Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מעון יום ממוגן של ויצו הוקם בשדרות

מעון יום ממוגן של ויצו הוקם בשדרות
ראש עיריית שדרות אלון דוד, התורמת הגב' איווט איוץ, פרופ' רבקה לזובסקי צילום: כפיר סיוון

 ויצו בשיתוף עיריית שדרות, חנכה מעון יום ממוגן בעיר.  הקמתו התאפשרה הודות לתרומתה של פעילת ויצו מצרפת, אשר הורישה את כל רכושה לטובת הקמת מעונות ולהבטחת ביטחונם וחינוכם של ילדי שדרות.

פרופסור רבקה לזובסקי, יו"ר ויצו העולמית וראש עיריית שדרות, מר אלון דוידי, חנכו מעון יום חדש לטובת ילדי שדרות. מדובר במעון ויצו הממוגן השלישי בעיר, שהוקם במסגרת המאמץ לענות על הביקוש הרב למעונות בעיר שדרות, שחוותה במשך למעלה מעשור אירועים ביטחוניים, ירי טילים ומצבי דחק מתמשכים אשר משפיעים במיוחד על ילדים בגיל הרך.

הקמתו של המעון התאפשרה הודות לתרומתה האדירה של הגב' ז'קלין אמה בנגוזי ז"ל, חברת ויצו מהעיר ניס שבצרפת, אשר נפטרה בפתאומיות בשנת 2013. בצעירותה איבדה ז'קלין את הוריה ואומצה על ידי דודיה. בביתם נוצר חיבור בלתי נמנע בינה לבין הגב' איווט איוץ, בת דודתה שהפכה לאחותה. ז'קלין לא הצליחה להביא ילדים משלה ולאורך השנים השקיעה את מרצה בקידום ילדים ונוער בסיכון כחלק מפעילות ויצו העולמית. לאחר פטירתה של ז'קלין החליטה אחותה, הגב' איווט איוץ, להעביר את כל רכושה לויצו, להקמת מעונות יום לילדים, ולהבטחת ביטחונם של ילדי שדרות.

ראש עיריית שדרות אלון דוד, התורמת הגב' איווט איוץ, פרופ' רבקה לזובסקי צילום: כפיר סיוון

המעון החדש והממוגן ממוקם ברח' המעפילים ויכלול שלוש כיתות, בהן יתחנכו 77 ילדים. כיום פועלות בו שתי כיתות ובתחילת חודש אוגוסט 2018 תיפתח הכיתה השלישית. המעון מעוצב באופן חדשני וילדי המשפחות ייהנו מגוון פעילויות חינוכיות, בדגש מיוחד על חינוך מוסיקאלי לגיל הרך – ע"פ בקשתה וחלומה של הגב' איוץ. האגף לגיל הרך בויצו מפעיל בשדרות גם בית פתוח – מרכז העשרה לילדים והורים.  סה"כ מפעילה ויצו 177 מעונות יום ברחבי הארץ, בהם 20 מעונות בתוך מקומות עבודה.

בטקס הסרת הלוט החגיגי אמרה יו"ר ויצו, פרופ' רבקה לזובסקי: "ז'קלין גדלה במשפחה יהודית-ציונית שנשאה את ישראל ואת ערכי היהדות בלבה. תרומתה מאפשרת לויצו להרחיב את שירותיה למשפחות נוספות ולהעניק חינוך וטיפול מיטביים לילדי שדרות. לזובסקי הודתה לתורמת אויץ, שהסדירה את העברת ירושת אחותה לויצו ופעלה למימוש חלומה: "המעון הזה יהיה מקור לאור ולברכה לכל הילדים המטופלים בו". וכן לראש העיר אלון דוידי על שיתוף הפעולה בהקמת המעון ובכל הפרויקטים בתחומי החינוך והרווחה בעיר.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "העיר שדרות גדלה ומתפתחת ואני גאה ושמח על כל מעון יום חדש שנפתח. המעון שנחנך ייתן פיתרון ומענה לילדי שדרות ויאפשר להם להתחנך וליהנות במבנה חדיש וממוגן. המעון הזה נושא מעליו סיפור מרתק של תרומה אנושית ואני מודה מקרה לב לגברת ז'קלין שבחרה דווקא בשדרות להקמת המעון וכמובן לתנועת ויצו ואנשיה על שיתוף הפעולה הפורה איתנו".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...
בתי החולים בדרום ובשפלה מתכוננים לקליטת פצועי מלחמה ומזניחים את הכוננות לגל חורפי חדש של המגיפה?
התחלואה בקורונה בעולם ובישראל במגמת עליה, אך קיים חשש שבתי...
הפרויקט להזנקת התיירות בערד יוצא לדרך: החברה הממשלתית לתיירות רגע לפני בחירת קבלן לביצוע פרויקט תצפית 'סף המדבר'
על אף המצב הביטחוני, החברה הממשלתית לתיירות ממשיכה לעבוד על...
בעקבות ההשלכות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף עמותת שניר משיקה תוכנית הכוונה עסקית
לאור ההשלכות הרוחביות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף...
אוספים את השברים – פרויקט פסיפס באופקים
אוספים את השברים – פרויקט פסיפס בהשתתפות תושבי אופקים מכל...
מגדלים את דור ההמשך של החקלאים: חברת אדמה מקימה קרן למימון תארים אקדמיים בתחומי החקלאות
תוכנית המלגות החדשה של אדמה כוללת מימון מלא של כ-25...