Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

סורוקה מתחדשת : חדר צנתורי לב חדש.

סורוקה מתחדשת : חדר צנתורי לב חדש.
בתמונה המצ"ב: ד"ר גבי רוזנשטיין, ד"ר מרק וינשטיין, דר' קרלוס כפרי- מנהל יחידת צנתורים, מטילדה טמיר- מנהלת סיעוד יחידת צנתורים, אירית מלכה- אחות ביחידת הצנתורים, נורית אוחיון- אחראית רנטגן במערך הקרדיולוגי, רומי קון- ביוטכנולוג, צחי איל- מהנדס בית החולים, משה שדה- שמשנה למנהל בית החולים, פרופ' דורון זגר, מנהל המערך הקרדיולוגי ופרופ' אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה צילום: דני בן דוד

באירוע חגיגי במערך הקרדיולוגי בסורוקה, נחנכו בשבוע שעבר חדר צנתורי-לב חדש  וארבעה מכשירי אקו מהמתקדמים בארץ ובעולם.

פרופ' אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "צוות המערך הקרדיולוגי המוביל בסורוקה, מציל חיים ומשפר את איכות חייהם של המטופלים בצורה משמעותית. בזכות הטכנולוגיות המתקדמות והחדשניות, ניתן בהחלט לדבר על מהפיכה במערך הקרדיולוגי בסורוקה, למען תושבי הנגב. מדובר בשדרוג משמעותי באחד מהמערכים החשובים ביותר של בית החולים.  פרופ' דודסון מוסיף: "זוהי הזדמנות לברך את מנהל המערך הקרדיולוגיי ואת כל הצוות על עבודתם המסורה, על ההשקעה והאכפתיות כלפי מטופליהם. זהו  מערךך שנמצא על לוח ליבנו, תרתי משמע".


בתמונה המצ"ב: ד"ר גבי רוזנשטיין, ד"ר מרק וינשטיין, דר' קרלוס כפרי- מנהל יחידת צנתורים, מטילדה טמיר- מנהלת סיעוד יחידת צנתורים, אירית מלכה- אחות ביחידת הצנתורים, נורית אוחיון- אחראית רנטגן במערך הקרדיולוגי, רומי קון- ביוטכנולוג, צחי איל- מהנדס בית החולים, משה שדה- שמשנה למנהל בית החולים, פרופ' דורון זגר, מנהל המערך הקרדיולוגי ופרופ' אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה
צילום: דני בן דוד

פרופ' דורון זגר, מנהל המערך הקרדיולוגי בסורוקה: "המערך הקרדיולוגי בסורוקה זוכה היום בשדרוג חשוב ביותר בשתיים מהמעבדות המרכזיות שלנו. מעבדת הצנתורים זוכה לחדר פעולות חדש מהמשוכללים והמודרנים ביותר בעולם,  ומעבדת האקו קיבלה ארבעה מכשירי אקו חדשים, גם הם מהטובים ביותר מסוגם בעולם. זוהי קפיצת דרך טכנלוגית גדולה וחשובה למערך הקרדיולוגי. אני בטוח שבהמשך לעבודה הקשה של הצוות המצוין שלנו נמשיך לתת את הטיפול המקסימלי לתושבי הנגב ונאפשר להם, להרגיש בטוח בסורוקה.  אני מודה להנהלת בית החולים ולצוות הלוגיסטיקה על מימוש החזון של חדר צנתורים חדש ועל הכנסת טכנולוגיות חדשות למערך הקרדיולוגי".

ד"ר קרלוס כפרי, מנהל יחידת צנתורים במערך הקרדיולוגי בסורוקה: "עד לפני כמה שנים, הטיפול בצנתור התרכז בעיקר בהרחבה של העורקים הכליליים. כיום אנחנו מסוגלים גם להרחיב מסתמים ולהשתיל מסתמים תותבים באמצעות צנתור. חדר הצנתורים החדש מאפשר  לנו לבצע את הפעולות הרפואיות בתנאים מקסימליים.

אחד מהדברים החשובים ביותר במהלך ביצוע הפרוצדורה זו איכות התמונה. במערכת זו מדגם רחב של אפשרויות לצפייה איכותית. כמות הקרינה במכשיר החדש נמוכה יותר ויש לו תכונות מכניות מדהימות שמאפשרות לנו להזיז אותו ואת השולחן לכל הכיוונים, מה ש מקל על ההובלה של המטופל ועל השכבתו..

חדר הצנתורים החדש מכיל את כל הטכנולוגיות המודרניות ביותר שקיימות בתחום של קרדיולוגיה פולשנית.

אני מאמין שנכון להיום זה חדר הצנתורים החדיש ביותר שקיים בארץ".

ד"ר נועה ליאל, מנהלת יחידת האקו במערך הקרדיולוגי בסורוקה: "מכשירי האקו החדשים שהוכנסו לאחרונה לשימוש הביאו למהפיכה בתחום האקו בסורוקה. המכשירים החדשים  מאפשרים הדמיה בשיטות חדשניות כמו אקו תלת מימדי ו-STRAIN. תוכנת התלת מימד מאפשרת הבנה מרחבית של מבנים בלב ומשפרת את יכולת האבחון שלנו. אנו נמצאים כיום בחזית היכולת האבחונית של האקו. מדובר בכמות גדולה ומשמעותית של מכשירי אקו מתקדמים ביותר".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...
בעיצומה של המלחמה: תלמידי מקיף אמית באר שבע יצאו ל'מבצע ג'וחא'
גם השנה, בעיצומה של מלחמת 'חרבות ברזל', יצאו תלמידי בית...
בתי החולים בדרום ובשפלה מתכוננים לקליטת פצועי מלחמה ומזניחים את הכוננות לגל חורפי חדש של המגיפה?
התחלואה בקורונה בעולם ובישראל במגמת עליה, אך קיים חשש שבתי...
הפרויקט להזנקת התיירות בערד יוצא לדרך: החברה הממשלתית לתיירות רגע לפני בחירת קבלן לביצוע פרויקט תצפית 'סף המדבר'
על אף המצב הביטחוני, החברה הממשלתית לתיירות ממשיכה לעבוד על...
בעקבות ההשלכות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף עמותת שניר משיקה תוכנית הכוונה עסקית
לאור ההשלכות הרוחביות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף...