Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נערכים להגעת קריית התקשוב דרומה – כנס בינמשרדי לשילוב ספקים דרומיים יתקיים החודש בבאר שבע

נערכים להגעת קריית התקשוב דרומה – כנס בינמשרדי לשילוב ספקים דרומיים יתקיים החודש בבאר שבע
קרדיט דוברות משרד הביטחון

לראשונה: כנס של משרדי הביטחון, הפריפריה, הנגב והגליל והכלכלה לשילוב עסקים קטנים ובינוניים מהדרום בהקמה ותפעול של קריית התקשוב

כנס ראשון מסוגו לשילוב ספקים דרומיים בפרויקט מעבר קריית התקשוב לנגב.
קרדיט דוברות משרד הביטחון

משרדי הביטחון, הפריפריה, הנגב והגליל והכלכלה יקיימו בשבוע הבא (יום ב', 11.2.19) בפארק קרסו למדע בבאר שבע כנס ראשון מסוגו לשילוב ספקים דרומיים בפרויקט מעבר קריית התקשוב לנגב. בכנס יתקיים חיבור ראשוני בין זכייני הפרויקט, אפריקה ישראל ושיכון ובינוי, לבין הספקים הפוטנציאליים, בעלי עסקים קטנים ובינוניים מאזור הדרום. מטרת העל של הכנס היא לשלב כמה שיותר עסקים דרומיים איכותיים בפרויקט הלאומי שנאמד בהשקעה כוללת של כ-5 מיליארדי שקלים. במעמד חתימת ההסכם בין משרד הביטחון לזכיין הפרויקט התחייב הזכיין לרכש גומלין עם העסקים מאזור הדרום בהיקף מינימלי של 10% לפחות.

לכנס הוזמנו ספקים מתחומי ההקמה, הפיתוח והתפעול ובמסגרתו יתקיימו שולחנות עגולים עם אנשי הרכש של הזכיינים בפרויקט. הכנס מתקיים בשיתוף פעולה רב-משרדי בין מינהל המעבר דרומה במשרד הביטחון, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה באמצעות מערך השטח מעוף.

 

איציק כהן, ראש מינהל המעבר דרומה במשרד הביטחון בירך את הגופים שחברו יחד לכנס זה, הוא הדגיש את החשיבות בהנגשת ההזדמנויות העסקיות שמביא איתו מעבר הבסיסים אל הנגב: "ניתחנו את ההיקפים המרשימים של ההתקשרויות שבוצעו עם עסקים מהנגב בהקמה ובתפעול של קריית ההדרכה. למעלה מ- 57% מהיקף ההתקשרויות ביצע הזכיין "מבט לנגב" עם עסקים מהדרום ואנו צופים להישגים טובים עוד יותר בקריית התקשוב הדיגיטלית. במסגרת הכנס העסקים יוכלו להכיר את הזכיין, את הצרכים שלו, להבין את תהליכי הרכש ולוחות הזמנים ובאמצעות מעוף והרשות לפיתוח הנגב יוכלו להתמודד ולהשתלב בפרויקט".

 

משה מור יוסף, מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב: "יצירת מקורות תעסוקה איכותיים בנגב הוא יעד של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב כחלק מהפעילות שלנו לצמצום פערים בין המרכז לפריפריה. ביזבנגב הוא מיזם שהוקם ברשות במטרה להביא לפיתוח כלכלה מקומית מקיימת באמצעות חיבורים פרואקטיביים בין הספקים המקומיים לבין מוסדות העוגן הגדולים באזור. מדובר במיזם הכלכלי המשפיע ביותר בנגב, שחולל מהפכה ומהווה מנוע צמיחה כלכלי משמעותי במרחב. המעבר של קריית התקשוב לנגב הינו פרויקט בעל חשיבות לאומית ואנו מברכים על שיתוף הפעולה בין הגופים שחברו לקיום כנס זה".

 

רן קיויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה: "השגרה העסקית של בעלי עסקים מקומיים בדרום איננה פשוטה, ושגרתם של העסקים הקטנים במרחב מורכבת פי כמה. עסקים קטנים ובינוניים הם מנוע הצמיחה של המשק הישראלי, ולכן חיזוקם באמצעות סיוע ביצירת חיבורים עסקיים, הוא אינטרס לאומי. אני מברך על שיתוף הפעולה החשוב שיעגן ויחשל את הכלכלה המקומית בדרום הארץ".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...
בעיצומה של המלחמה: תלמידי מקיף אמית באר שבע יצאו ל'מבצע ג'וחא'
גם השנה, בעיצומה של מלחמת 'חרבות ברזל', יצאו תלמידי בית...
בתי החולים בדרום ובשפלה מתכוננים לקליטת פצועי מלחמה ומזניחים את הכוננות לגל חורפי חדש של המגיפה?
התחלואה בקורונה בעולם ובישראל במגמת עליה, אך קיים חשש שבתי...
הפרויקט להזנקת התיירות בערד יוצא לדרך: החברה הממשלתית לתיירות רגע לפני בחירת קבלן לביצוע פרויקט תצפית 'סף המדבר'
על אף המצב הביטחוני, החברה הממשלתית לתיירות ממשיכה לעבוד על...