Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עושים "עסקים" ותורמים לקהילה

עושים "עסקים" ותורמים לקהילה

תלמידי תיכון מקיף ו' מבאר שבע שהשתתפו בתכנית "יזמים צעירים עושים עסקים" וזכו במקום ה- 3 בתחרות האזורית, סוגרים שנה עסקית בהנחיית חברת אדמה מכתשים. התלמידים הגו הרעיון, ייצרו ופיתחו פנקס מחיק אקולוגי, על כל שלביו ומכרו כ- 1,000 מוצרים. חלק מהרווחים – תרומה לקהילה!

תלמידי תיכון מקיף ו' בבאר שבע משתתפים  זו השנה ה – 17 בתכנית "יזמים צעירים עושים עסקים" בהנחיה עסקית של אדמה מכתשים. כפיר כהן, מנהל תפ"י באדמה מכתשים, היה המנחה העסקי של היזמים הצעירים מטעם אדמה וליווה את התלמידים יחד עם 2 סטודנטים מהמחלקה למנהל באוניברסיטת בן גוריון, משלב גיבוש הרעיון ועד לשלבי הפיתוח והשיווק של המוצר. באירוע סיום הפרויקט שהתקיים לאחרונה סיכמו התלמידים את התהליך שעברו לאורך השנה, סיפרו על חוויותיהם והודו לחברת אדמה ובמיוחד לכפיר על הליווי הצמוד.

המוצר שפיתחו התלמידים הוא פנקס בעל לוח מחיק שמשמש כמחברת רגילה לכל דבר אך בנוסף, היא מאפשרת לתלמיד/סטודנט להשתמש בלוח המחיק לרישומי טיוטה וכך, במקום לבזבז ניירות על דפי טיוטה שזורקים, ניתן לכתוב שוב ושוב ולמחוק את הטיוטות במידת הצורך. המוצר אמנם נשמע פשוט מאוד, אך יחד עם זאת הוא עונה בצורה מושלמת לצורך של קהל יעד מגוון ורחב, מתאים לתלמידים, סטודנטים, מנהלים בעבודה ולכל מי שאוהב לשרבב תוך כדי פגישות/שיעורים מבלי לבזבז נייר וחשוב לו לשמור על הטבע ועל איכות הסביבה.

"יזמים צעירים-עושים עסקים" הוא פרויקט ארצי החושף בני נוער לעולם היצירה, היזמות והעסקים, מעודד חדשנות ומקוריות ומאפשר לימוד תוך התנסות, הקמה והפעלה של  עסק מסחרי ופיתוח מוצר חדשני. התלמידים שמשתתפים בפרויקט מתבקשים בסופו, להמציא מוצר ולפתח אותו לעסק. המוצרים והשירותים הינם פרי יוזמה , תכנון ופיתוח של התלמידים במסגרת חופשית של מודל תעשייתי. השנה פיתחו תלמידי מקיף ו' את "הפנקס המחיק" אותו ייצרו ובסופו של התהליך מכרו 750 יחידות. את הרווחים שנותרו בסוף השנה חילקו ביניהם התלמידים בדומה לאופן חלוקת בונוסים בחברות עסקיות כשכל תלמיד קיבל בהתאם להשקעתו.

הערך המוסף והתרומה לקהילה שגלומה בפרויקט היא העובדה שלפני חלוקת הרווחים, התלמידים העניקו תרומה לבית הספר למימון נסיעה לפולין לתלמיד שידו אינה משגת לממן הנסיעה ל- "מסע לחיים".

כפיר כהן, מנהל תפ"י בחברת אדמה שליווה את התלמידים זו השנה השלישית אמר כי הוא גאה לקחת חלק בתכנית: "אני נהנה מאוד מהיצירתיות, הרצינות והתהליך שהתלמידים עברו לאורך כל השנה עד שהפכו לקבוצה איכותית ומגובשת שכבר מגיל כה צעיר רואים את ערך הנתינה לקהילה, לצד השמירה על הסביבה בפיתוח מוצר אקולוגי כערך חשוב ומקביל להצלחה עסקית".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מיכאל בנסון המנהל האגדי של אמית באר שבע ומנהל יד שרה הלך לעולמו
הלילה הלך לעולמו מיכאל בנסון, אחד מגדולי המחנכים בבירת הנגב....
"מאפשרים לבני הנוער להאמין בעצמם": תוכנית גשר לאקדמיה של קרן אלעזרא לזולת וקרן אייסף מסכמת שנה באשקלון
התוכנית מסייעת לשיפור הישגים לבגרות ומעודדת השתלבות באקדמיה בעתיד; מפגש...
שיעור חינוך בחופש
חוץ משיעורי אנגלית לבגרות, המורה תהילה יפרח מקרית חמ"ד אמית...
אירוע הקיץ של מיד-בר! - ערב מיוחד וחד פעמי של ריקודים וגיבוש קהילתי לחובבי מחול
10 ביולי בבית להקת המחול קמע  מחול לתושבים בבאר שבע...
יולי משפחתי בקניון עזריאלי הנגב- פסטיבל בייבי, סדנת צילום משפחתית ומגוון סדנאות יצירה לילדים
פסטיבל Baby Time - סדנאות, הרצאות והפתעות להורה ולתינוק, "הצלמניה"-...
אלופי העולם: מצדיעים לתלמידי שדרות
בסיומה של שנה מורכבת ומאתגרת, כינסו הנהלת קריית חמ"ד אמית...
המבקר אנגלמן בסיור בעוטף עזה יחד עם ממ"ז דרום של המשטרה: "הביקורת בעת הזו קריטית לשם הפקת לקחים. הכשל ב-7.10 מחייב תיקון יסודי גם למען התושבים שחוזרים לבתיהם בדרום וגם למען תושבי הצפון. ויפה שעה אחת קודם"
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן קיים היום (ראשון, 23.6.24) סיור מקיף...
הקרן לעידוד ענף הבנייה יחד עם ארגון הקבלנים בנגב במהלך להכשרת עובדים ישראליים לענף הבנייה בנגב
בצל משבר כוח האדם החמור ממנו סובל ענף הבנייה בישראל,...
אלוף ישראל באתלטיקה: נצנט אביה, תלמיד מקיף אמית באר שבע
שיאן ישראלי U18 החדש ב-110 מ' משוכות, הוא נצנט אביה,...
רשת מחסני השוק, תשיק בתחילת יולי את הסניף ה- 68 שלה בהשקעה של מיליוני שקלים במתחם מסחרי חדש בעיר דימונה
זהו הסניף השני בעיר של הרשת והוא יפתח בשכונת ממשית...