Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מכינת אופקים למדע תערוך טקס הוקרה ליוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה

מכינת אופקים למדע תערוך טקס הוקרה ליוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
צילום: דוברות עיריית אופקים

מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, אגודת ידידי מכון ויצמן למדע ועיריית אופקים יערכו ביום רביעי, 15 במאי 2024, טקס הוקרה ליוסי דהן, שעל שמו נקראת מכינת אופקים למדע. נדיבותו של דהן היא שאפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה הקדם צבאית הראשונה בישראל למדע.

טקס ההוקרה יתקיים במרכז תפוח פיס באופקים, במעמד ראש העיר, איציק דנינו, נשיא מכון ויצמן למדע, פרופ' אלון חן, יו"ר מועצת המנהלים ויו"ר אגודת ידידי מכון ויצמן למדע, שמשון הראל, מנכ"לית מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע ויו"ר הוועד המנהל של מכינת אופקים, ד"ר ליאת בן דוד, ויוסי דהן. בין היתר יתקיים בטקס פאנל שבו יספרו חניכים ואנשי צוות כיצד משפיעה המכינה על צמצום הפערים בחברה, על התרומה לקהילה, ההכנה לצה"ל ועוד.
מכינת "אופקים למדע ע"ש יוסי דהן" היא יוזמה של מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, בשיתוף מכון ויצמן למדע ועיריית אופקים. מטרת המכינה היא לייצר בעזרת בוגרי התיכונים השפעה משמעותית בחברה הישראלית ולחזק את ערכי המדע בפריפריה. במהלך שנת המכינה גרים החניכים באופקים, מרחיבים את לימודיהם במדעים ומשתמשים במדע ככלי לפיתוח יזמות, מנהיגות, חשיבה ביקורתית, עבודת צוות וביקורת עצמית.
במהלך המכינה, פועלים החניכים יחד עם מאות ילדים ומשפחות ברחבי העיר ומנגישים להם מדע עדכני ומהימן בצורה חווייתית. נוסף לכך, עוברים החניכים הכנה לקראת הגיוס לצה"ל, נחשפים ליחידות עילית ולתפקידים שונים, ונפגשים עם קצינים בכירים מיחידות מובחרות ומסווגות. בעשרת החודשים בהם גרים משתתפי המכינה באופקים, הם מהווים שותפים מלאים בקבלת החלטות במגוון תחומים ובהם תכני המכינה, אופי הטיולים והסיורים, מקומות ההתנדבות ויוזמות קהילתיות בעיר אופקים ובסביבתה.

"עם כל שנה שעוברת הביקוש של עוד נערים מדהימים להצטרף למכינת אופקים למדע רק הולך וגדל", אמר ראש עיריית אופקים, איציק דנינו. "תרומתם של החניכים לאופקים חשובה ומשמעותית, במיוחד בימים אלה – כשהילדים זקוקים, לצד הכנה למקצועות המאה ה-21, גם לחיזוק מנטלי".

"אני מודה לנשיא מכון ויצמן, פרופסור אלון חן, למנכ"לית מכון דוידסון, ד"ר ליאת בן דוד, למנהל המדהים של המכינה, אלי עמדי וכמובן ליוסי דהן", המשיך דנינו. "תרומתו של יוסי לחברה ולקהילה בישראל ידועה מזה עשרות שנים, בחיזוק הספורט, התרבות והחינוך במדינה. החל מהשקל הראשון שהרוויח בחייו – הוא ניתב את חלקו למען תושבי מדינת ישראל".

"לאור התרומה הגדולה והמשמעותית של יוסי, אשר מייצרת אופק ארוך טווח לפעילות המכינה ברשות – החלטתי להגדיל את מרכז המדעים בעיר ולהכפיל את גודלו", הוסיף דנינו. "המתחם החדש ישמש את המכינה לפעילות משמעותית באופקים, ויחד עם התרומה של יוסי הוא יהווה בית גדול, מודרני וייחודי עבור פעילותם של בני הנוער, ויאפשר עתיד ארוך טווח לפעילות של המכינה בעיר".

צילום: ענבל מרמרי
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
זקוקים לאוטובוס לטיול שלכם? כל מה שאתם צריכים לדעת
טיולים ברחבי הארץ הם דבר נחמד ונעים. לא מעט קבוצות...
איזה מזגן באמת יתאים לבית שלכם?
אם יש משהו שכולנו יודעים לומר על ישראל, זה שאי...
איך הופכים את הממ"ד לתקני?
אנחנו חיים במדינה שבה, בגלל סיבות מגוונות, בכל בית צריך...
יש לנו את הכוח לשנות לילדים שלנו את החיים
הילדים שלנו הם הדבר היקר ביותר עבורינו, בעולם כולו, הדבר...
סטודנטים מהדרום למען עולים חדשים בני העדה האתיופית
תכנית 'הרוח הדרומית' של קרן אייסף לחינוך קיימה השבוע אירוע...
כל מה שרציתם לדעת על ארונות הזזה לבית
תמיד חלמתם על היום שבו יהיו לכם ארונות הזזה איכותיים...
בחירת קייטרינג לאירועים
הפקת אירוע זה עניין שרבים מאיתנו מתמודדים איתו לא פעם...
פתרון משברים משפחתיים בעזרת עורך דין ומגשר
לרוב בני המשפחה הם מעגל האנשים הקרוב אלינו ביותר. אלה...
הדרך הנכונה לבלוט בתערוכה הקרובה שלכם
אחרי שהיום לכם דילמות שונות, החלטתם שהפעם גם העסק שלכם...
מה עושים כדי לסיים פרק ישן ולהתחיל חדש?
חלומות על הקמת חברה משלכם יכולים להיקלע למשבר שמחייב לסיים...