווק של המוצר. באירוע סיום הפרויקט שהתקיים לאחרונה סיכמו התלמידים את התהליך שעברו לאורך השנה, סיפרו על חוויותיהם והודו לחברת אדמה ובמיוחד לכפיר על הליווי הצמוד.

המוצר שפיתחו התלמידים הוא פנקס בעל לוח מחיק שמשמש כמחברת רגילה לכל דבר אך בנוסף, היא מאפשרת לתלמיד/סטודנט להשתמש בלוח המחיק לרישומי טיוטה וכך, במקום לבזבז ניירות על דפי טיוטה שזורקים, ניתן לכתוב שוב ושוב ולמחוק את הטיוטות במידת הצורך. המוצר אמנם נשמע פשוט מאוד, אך יחד עם זאת הוא עונה בצורה מושלמת לצורך של קהל יעד מגוון ורחב, מתאים לתלמידים, סטודנטים, מנהלים בעבודה ולכל מי שאוהב לשרבב תוך כדי פגישות/שיעורים מבלי לבזבז נייר וחשוב לו לשמור על הטבע ועל איכות הסביבה.

"יזמים צעירים-עושים עסקים" הוא פרויקט ארצי החושף בני נוער לעולם היצירה, היזמות והעסקים, מעודד חדשנות ומקוריות ומאפשר לימוד תוך התנסות, הקמה והפעלה של  עסק מסחרי ופיתוח מוצר חדשני. התלמידים שמשתתפים בפרויקט מתבקשים בסופו, להמציא מוצר ולפתח אותו לעסק. המוצרים והשירותים הינם פרי יוזמה , תכנון ופיתוח של התלמידים במסגרת חופשית של מודל תעשייתי. השנה פיתחו תלמידי מקיף ו' את "הפנקס המחיק" אותו ייצרו ובסופו של התהליך מכרו 750 יחידות. את הרווחים שנותרו בסוף השנה חילקו ביניהם התלמידים בדומה לאופן חלוקת בונוסים בחברות עסקיות כשכל תלמיד קיבל בהתאם להשקעתו.

הערך המוסף והתרומה לקהילה שגלומה בפרויקט היא העובדה שלפני חלוקת הרווחים, התלמידים העניקו תרומה לבית הספר למימון נסיעה לפולין לתלמיד שידו אינה משגת לממן הנסיעה ל- "מסע לחיים".

כפיר כהן, מנהל תפ"י בחברת אדמה שליווה את התלמידים זו השנה השלישית אמר כי הוא גאה לקחת חלק בתכנית: "אני נהנה מאוד מהיצירתיות, הרצינות והתהליך שהתלמידים עברו לאורך כל השנה עד שהפכו לקבוצה איכותית ומגובשת שכבר מגיל כה צעיר רואים את ערך הנתינה לקהילה, לצד השמירה על הסביבה בפיתוח מוצר אקולוגי כערך חשוב ומקביל להצלחה עסקית".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
תלמידי תיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב התארחו באופקים
תלמידי שכבה יב' מבית הספר התיכון אורט סינגאלובסקי מתל אביב...
גיים טיים: מתחם גיימינג נחנך במחלקת הנוער באופקים
תתחדשו: מתחם גיימינג חדש (GAME ZONE) נחנך ביום שני במחלקת...
למרות אתגרי המלחמה - קורס "יוזמים עסק" באופקים הגיע לסיומו!
מדובר במחזור השני של קורס באורך 70 שעות אקדמיות, אשר...