Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מסורת בנגב: כנס האיכות השלישי של הדרום

מסורת בנגב: כנס האיכות השלישי של הדרום

אתמול (ד', 23.5) התקיים כנס האיכות השלישי של הדרום במכללה האקדמית להנדסה  ע"ש סמי שמעון, SCE. בכנס דנו מומחים מהתעשייה ומהאקדמיה בנושא איכות בתחומי החיים השונים. הכנס התקיים בשיתוף התאחדות התעשיינים, הקריה למחקר גרעיני נגב (קמ"ג), והאיגוד הישראלי לאיכות. במהלך הכנס הוענק אות הנגב למצוינות באיכות לדמות משמעותית בתחום.

כנס האיכות של הדרום התקיים היום בפעם השלישית במכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר שבע והפך למסורת בנגב. לכנס הגיעו מומחים בתחום האיכות מתחומי השירות, ייצור, תרבות, תעשייה ושלטון מקומי. המשתתפים התכנסו לפאנלים שונים ושם דנו בתחום האיכות והציגו כיצד תחום האיכות בא לידי ביטוי בחברות שונות בדרום כמו כיל, מוטורולה, בית הספר למשחק גודמן, עיריית באר שבע ועוד.

במהלך הכנס העניקו השותפים את אות הנגב למצוינות באיכות. השנה החליטה וועדת הכנס להעניק את האות למר חיים קורנפלד, בן 62, תושב מיתר, בעל ניסיון של 35 שנים בתעשייה. קורנפלד בעל  תואר ראשון בהנדסת חשמל, בעל שני תארים שניים בהנדסת תעשייה וניהול ובהנדסה גרעינית מאוניברסיטת בן-גוריון ובעל הסמכות למהנדס איכות ואמינות מטעם האיגוד האמריקאי לאיכות (ASQ).

קורנפלד החל  את דרכו בתחום האיכות בשנת 1992 בקמ"ג והיה בעל השפעה לאומית בתחום. הוא עזב את קמ"ג לפני מספר שנים אבל עדיין נחשב אחד המשפעים בתחום האיכות. בהחלטת הוועדה על הענקת האות לחיים קורנפלד נכתב: "חיים הינו אחת מדמויות המפתח בארץ בנושא איכות ומהווה סמכות מקצועית ברמה הארצית והבינלאומית. במהלך שנות עבודתו, חיים יועץ ומסייע להרבה מפעלים ומנהלי איכות".

 

חיים קורנפלד הודה לחברי הוועדה והשותפים מארגני הכנס וסיפר בנאומו על חשיבות תחום האיכות עבורו: "אחרי כל כך הרבה שנים בתחום, האיכות הפכה עבורי לדרך חיים. כל מי שנמצא פה היום בכנס מכיר בחשיבותה של האיכות לכל תחומי החיים ולתעשייה. היום, כדי להצליח בתחום האיכות, עלינו לספק ערך מוסף ליצרנים, ללקוחות ולנותני השירות".

אביב חצבני, מנהל המרחב דרום התאחדות התעשיינים "תחום האיכות הוא נושא שחשוב לנו מאוד לקדם אותו במרחב דרום. כבר שנתיים אנחנו מקיימים אחת לחודש פורום מקצועי בשיתוף קמ"ג והשתתפות מנהלי איכות של מפעלי הדרום. אני מאמין שתחום האיכות רק ילך ויתפתח בתעשייה הדרומית ואנחנו מקפידים להעביר את המידע והתקנות העדכניות ביותר לתעשיינים שלנו על מנת שהתעשייה תמשיך להיות עוגן כלכלי מרכזי וחשוב בדרום".

פרופ' דורית תבור, יו"ר הכנס, ציינה בנאומה: "זו השנה השלישית שאנו מקיימים את כנס האיכות במכללה וגם השנה הייתה היענות גדולה מצד התעשייה והאקדמיה. ההוכחה היא המגוון הרחב של תחומים שונים שהגיעו לכנס. נושא האיכות הוא נושא רחב הנוגע בתחומים שונים ומגוונים ולכן נמשיך באקדמיה לקדם ולהוביל את נושאי האיכות בתעשייה ובמחקר".

גיל דגן, מנהל קמ"ג, בירך את באי הכנס והוסיף: "אנו בקמ"ג רואים חשיבות רבה במעורבות בקהילה ובפעילות חשובה זו לקידום איכות ומצוינות בדרום. שיפור האיכות בקרב המפעלים באזור תביא לשיפור התעשיה בנגב ובדרום. נושא האיכות בתעשייה אינו אופנה חולפת והוא כאן כדי להשאר. מחמם את הלב לראות כיצד כנס האיכות מתרחב משנה לשנה".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
סטודנטים מהדרום למען עולים חדשים בני העדה האתיופית
תכנית 'הרוח הדרומית' של קרן אייסף לחינוך קיימה השבוע אירוע...
נתיבות בדרך להיות אחת מהערים הגדולות בדרום:
התוכנית 'נתיבות צפון' שקידמה רשות מקרקעי ישראל אושרה להפקדה בותמ"ל...
לראשונה בישראל : משפט בינלאומי- "האנושות כנגד ארגון הטרור-חמאס"
בת שבע יהלומי, שבנה איתן נחטף ושוחרר משבי חמאס ובעלה...
בת מצווה לבתו של השוטר הגיבור שנפל בקרב בשדרות
אוריה גולימה בת ה-12 משדרות, הייתה אמורה לחגוג בת מצווה...
לוקחים אחריות על הפרטיות: המכללה האקדמית ספיר פותחת לראשונה קורס ממונה הגנת פרטיות בחסות הרשות להגנת הפרטיות
המכללה האקדמית ספיר נבחרה לפתוח קורס "ממונה הגנת פרטיות" (DPO)...
החל השיווק של שטחי המסחר בשכונת אפיקי נחל באופקים
מוצר נדיר למשקיעי נדלן- יזמי פרויקט עומרים מציעות למכירה את...
מגוון פעילויות לקראת חג השבועות בקניון עזריאלי הנגב
יריד שבועות שכולו תוצרת איכותית- דוכני יין, גבינות ומאפים בעבודת...
למעלה מ-100 ערים השתתפו ב"יום השכנים"
בשכונות בבאר שבע ציינו את "יום השכנים" בצל המלחמה, צויין ב-30.5...
מגן דוד אדום מרכין ראש עם היוודע על הירצחו של מתנדב מד"א דולב יהוד ז"ל שנרצח בשבעה באוקטובר וגופתו אותרה בקיבוץ ניר עוז
דולב ז"ל, בן 35, התנדב במד"א כחובש בקיבוצו ניר עוז...
עומדת אני בשערייך ירושלים": ספר שירה חדש לציון יום ירושלים ה-57
היום (ג') תיערך השקת ספר שירים לירושלים, שכתבה המשוררת ד"ר...