Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים

משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
צילום: דוברות עמל

משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה, אמריקה הלטינית, אוסטרליה, דרום אפריקה, גרמניה, צרפת, בלגיה ובריטניה, הגיעה השבוע (אתמול 30.1.29) לאופקים, ומשם המשיכה לכפר עזה, למתחם מסיבת נובה ברעים ולעיר שדרות. המשלחת היא פרי יוזמה של UnitEd, משרד התפוצות וההסתדרות הציונית העולמית, ובמשך ארבעה ימים ערכה היכרות קרובה עם מה שעובר על החברה הישראלית מאז ה- 7 באוקטובר תוך הבעת סולידריות עם ישראל.

מנכ"לית קבוצת הרב תחומי עמל קארן טל זכתה להיות חלק מאנשי ונשות חינוך ישראלים שהשתתפו במשלחת הזו. בביקור בבית הספר הרב תחומי עמל אמירים, תיארה מנהלת ביה"ס דפנה נעים את הקשיים הרבים שאיתם נאלץ ביה"ס להתמודד מאז ה- 7 באוקטובר, ואת הצעדים שנעשו כדי לאפשר לתלמידים ולתלמידות לחזור לסוג של שגרת לימודים. קארן טל הציגה את ההיערכות המיידית של רשת עמל מיד לאחר המתקפה הרצחנית, כדי לתת מענה הן לצוותים החינוכיים והן לתלמידים ולתלמידות.

במפגש של המשלחת עם מנהלת אגף החינוך רחל אוחנה במרכז הצעירים "המגנט", תיארה אוחנה את אירועי ה- 7 באוקטובר באופקים, עם פרוץ מתקפת הפתע האכזרית של החמאס על העיר. איך בבת אחת הפכו החיים השלווים בבוקרו של חג שמחת תורה לסיוט נורא מכל, לשדה קטל רווי דמים, איך הפכה אופקים בעל כורחה לעיר של גיבורים וגיבורות, ואיך חזרה העיר כמה שיותר מהר למסלול תחת מנהיגותו של ראש העיר איציק דנינו. "הכוח שלנו זה החינוך" אמרה אוחנה.

מנהלת ביה"ס הרב תחומי עמל אמירים דפנה נעים, הובילה את המשלחת בסיור רגלי לאורך מסלול ההרג שביצעו מחבלי החמאס בשכונת מישור הגפן. כשבידי כל אחד ואחת מהמשלחת נר זיכרון, הם עברו מנקודה לנקודה, כשעל גדרות הבתים מתנוססות תמונות הנרצחים, אזרחים ושוטרים שבמשך שעות ארוכות נלחמו במחבלי החמאס תוך גילויי גבורה עילאית. תלמידי ותלמידות רב תחומי עמל אמירים ותלמידות נתיב האולפנה בעמל שבילי אית"ם, ריגשו מאוד בהסבריהם על מה שהתחולל ברחובות העיר ועל גילויי הגבורה של מי ששילמו בחייהם ביום הנורא ההוא, חלקם בוגרי בתי הספר של עמל בעיר.

מנכ"לית קבוצת הרב תחומי עמל קארן טל אמרה בתום הביקור: "ההתמודדות שראינו באופקים והתקווה שנותנים בני הנוער ממחישות שעל אף היותנו במלחמה קשה וכואבת, כפי שעברנו תקופות קשות בעבר כך גם הפעם הרוח שלנו תנצח ויחד נצליח לבנות חברה הרבה יותר חזקה שתדע להתמודד עם האתגרים הרבים".

בביקור השתתפו גם מרגלית רוטשטיין ממינהלת תקומה, סגן מנהלת ביה"ס אמירים אביתר, צופית ישי-שדה מנהלת חטיבת הביניים, סיגלית חדד המפקחת, איריס כהן מנהלת עמל טכנולוגי פסגות, מיכל אברמוביץ מנהלת נתיב האולפנה בעמל שבילי אית"ם, מיקי פריד המנהל האדמיניסטרטיבי, המורים לאנגלית עמית, שרי ומזל המורה לתיירות ושירי אשד יהושע מנהלת המרחב ברשת עמל.

צילום: דוברות עמל
צילום: דוברות עמל

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הונחה אבן הפינה למרכז המסחרי Hola בשכונת רמת שקד באופקים: "המטרה – ליצור את מרכז הבילוי והפנאי המוביל באזור"
במעמד ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, היזם גבי בורדוביץ ומכובדים...
ציוד חדש לצוותי הכוננות בערבה התיכונה
חברי כיתת הכוננות ביישובי הערבה התיכונה התחדשו בציוד חדיש לשדרוג...
משפצים את השכונה ומרפאים את הטראומה:
עמותת "חוסן קהילתי אופקים" ו"התנועה למאבק באנטישמיות" בפרויקט שיקום שכונת...
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
התלמידים מרעננה הפתיעו את חתן הבר-מצווה שפונה משדרות
אורי בניטה בן ה-13 משדרות, תכנן לחגוג את הבר-מצווה שלו...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
סיור במרכז התופת
עובדי המכללה האקדמית אשקלון יצאו לסיור ביישובי עוטף ישראל במסגרת...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...