Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מפגש מרגש בין צוות מד"א לפעוט בן 3

מפגש מרגש בין צוות מד"א לפעוט בן 3
תמונה באידיבות דוברות מד"א

 

מפגש מרגש במיוחד התקיים בין עבד בן ה-3 שנחנק לפני כשלושה שבועות בעת אכילת פיתה ביום הולדתו, לבין צוות מד"א שהציל את חייו *  מנכ"ל מד"א, אלי בין: "לא מובן מאליו לקום כל בוקר לעבודה בה אתה מציל חיים. המקרה של עבד יכול היה להיות מצער מאוד ובזכות המקצוענות, המסירות והמהירות של צוות מד"א הוא שב בשלום לביתו".

ביום שישי, לפני כשלושה שבועות בעת שחגג יחד עם משפחתו את יום הולדתו השלישי, נחנק עבד הואשלה כשהחל לאכול פיתה והיה בסכנת חיים ממשית.  בני המשפחה שגרים בפזורה הבדואית שליד חורה שהזעיקו את מד"א בקו החירום 101 דיווחו על ילד מחוסר הכרה. צוות מד"א בראשות הפאראמדיק ג'ורג ישייביץ' וחובש רפואת חירום במד"א, אמיר אבו סיאם העניקו לעבד טיפול רפואי מציל חיים, חילצו מגרונו את הפיתה תוך שימוש בציוד רפואי מתקדם ופינו אותו במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם לבית החולים סורוקה. הפעולות המהירות והמקצועיות הובילו לנס הגדול ולהצלת חייו של עבד שהגיע במצב קשה מאוד לבית החולים, אושפז ולהפתעת כולם כיום כבר חש בטוב וחזר לעצמו לחלוטין.

בעקבות המקרה וההערכה הרבה שרוכשת משפחת הושאלה למד"א התקיים מפגש מרגש בין עבד לצוות שהציל את חייו. המפגש, שלא השאיר עיניים יבשות בסביבה חלחל בכולם את תחושת המזל על חזרתו של עבד לחיים, חיים שרק התחיל ושיכלו להילקח ברגע אחד.

חובש רפואת חירום במד"א, אמיר אבו סיאם : "אני מאוד מתרגש. שראיתי את עבד נזכרתי מיד איך הוא היה נראה כשפגשתי אותו תוך כדי האירוע. לראות אותו כמו שהוא היום, נושם, הולך ומחייך, אין מספק ומרגש מזה. זה 180 מעלות ממה שזיהיתי אז. איזה כיף לעבוד בעבודה הזו. בשביל דברים כאלה הכול שווה. אני זוכה ליילד, לעזור לחולים ופצועים, להציל חיים, זה מדהים, אין טוב מזה".

תמונה באידיבות דוברות מד"א

"הגענו תוך דקות ספורות", סיפר פאראמדיק מד"א ג'ורג ישייביץ' "הילד היה מחוסר הכרה, כחול. התחלנו להעניק לו טיפול רפואי מציל חיים, והוצאנו את הגוף הזר מקנה הנשימה באמצעות מכשיר מיוחד. הצלנו את חייו. לאחר מכן כחלק מהטיפול הרפואי הרדמנו אותו ופינינו אותו לבי"ח כשהוא מונשם. מרגש מאוד לראות אותו כאן היום שלושה שבועות אחרי, שמח ובריא כפי שהוא אמור להיות. אני מקווה שנשמור על קשר ונראה אותו גדל ומתפתח, ומי יודע, אולי גם מתנדב במגן דוד אדום. נאחל לו ולמשפחתו המקסימה בריאות ונחת."

אביו של הילד, יוסף הואשלה: "בתור איש כוחות הביטחון אני עובד עם מד"א באופן קבוע בהרבה אירועים ומעריך את עבודתם אך כשזה מגיע פתאום אליך הביתה הדברים מתעצמים עוד יותר. אני מודה לצוות מד"א מעמקי נשמתי, כמעט איבדתי את בני והם הצילו את חייו. הם מקצוענים ועושים עבודת קודש. עבד צוחק, משחק וחזר בריא לאחיותיו שהוא כל כך אוהב, זה נס וזה בזכות האנשים האלה. אני מתרגש מאוד לפגוש אותם ומודה להם על הכול. ".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "תמיד מרגש לשמוע סיפור כזה. לא מובן מאליו לקום כל בוקר לעבודה בה אתה מציל חיים. המקרה של עבד יכול היה להיות מצער מאוד ובזכות המקצוענות, המסירות והמהירות של צוות מד"א הוא שב בשלום לביתו. אני מאחל לו בריאות שלמה וחיים מאושרים ומייחל שיתקיימו מפגשים רק מהסוג המשמח הזה".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
המבקר אנגלמן בסיור בעוטף עזה יחד עם ממ"ז דרום של המשטרה: "הביקורת בעת הזו קריטית לשם הפקת לקחים. הכשל ב-7.10 מחייב תיקון יסודי גם למען התושבים שחוזרים לבתיהם בדרום וגם למען תושבי הצפון. ויפה שעה אחת קודם"
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן קיים היום (ראשון, 23.6.24) סיור מקיף...
הקרן לעידוד ענף הבנייה יחד עם ארגון הקבלנים בנגב במהלך להכשרת עובדים ישראליים לענף הבנייה בנגב
בצל משבר כוח האדם החמור ממנו סובל ענף הבנייה בישראל,...
אלוף ישראל באתלטיקה: נצנט אביה, תלמיד מקיף אמית באר שבע
שיאן ישראלי U18 החדש ב-110 מ' משוכות, הוא נצנט אביה,...
רשת מחסני השוק, תשיק בתחילת יולי את הסניף ה- 68 שלה בהשקעה של מיליוני שקלים במתחם מסחרי חדש בעיר דימונה
זהו הסניף השני בעיר של הרשת והוא יפתח בשכונת ממשית...
ראש העיר יחיאל לסרי נפגש עם ראש מחוז הדרום של מכבי שירותי בריאות: ״נפעל יחד בשילוב זרועות לקידום רפואת הקהילה״
ראש עיריית אשדוד, ד״ר יחיאל לסרי, אירח היום בלשכתו לפגישת...
היתר בניה ראשון לפרויקט עומרים בשכונת אפיקי נחל באופקים
לפני מספר ימים ניתן היתר בניה ראשון לפרויקט הגדול בשכונת...
על רקע המלחמה עמותת מטב העניקה מענקי לימודים לילדי המטפלות הסיעודיות בבאר שבע
300,000 שקלים יוענקו ל-200 סטודנטים במסגרת קרן ייחודית שהקימה מטב...
הפעיל המצטיין המחוזי: אורי טימסית, תלמיד הישיבה התיכונית בקרית חמ"ד אמית שדרות
'אות הפעיל המצטיין' המחוזי מטעם מינהל חברה ונוער מחוז דרום...
סטודנטים מהדרום למען עולים חדשים בני העדה האתיופית
תכנית 'הרוח הדרומית' של קרן אייסף לחינוך קיימה השבוע אירוע...
נתיבות בדרך להיות אחת מהערים הגדולות בדרום:
התוכנית 'נתיבות צפון' שקידמה רשות מקרקעי ישראל אושרה להפקדה בותמ"ל...