Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

סכנה בכבישי הדרום

סכנה בכבישי הדרום
כבישי הדרום. צילום באדיבות pixabay

ועדת הכלכלה דנה בטיפול במוקדי סיכון בכבישי הדרום. הדיון עסק בטיפול בצומת בת הדר, בצומת ערוער וצומת גבים.  היו"ר כבל: "לא צריך להמתין עד להרוג הבא כדי לטפל בבעיות"

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, התכנסה ביום חמישי האחרון לדון בהצבת רמזורים בצמתים בנגב, במסגרת המאבק בקטל בדרכים. היו"ר כבל פתח את הישיבה ואמר כי למרות הפגרה מצא לנכון לעסוק בנושא, בשל החשיבות העליונה בטיפול בקטל בדרכים. הוא הזכיר כי הדיון התקיים לבקשת חברי הכנסת חיים ילין, טלב אבו עראר וחמד עמאר. ח"כ ילין ביקש לדון בנעשה בצומת המחבר בין כביש 34 ל-232 המוביל למכללת שדרות וקריית החינוך שער הנגב וח"כ אבו עראר ביקש תשובות לגבי הצבת רמזורים בצמתים בכביש 25, בו התרחשו תאונות רבות, בהן גם עם נפגעים והרוגים. היו"ר כבל אף ביקש תשובות לגבי הסדרת צומת בת הדר.

כבישי הדרום. צילום באדיבות pixabay

ח"כ ילין אמר כי צריך להפסיק עם התפיסה של טיפול בכבישים רק אחרי שמתרחשות תאונות ואנשים משלמים בחייהם, ולהתחיל לטפל במוקדים כדי למנוע את התאונה הבאה. הוא הוסיף כי מידי בוקר מגיעים 10,000 איש לקריית החינוך שער הנגב ולמכללת ספיר והעומס בצומת גבים הוא בלתי נסבל. ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר, אמר כי הטענה כאילו אין תאונות דרכים באזור היא לא נכונה, מאחר שמרבית התאונות במקום לא מדווחות ולא נרשמות בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. "זה שאנחנו בעוטף כזה זה לא אומר שלא צריך לטפל בנו". נציגת ההורים באזור, נירה שפק אמרה כי במקום אירעו בשנים האחרונות 33 תאונות דרכים והוסיפה: "יש לנו צבע אדום אנחנו לא רוצים גם כביש אדום".

נציגת משרד התחבורה, מיטל קמינר, התייחסה לצומת ערוער בכביש 25 ואמרה כי המקום הוגדר כמוקד סיכום ותוך כשבועיים צפויות להתחיל עבודות להקמת רמזור. לדבריה, משך הביצוע צפוי לעמוד על 3-4 חודשים. היו"ר כבל מתח ביקורת על כך וביקש לדעת מדוע לוקח כל כך הרבה זמן להקים רמזור, הוא דרש התייחסות של משרד התחבורה לעניין ותבע לקצר את לוחות הזמנים. קמינר הודיעה עוד כי גם לגבי צומת בת הדר מתבצע תכנון לטיפול במקום. היא הסבירה כי הוועדה המקומית לא רצתה להמתין עד הצבת הרמזור ואכלסה את האזור לפני שהוצב.

באשר לצומת גבים אמרה קמינר כי האזור הוא לא עומד בקריטריונים של מוקד סיכון – 8 תאונות ב-3 השנים האחרונות, ואמרה כי חלוקת התקציב חייבת להיות שוויונית ולפי הקריטריונים. "אני יכולה להמליץ לבחון את הנושא מחדש אבל לא אוכל לחזור עם תשובה חיובית. ראש המועצה שוסטר הביע תדהמה באשר למספר התאונות, והיו"ר כבל תבע ממשרד התחבורה לערוך סקר במקום ולבדוק מחדש את הנתונים ואמר: "לא צריך להמתין עד להרוג הבא כדי לטפל במקום". הוא דרש מנציגי המשרד להעביר דיווח בנושא לוועדה תוך שבועיים ואמר כי כוונתו היא לדעת כבר בתקופה הקרובה כיצד ניתן לטפל במקום. הוא אף הודיע כי יעקוב באופן אישי אחר הטיפול בצומת.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
סטודנטים מהדרום למען עולים חדשים בני העדה האתיופית
תכנית 'הרוח הדרומית' של קרן אייסף לחינוך קיימה השבוע אירוע...
נתיבות בדרך להיות אחת מהערים הגדולות בדרום:
התוכנית 'נתיבות צפון' שקידמה רשות מקרקעי ישראל אושרה להפקדה בותמ"ל...
לראשונה בישראל : משפט בינלאומי- "האנושות כנגד ארגון הטרור-חמאס"
בת שבע יהלומי, שבנה איתן נחטף ושוחרר משבי חמאס ובעלה...
בת מצווה לבתו של השוטר הגיבור שנפל בקרב בשדרות
אוריה גולימה בת ה-12 משדרות, הייתה אמורה לחגוג בת מצווה...
לוקחים אחריות על הפרטיות: המכללה האקדמית ספיר פותחת לראשונה קורס ממונה הגנת פרטיות בחסות הרשות להגנת הפרטיות
המכללה האקדמית ספיר נבחרה לפתוח קורס "ממונה הגנת פרטיות" (DPO)...
החל השיווק של שטחי המסחר בשכונת אפיקי נחל באופקים
מוצר נדיר למשקיעי נדלן- יזמי פרויקט עומרים מציעות למכירה את...
למעלה מ-100 ערים השתתפו ב"יום השכנים"
בשכונות בבאר שבע ציינו את "יום השכנים" בצל המלחמה, צויין ב-30.5...
מגן דוד אדום מרכין ראש עם היוודע על הירצחו של מתנדב מד"א דולב יהוד ז"ל שנרצח בשבעה באוקטובר וגופתו אותרה בקיבוץ ניר עוז
דולב ז"ל, בן 35, התנדב במד"א כחובש בקיבוצו ניר עוז...
מאות השתתפו בכנס "מתחברים מחדש" במכללת קיי
בצל שגרת המלחמה ערכה בשבוע שעבר כנס רב משתתפים בסימן...
יום פתוח במכללה האקדמית אשקלון
ביום שישי הקרוב, 7.6.24, תקיים המכללה האקדמית אשקלון יום פתוח...