Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

משלחת משפיענים מדרום אפריקה שמעה ממקור ראשון אודות הזוועות של ה 7 באוקטובר

משלחת משפיענים מדרום אפריקה שמעה ממקור ראשון אודות הזוועות של ה 7 באוקטובר
התמונות באדיבות משרד התפוצות והמאבק באנטישמיות

בעוד ממשלת דרום אפריקה טוענת בזדון שישראל מבצעת אפרטהייד ורצח עם, משלחת ייחודית של מובילי דעה, הוגים, אנליסטים, כלכלנים וסופרים ביקרה בעוטף עזה ובצפון המדינה וראתה מציאות אחרת.

"אנו מאמינים שזה קריטי עבור דרום אפריקאים משפיענים לראות את המצב בישראל ממקור ראשון ולשמוע מגוון רחב של קולות ישראלים. לעתים קרובות מדי, התקשורת והשיח הציבורי הדרום אפריקאי, בראשות ממשלת דרום אפריקה העוינת, מציגים ביטוי חד צדדי, נרטיב שמתעלם מנקודות מבט וחוויות ישראליות, אנו אסירי תודה למשתתפים על כך שיש להם ראש פתוח ועל היותם מוכנים ללמוד את הצד הזה של הסיפור, שמסופר רק לעתים רחוקות בדרום אפריקה", אמר רואן פולובין, היו"ר הלאומי של הפדרציה הציונית האפריקאית.

"הייתי בישראל ב-4 הימים האחרונים ורציתי לחלוק את מה שלמדתי שלדעתי חשוב לכולם. הדבר הראשון ששמתי לב אליו הוא שישראל היא מדינה מפותחת עם אחוז אבטלה נמוך, רמות גבוהות יותר של עושר, נס אמיתי במקום שבו היה מדבר רק לפני 76 שנים. מדינת ישראל השיגה זאת באמצעות דמוקרטיה וחדשנות ותוך כדי ליברליזציה של השווקים, חיזוק זכויות הקניין וקבלה של אנשים מכל הדתות ומכל מקום בעולם. וזו נקודה חשובה – אין כאן אובססיה לגזע. זאת האומה היחידה במזרח התיכון שמקבלת דתות אחרות, כולל איסלאם. אין כאן דיכוי. מדובר במדינה שאינה מובנת היטב והוצגה בצורה כוזבת בעיתונות הבינלאומית, שכן רבים מהאנשים המדווחים על ישראל מעולם לא היו במדינה או שיש להם מניעים נסתרים", אמר בהקי מלובו.

המשלחת ביקרה בצפון הארץ, במרכז הארץ כולל כיכר החטופים וכן באזור העוטף: בקיבוץ ניר עוז, קיבוץ גבולות שם נפגשו עם בלה, סבתו של יותם חיים ז״ל, תושבת המקום ועם רוני, שורדת נוספת מנתיב העשרה. כמו כן ביקרה המשלחת במתחם נובה, שם חוו אזעקה ורצו למיגונית.

על חווית האזעקה מספר בנג'י שומן, חבר במשלחת מטעם הפדרציה הציונית האפריקאית: "הייתי בישראל בעבר ואפילו ביקרתי בשדרות בצוק איתן. אבל עכשיו זו היתה הפעם הראשונה ששמעתי אזעקה. זו סיטואציה לא נעימה והייתי רחוק מהקבוצה כך שדאגתי לכולם ורציתי לדעת שהם בסדר. בסופו של דבר הסתבר שזו אעזקת שווא, כולם גם מצאו מחסה במיגונית והכל נגמר בשלום. מצד אחד הצטערתי שהם חוו את זה אבל מצד שני זה עזר להם להבין באיזו מציאות הזויה תושבי ישראל חיים…"

אבי כהן סקלי, מנכ"ל משרד התפוצות שליווה את המשלחת בימים האחרונים: "משרדנו פועל לחיזוק מעמדה הבינ"ל של מדינת ישראל וכחלק ממאמצים אלו, המשרד מביא לישראל משלחות מכל העולם במטרה לחזק את התודעה החיובית למדינת ישראל. השבוע הבאנו לישראל משלחת מדרום אפריקה אשר הגיעה על רקע הדיונים בהאג כנגד מדינת ישראל. מדובר במשלחת של מובילי דעה ומשפיענים. לישראל יש תומכים רבים בדרום אפריקה בקרב האוכלוסייה על אף המשטר העויין. אוכלוסייה רחבה אינה תומכת בקו הרדיקלי ובהצדקת הטרור החמאסי שמוביל השלטון. ביקורים מהסוג הזה יסייעו בטווח הארוך למדינת ישראל, גם אל מול מדינות אלו"

התמונות באדיבות משרד התפוצות והמאבק באנטישמיות
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
סטודנטים מהדרום למען עולים חדשים בני העדה האתיופית
תכנית 'הרוח הדרומית' של קרן אייסף לחינוך קיימה השבוע אירוע...
נתיבות בדרך להיות אחת מהערים הגדולות בדרום:
התוכנית 'נתיבות צפון' שקידמה רשות מקרקעי ישראל אושרה להפקדה בותמ"ל...
לראשונה בישראל : משפט בינלאומי- "האנושות כנגד ארגון הטרור-חמאס"
בת שבע יהלומי, שבנה איתן נחטף ושוחרר משבי חמאס ובעלה...
בת מצווה לבתו של השוטר הגיבור שנפל בקרב בשדרות
אוריה גולימה בת ה-12 משדרות, הייתה אמורה לחגוג בת מצווה...
לוקחים אחריות על הפרטיות: המכללה האקדמית ספיר פותחת לראשונה קורס ממונה הגנת פרטיות בחסות הרשות להגנת הפרטיות
המכללה האקדמית ספיר נבחרה לפתוח קורס "ממונה הגנת פרטיות" (DPO)...
החל השיווק של שטחי המסחר בשכונת אפיקי נחל באופקים
מוצר נדיר למשקיעי נדלן- יזמי פרויקט עומרים מציעות למכירה את...
למעלה מ-100 ערים השתתפו ב"יום השכנים"
בשכונות בבאר שבע ציינו את "יום השכנים" בצל המלחמה, צויין ב-30.5...
מגן דוד אדום מרכין ראש עם היוודע על הירצחו של מתנדב מד"א דולב יהוד ז"ל שנרצח בשבעה באוקטובר וגופתו אותרה בקיבוץ ניר עוז
דולב ז"ל, בן 35, התנדב במד"א כחובש בקיבוצו ניר עוז...
מאות השתתפו בכנס "מתחברים מחדש" במכללת קיי
בצל שגרת המלחמה ערכה בשבוע שעבר כנס רב משתתפים בסימן...
יום פתוח במכללה האקדמית אשקלון
ביום שישי הקרוב, 7.6.24, תקיים המכללה האקדמית אשקלון יום פתוח...