Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נגמר המחזור הראשון של הכולל למבוגרים בבאר שבע

נגמר המחזור הראשון של הכולל למבוגרים בבאר שבע

השבוע התקיים טקס סיום של לימודי הכולל למבוגרים של עמותת בית מוריה. לאחר שלוש שנים של לימודים, סיימו עשרות תושבי באר שבע בגילאי 50 ומעלה את המסלול הראשון של בית מוריה.

השבוע הסתיימו שלוש שנים של לימוד תורה בכולל המבוגרים של עמותת בית מוריה. במהלך שלוש השנים האחרונות למדו חברי הקבוצה הלכה ברמה גבוהה, מתוך המקורות, במתכונת לימודי הסמכה לרבנות. בכולל, בהנהלת הרב שמואל דביר, עסקו בנושאי הלכות שבת באמצעות מפגשים עם רבנים, סיורים, שיעורים, ודיונים.

את הכולל למבוגרים יזם הרב שמעון כהן, ראש מוסדות בית מוריה, לפני כשלוש שנים, לאור דרישה של הציבור בבאר שבע והסביבה. כעת, משסיימו ללמוד הלכות שבת, ניגשים חברי הכולל לבחינה ולאחר מכן ימשיכו הלאה ללמוד נושאים שונים נוספים. במסגרת לימודי הכולל, יוצאים התלמידים לסיורים לימודיים ברחבי הארץ, כדי להשתלם באופן מעשי בחומר הנלמד. במסגרת הסיורים, הם נפגשים עם רבנים חשובים ואנשי מקצוע בתחומים שונים, ולומדים, כיצד ליישם את לימוד ההלכות בחיי היומיום.

בין הסיורים ביקרו משתתפי הכולל במרכז מבקרים של מכון צומת באלון שבות, קיבוץ יבנה וישיבת כרם ביבנה, מכון המקדש, ישיבת מרכז הרב ונפגשו עם ראש הישיבה הרב יעקב שפירא. בנוסף נפגשו עם הרבנים הראשיים לירושלים, וביקרו בבית חולים הדסה עין כרם, מכון טכנולוגי להלכה, ואף ביקב יתיר ללימוד תעשיית היין בהקשר להלכות קידוש בשבת.

בין מסיימי הקורס נמצא גם ישראל כהן, בן 53, תושב באר שבע ואיש צבא לשעבר: "במהלך שלוש השנים האחרונות למדנו הלכה כמו שלומדים אברכים" סיפר ישראל. "שלוש שנים למדנו הלכות שבת, מהגמרה ודרך בית יוסף וכל מה שצריך ללמוד בנושא. במהלך כל שלוש השנים עשינו סיורים בכל הארץ, שוחחנו עם רבנים, למדנו בכיתות ודנו בהלכות שבת בנושאים השונים".

ציון חדד, מנכ"ל עמותת בית מוריה, סיפר על הכולל: "פנו אלינו אנשים רבים, מבוגרים, שרצו ללמוד הלכות ולהתעמק בעולם הדת. מסיבה זו הקמנו לפני כשלוש שנים, ביוזמת הרב שמעון כהן, את הכולל למבוגרים. הגיעו עשרות אנשים בגילאי 50-80 שלמדו במהלך שלוש השנים האחרונות כל יום, משעות הבוקר ועד הצהריים. האווירה במהלך הלימודים הייתה טובה מאוד, והמשתתפים נהנו והחכימו מהלימודים. אני מאחל שגם בשנה הבאה נוכל לאפשר למעוניינים ללמוד ושאף נגדיל את מספר הלומדים".

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
נשיא המדינה ורעייתו ביקרו במועצה האזורית חוף אשקלון
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, ביקרו היום, יום רביעי,...
שכונה חדשה-פארק חדש: הסתיימו עבודות הפיתוח בפארק המרכזי בשכונת נאות הדרים
כחלק מפיתוח שכונת נאות הדרים הממוקמת בצידה הדרום מזרחי של...
בצל המלחמה המתמשכת: מרכז חוסן הוקם במכללת קיי
בשבוע שעבר השיקה המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע...
מיכאל בנסון המנהל האגדי של אמית באר שבע ומנהל יד שרה הלך לעולמו
הלילה הלך לעולמו מיכאל בנסון, אחד מגדולי המחנכים בבירת הנגב....
"מאפשרים לבני הנוער להאמין בעצמם": תוכנית גשר לאקדמיה של קרן אלעזרא לזולת וקרן אייסף מסכמת שנה באשקלון
התוכנית מסייעת לשיפור הישגים לבגרות ומעודדת השתלבות באקדמיה בעתיד; מפגש...
שיעור חינוך בחופש
חוץ משיעורי אנגלית לבגרות, המורה תהילה יפרח מקרית חמ"ד אמית...
אירוע הקיץ של מיד-בר! - ערב מיוחד וחד פעמי של ריקודים וגיבוש קהילתי לחובבי מחול
10 ביולי בבית להקת המחול קמע  מחול לתושבים בבאר שבע...
יולי משפחתי בקניון עזריאלי הנגב- פסטיבל בייבי, סדנת צילום משפחתית ומגוון סדנאות יצירה לילדים
פסטיבל Baby Time - סדנאות, הרצאות והפתעות להורה ולתינוק, "הצלמניה"-...
אלופי העולם: מצדיעים לתלמידי שדרות
בסיומה של שנה מורכבת ומאתגרת, כינסו הנהלת קריית חמ"ד אמית...
המבקר אנגלמן בסיור בעוטף עזה יחד עם ממ"ז דרום של המשטרה: "הביקורת בעת הזו קריטית לשם הפקת לקחים. הכשל ב-7.10 מחייב תיקון יסודי גם למען התושבים שחוזרים לבתיהם בדרום וגם למען תושבי הצפון. ויפה שעה אחת קודם"
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן קיים היום (ראשון, 23.6.24) סיור מקיף...