Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עבירות נהג חדש – כל מה שצריך לדעת

עבירות נהג חדש – כל מה שצריך לדעת
קרדיט Canva

בעקבות העובדה שמחקרים סטטיסטיים מציגים נתונים עגומים בכל הנוגע למעורבות גבוהה במיוחד של נהגים חדשים בתאונות דרכים קטלניות עם נפגעים ברכוש, גוף ונפש, המחוקק הישראלי החליט להחיל כללים מחמירים במיוחד בכל הנוגע לעבירות תנועה על אוכלוסייה זו.

מי הוא נהג חדש ואילו כללים חלים על נהגים חדשים?

על פי החוק במדינת ישראל, נהג חדש הוא כל נהג אשר ותק הנהיגה שלו לא עולה על שנתיים ימים, ונהג חדש צעיר הוא נהג  אשר בנוסף לוותק נהיגה נמוך משנתיים, טרם מלאו לו 24 שנים. הכללים החלים על נהגים חדשים כוללים 12 עבירות תנועה חמורות אשר אם נהג חדש יורשע בביצוען, יהיה עליו לעבור מבחן נהיגה מעשי, מבחן תיאוריה או בדיקות רפואיות כתנאי הכרחי לחידוש רישיון הנהיגה שלו. בין 12 העבירות החמורות ניתן למצוא אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל, הרשעה בתאונת דרכים בה נפגע אדם, אי ציות לרמזור או לתמרור מתן זכות קדימה, נהיגה בשכרות ונהיגה תחת השפעת חומרים מסוכנים, נהיגה העולה על המהירות המותרת בחוק ועוד עבירות תנועה חמורות נוספות. זקוקים לייעוץ מאת עורך דין תעבורה מומלץ ? חייגו בהקדם > 054-6816386

ענישה מחמירה כנגד נהגים חדשים

כאמור, בתי המשפט נוקטים בגישה מחמירה במיוחד כלפי נהגים חדשים שביצעו עבירות תנועה, ולכן אם זרוע האכיפה עוצרת אתכם בחשד לביצוע עבירת תנועה כאשר ותק הנהיגה שלכם נמוך משנתיים, חשוב לא להתמהמה ולפנות מיד אל עורך דין תעבורה בראשון לציון או באזור מגוריכם על מנת לקבל ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי מקצועי. יתר על כן, עליכם לזכור שעבירת תנועה היא עבירה לכל דבר, ואין להתייחס אליה בקלות ראש משום שהיא יכולה להשפיע באופן משמעותי על יכולת הניידות שלכם ואפילו על חירותכם, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעבירה שאותה ביצע נהג חדש. עורך הדין יוכל לסייע לכם להוכיח את חפותכם ולבטל את הענישה, למצוא פגמים באמצעי האכיפה, בין אם מדובר על אמצעים טכנולוגיים כמו מצלמות מהירות שלא עברו כיול ותחזוקה בזמן, ובין אם מדובר על פגם אחר, וכך להמתיק את הדין.

לפנות אל עורך דין מומחה בתחום דיני התעבורה

עורך הדין עמרי בן נתן הוא עורך דין המתמחה מזה שנים רבות בדיני התעבורה, אשר ייצג בהצלחה אין ספור לקוחות במצבים משפטיים מורכבים וסייע להם להשיג את התוצאות הטובות ביותר בעבורם, כמו גם ניצחונות בתיקי תעבורה סבוכים וקשים. עמרי בן נתן חרט על דגלו להעניק לכל לקוח את הייעוץ, הליווי והייצוג המשפטי הטוב ביותר מתוך התפיסה שכל אדם זכאי להגנה משפטית מקצועית וזכותו לעבור הליך הוגן. אם גם אתם מתמודדים עם אישומים בתחום התעבורה כמו נהיגה בשכרות, עבירות נהג חדש או  אפילו זקוקים לסיוע במהלך הגשת ערעור על דוח חניה, דעו כי יש לכם כתובת אמינה, מקצועית וזמינה לפנות אליה. פנו עוד היום לייעוץ ראשוני אל משרד עורכי הדין בן נתן ושות' בהנהלת עמרי בן נתן. לפרטים נוספים וייעוץ משפטי מקצועי, חייגו למספר 054-6816386 ונשמח לסייע.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
סוג של פסיכותרפיה שבה מטפל עובד ישירות עם לקוח
טיפול פרטני הוא סוג של פסיכותרפיה שבה מטפל עובד ישירות...
כיצד מתנהלות חקירות בעידן המודרני?
הטכנולוגיה המתפתחת חודרת יותר ויותר לחיים שלנו, ומאפשרת לנו לבצע...
צוואות, ירושות וחלוקת עיזבון
כאשר אדם נפטר, נכסיו ורכושו עוברים לידי יורשיו החוקיים על...
לידה בצד הדרך
חלי ואליסף, זוג נשוי מקריית גת, היו בדרך לבית החולים...
נשיא המדינה נשא דברים בפתיחה המחודשת של מרכז ״עזרה למרפא״ בראשות הרב פירר, בשדרות
נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים היום, יום רביעי, ב׳...
הוקרה לשלוש מנהלות מרחבי הלמידה של המקיף הכללי אמית שדרות
במשרד החינוך מחוז דרום, התקיים השבוע טקס הוקרה למנהלות מרחבי...
ביד חזקה ובזרוע נטויה: 2 אלופי אירופה ישתתפו באליפות אופקים השלישית בהורדת ידיים
לא מרימים ידיים – מורידים אותן: רגע לפני פסח ישתתפו...
להקת הפלמנקו רמנגאר גאה להציג בבכורה DARABAR מסע בחזרה לעצמנו שבגוף
מופע פלמנקו משובח בהשתתפות 14 רקדנים, זמרים, גיטריסטים וכלי הקשה! רקדנית אורחת:...
כל מה שצריך לדעת על אינטרנט מהיר לעסקים
אתם מנהלים עסק, מקיימים שיחות וידאו ומידי פעם האינטרנט פשוט...
חלוקת רכוש לאחר מותו של אדם- מהן האפשרויות לכך
לאחר פטירתו של אדם, כאשר חולפת התקופה הראשונית של האבל,...