Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

משלחת של מושלים וראשי ערים התארחה באופקים

משלחת של מושלים וראשי ערים התארחה באופקים
צילום: דוברות עיריית אופקים

משלחת של מושלים וראשי ערים מדרום אמריקה הגיעה ביום שני לביקור באופקים. המשלחת כללה בין היתר את ראש עיריית קולינה מצ'ילה, ראש עיריית קצאלטננגו מגואטמלה, מושל מלדונדו מאורוגוואי, מושלת מפנמה, ונציג מהעיר לה פאס שבהונדורס. האורחים לוו בידי העיתונאית הספרדיה פילאר ראולה מברצלונה, לשעבר חברת הקונגרס הספרדי וסגנית ראש עיריית ברצלונה, אשר משמשת כיום כסופרת ומרצה בנושא הקונפליקט במזרח התיכון, ומהווה את אחד הקולות המובילים בעולם הלטיני בנושא ההסברה והמלחמה באנטישמיות. לאחרונה מונתה ליו"ר הבורד של התנועה למאבק באנטישמיות (CAM) באמריקה הלטינית.

האורחים נפגשו עם ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, אשר סקר בפניהם את מאורעות שבת השחורה, והציג בפניהם את התפתחותה וצמיחתה של אופקים על אף הטבח הנורא שבוצע בה. לאחר מכן ערכו המשתתפים סיור בשכונת מישור הגפן בעיר, אשר נפגעה באופן הקשה ביותר במתקפת הטרור של חמאס ב-7 באוקטובר.

"שמחנו לארח באופקים משלחת מכובדת של מושלים וראשי ערים מאמריקה הלטינית, לביקור סולידריות עם ישראל ועם העיר", אמר בתום הפגישה ראש עיריית אופקים, איציק דנינו. "חשוב לנו לספר את מה שקרה באופקים לקהילות מקומיות ברחבי העולם, תוך הידוק הקשרים מול מושלים וראשי ערים במדינות מפתח – לא כל שכן מול מדינות באמריקה הלטינית, אשר מביעות בחלקן מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" ביקורת נגד ישראל. המבקרים הביעו הזדהות וסולידריות עם ישראל ואופקים, ואני בטוח שהקשרים שרקמנו בינינו במהלך הביקור יסייעו לנו בעתיד".

"אנו מאמינים בחשיבות של רתימת מושלים מקומיים וראשי רשויות למאבק בשנאה לישראל", הוסיף סשה רויטמן-דרטווה, מנכ"ל העמותה למאבק באנטישמיות (CAM), העומדת מאחורי הביקור. "לראשי ערים ולנציגים המקומיים יש יכולת ייחודית להתעמת עם אנטישמיות בצורה פרואקטיבית ברמה המקומית, ואני מעודד מכך שהנציגים קיבלו על עצמם את המחויבות להוקיע אנטישמיות בערים ובקהילות שלהם. ראשי ערים מכירים את הקהילות שלהם הכי טוב והכי מקרוב, יש להם סמכות שמאפשרת להם להניע יוזמות שונות, כמו למשל בתחום החינוך, ולהשתמש בנתונים כדי להניע שינויים במדיניות".

"הגעתם של ראשי ערים ומושלים ממדינות כמו צ'ילה והונדורס בימים מאתגרים כאלו, מראה על השאיפה להמשך שיתוף פעולה ברמה המוניציפלית ועל הצורך הבוער להילחם באנטישמיות הגואה בכל העולם", סיכם מנהל מחלקת אמריקה הלטינית בתנועה למאבק באנטישמיות, שי סלמון. "מפגשים כאלה מהווים בסיס לחיזוק המחויבות למלחמה בפשעי שנאה באשר הם, ובייחוד כנגד אנטישמיות, ע"י יוזמה חקיקתית, תשתית חינוכית ודיאלוג בין-דתי. השתתפות של ראשי ערים ומושלים בביקור סולידריות בימים כה חשובים למדינת ישראל והעם היהודי, היא אמירה משמעותית שמחזקת את כולנו".

צילום: דוברות עיריית אופקים

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
סוג של פסיכותרפיה שבה מטפל עובד ישירות עם לקוח
טיפול פרטני הוא סוג של פסיכותרפיה שבה מטפל עובד ישירות...
רשת גרג פותחת לאחר חצי שנה למלחמה סניף דגל מחודש בעיר הדרומית שדרות בהשקעה הנאמדת בכ – 550 אלף ₪
כאות הזדהות עם משפחות החטופים יוצב בסניף שלט ענק עם...
כיצד מתנהלות חקירות בעידן המודרני?
הטכנולוגיה המתפתחת חודרת יותר ויותר לחיים שלנו, ומאפשרת לנו לבצע...
יירוט שלל האיומים ששוגרו הלילה מאיראן: מערכת ההגנה הרב שכבתית של התעשיות הביטחוניות הישראליות
התעשייה האווירית ברכהאת מערכת הביטחון וצה״ל על יירוט שלל האיומים...
צוואות, ירושות וחלוקת עיזבון
כאשר אדם נפטר, נכסיו ורכושו עוברים לידי יורשיו החוקיים על...
לידה בצד הדרך
חלי ואליסף, זוג נשוי מקריית גת, היו בדרך לבית החולים...
נשיא המדינה נשא דברים בפתיחה המחודשת של מרכז ״עזרה למרפא״ בראשות הרב פירר, בשדרות
נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים היום, יום רביעי, ב׳...
ביוזמת חבריו לשכבה: פינת ישיבה חדשה לזכר מתן דמארי הי"ד שנפל בעזה
לפני כארבעה חודשים מתן דמארי הי"ד, בוגר הישיבת התיכונית אמית...
הוקרה לשלוש מנהלות מרחבי הלמידה של המקיף הכללי אמית שדרות
במשרד החינוך מחוז דרום, התקיים השבוע טקס הוקרה למנהלות מרחבי...
ביד חזקה ובזרוע נטויה: 2 אלופי אירופה ישתתפו באליפות אופקים השלישית בהורדת ידיים
לא מרימים ידיים – מורידים אותן: רגע לפני פסח ישתתפו...