Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מקום של כבוד לתעשייה הדרומית בפרס התעשייה ופרס מפעל חיים לשנת 2018

מקום של כבוד לתעשייה הדרומית בפרס התעשייה ופרס מפעל חיים לשנת 2018
קרדיט צילום: אלי מעייני

בטקס חגיגי במעמד נשיא המדינה, רובי ריבלין, ולתשואות הידיים של מאות מבכירי המשק והכלכלה הישראלית, עשרה תעשיינים מובילים קיבלו בשבוע שעבר את "פרס התעשייה" ו- "פרס מפעל חיים" לשנת 2018. בין הזוכים בשני הפרסים גם חברי התאחדות התעשיינים מרחב דרום.

ייצוג דרומי בפרס התעשייה הארצי לשנת 2018
קרדיט צילום: אלי מעייני

בטקס "פרס התעשייה" שהתקיים בשבוע שעבר במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בירושלים הוכרזו עשרה תעשיינים שקיבלו את פרס התעשייה ופרס מפעל חיים על תרומתם לתעשייה בישראל. הזוכים נבחרו בזכות הישגיהם יוצאי הדופן והצטיינותם בניהול החברות שהובילו אותן להישגים חדשים, גילוי חדשנות ויוזמה וחזון בתחום הפיתוח התעשייתי, תרומתם למדינה ותרומתם לקהילה. לצד נשיא המדינה רובי ריבלין, השתתפו באירוע גם בכירי המשק, תעשיינים, אנשי עסקים מובילים ובני משפחותיהם וחבריהם של זוכי הפרס.

בין התעשיינים שזכו ב"פרס התעשייה" לשנת 2018 היה ייצוג הולם גם לתעשייה הדרומית כאשר הפרס הוענק לשני חברי מרחב דרום של התאחדות התעשיינים: מנכ"ל סודה סטרים, דניאל בירנבאום, ומנכ"ל נטפים, רן מידן. גם בפרס "מפעל החיים" שהוענק במהלך הטקס זכה חבר במרחב דרום – מנכ"ל ובעלי חברת פח תעש, אהרון שפירא. שלושת הזוכים ייפגשו בשבוע הבא גם באסיפה הכללית של מרחב דרום בהתאחדות התעשיינים, שם יוכרזו שמות היו"ר החדש וחברי ההנהלה של המרחב לשנתיים הקרובות.

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, מסר לזוכים כי "גלריית כלות וחתני פרס התעשייה – 178 במספר,  מאז יסודו של הפרס ב-1975 ועד היום, מייצגת חתך של מנהיגים ומנהיגות חולמים, מובילים, ופורצי דרך, אנשים שעשו את הבלתי יאומן והקימו בישראל תעשייה לתפארת.  מהיכרותי עם חמשת חתני פרס התעשייה וחמשת חתני פרס מפעל חיים, ומעיון בנימוקי חבר השופטים, עולה בברור המכנה המשותף הרחב והוא, הקשר ההדוק שבין החזון העסקי שהם ממשו, לבין רצונם לתרום לפיתוחה של המדינה.  הזוכים בפרס הם מנהיגים שעשייתם תרמה ותורמת לצמיחת המשק, לצמצום הפערים בחברה, לתמיכה בפריפריה,  לפעילויות קהילתיות – כולם בלי יוצא מן הכלל, נותנים דוגמא ליצירת פעילות קהילתית מופלאה.  הזוכים היום יכולים ליהנות מהידיעה שהם חוללו, ועדיין מחוללים בעשייתם מהפכות ניהוליות, תרבותיות, וטכנולוגיות, תורמים ליצוא מוצרים וידע, ומעלים את קרנה של מדינת ישראל ברחבי העולם".

נשיא המדינה, רובי ריבלין בירך: "התעשייה הישראלית היא לא רק מקור לגאווה, היא יסוד הכרחי בבניין המדינה והאומה. אנו מוכרחים להעלות על נס את התעשייה הישראלית ולחזק אותה. אין כלכלה ישראלית ללא תעשייה ישראלית. בתעשייה הישראלית יש כיסי מצוינות ששמם נודע למרחקים ושאותם אנו חוגגים היום, אבל יש בה גם כיסים עם פוטנציאל הרחוק מלהיות ממומש. כדי להתמודד עם אתגר העלאת הפריון במדינת ישראל, עם תופעת 'העובדים העניים' במדינת ישראל, כדי להפוך את ישראל מ"סטארט אפ ניישן" ל"טק ניישן", מדינה שהיא מעצמה של ידע גם בענפי תעשייה מסורתיים ושכולם יכולים לקחת בה חלק, אנו מוכרחים להשקיע. להטמיע טכנולוגיות ייצור מתקדמות גם בענפי התעשייה המסורתיים, להצליח למשוך צעירות וצעירים מעולם ההי טק לתעשייה, ובפרט להשקיע בהכשרת עובדים מיומנים. החזון של תעשיה ישראלית מתקדמת בכל ענפיה, הוא חזון ציוני, הוא חזון כלכלי והוא חזון חברתי".

אביב חצבני, מנהל מרחב דרום של התאחדות התעשיינים בירך את הזוכים: אנו שמחים לייצוג המכובד של התעשייה הדרומית בטקס. התעשייה בדרום ממשיכה להתרחב, להשתפר ולהוות מקור הכנסה ותעסוקה מרכזי בנגב. העובדה כי שליש מהזוכים הם בעלים ומנכ"לים בדרום מוכיחה כי, למרות שיש לפנינו עוד אתגרים רבים, אנו בכיוון הנכון. אני מאחל הצלחה רבה בהמשך לזוכים ושואף שהתעשייה הדרומית תככב אף יותר בטקס בשנה הבאה".

נימוקי השופטים לבחירת הזוכים ב- "פרס התעשייה":

מנכ"ל סודה סטרים, דניאל בירנבאום: "דניאל הצליח להפוך חברה קטנה שנקנתה לפני 10 שנים ב6 מיליון דולר, להצלחה בינלאומית עצומה שמפורסמת כיום בכל העולם ומגלגלת מחזור של כ-3 מיליארד שקלים והיא נסחרת בבורסות נאסדק ות"א לפי שווי של מעל 10 מיליון שקלים. החברה מוכרת את מוצריה ב- 46 מדינות, היא מעסיקה מעל 3,000 עובדים, כ-2,500 מהם כאן בישראל, והיא מייצאת כ- 98% מתוצרתה ממפעל הדגל באזור התעשייה "עידן הנגב" שליד רהט.

מנכ"ל נטפים, רן מידן: "רן הוביל בנטפים שורה של מהלכים אסטרטגיים, ביניהם פיתוח שווקים מתפתחים דוגמת סין, הודו ואפריקה, הטמעת תהליכי חדשנות והגדלת השקעות במוצרים חדשים בדגש על תחום החקלאות הדיגיטלית. לצד זאת מידן מייצג את התעשייה הישראלית בעולם, ואף נאם על במת האו"ם על חדשנות ישראלית וההשפעה החיובית של נטפים ושל מדינת ישראל על האנושות והעולם כולו".

מנכ"ל ובעלי פח תעש, אהרון שפירא: "אהרון הנו מהנדס וציוני אמיתי, שהקים מהיסוד במו  ידיו עם שותפו – מפעל קטן באשקלון, שצמח להיות חברה גדולה ומצליחה, שמעסיקה במשך קרוב ל-50 שנה מאות עובדים. זאת כאשר הערך העליון אשר מנחה אותו הוא מחויבות מוחלטת ללקוחות ולהנדסה מצוינת מעודכנת וחדשנית. לצד זאת אהרון עסק לאורך השנים בפעילות ציבורית ענפה, וכאשר אשקלון סבלה מהתקפות טילים, הוא הוביל את פעילות ועדת המפעלים בדרישה להקמת מערכת כריזה ואזעקות באזורי תעשייה ודרישות למיגון שהקטינו את הפגיעה בביטחון האישי וצמצמו פגיעה במפעלים".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
לקראת הקמת בית חולים שני בבאר שבע הנהלת מאוחדת בביקור בשטח
לאחר שממשלת ישראל אישרה באופן סופי את הקמתו של בית...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה : דרום – 3 מפה...
3 יצירות של כוריאוגרפים מהדרום בערב אחד! * לירן מיכאלי *...
האוניברסיטה העברית הגיעה לאופקים
"פקולטק" - מועדון היזמות הסטודנטיאלי של הפקולטה לחקלאות של אוניברסיטה...
משלחת משפיענים מדרום אפריקה שמעה ממקור ראשון אודות הזוועות של ה 7 באוקטובר
בעוד ממשלת דרום אפריקה טוענת בזדון שישראל מבצעת אפרטהייד ורצח...
מכינת אופקים למדע הוקירה את יוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...
"משרדי הממשלה השונים מתעקשים להתחפר בקריטריון שרירותי, מפלה, אשר ההנמקות לו אינן רלוונטיות"
עיריית אופקים עתרה השבוע לבג"צ, בדרישה להכיר בכל תושבי העיר...
בשורה לתושבי אופקים: מהפכת תאגידי האנרגיה ברשויות המקומיות בדרך לעיר מהלך שיוזל עלויות, ישפר את השירות ויפחית את זיהום האוויר וכן קידום תוכנית הטמנת קווי החשמל להגברת אמינות מערכת החשמל בשגרה ובחירום ושיפור נראות פני העיר
שר האנרגיה והתשתיות וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אלי כהן, קיים...
"ספגנו רימונים וטילים בכל רגע, אבל רוח הלחימה, הגאווה לאומית ותחושת שליחות הרימו אותנו"
היום התקיימה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע עצרת...
ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, בעצרת הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה: "כולנו עומדים מול אויבנו כאיש אחד"
"מזה חודשים רבים שאנחנו בעיצומה של מלחמת קיום, ונחשפים לגבורתם,...
לזכרם: 1,500 תלמידים שרים ומחזיקים את תמונת 1,500 הנופלים
מקיף אמית באר שבע, ערך השבוע שירת המונים לקראת יום...