Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מיצג אומנותי משותף

מיצג אומנותי משותף
קרדיט: Canva

פיסול סביבתי הוא אחת הדרכים האפקטיביות ביותר להנצחת מאורע היסטורי, וכן דמויות ואישים חשובים, ובכך לבטא בצורה חזקה וויזואלית את המסר שלהם. לפיכך ניתן למצוא אותם בכל רחבי הערים, בפארקים ובחורשות טבע. או אפילו בגן פסלים בפתחו של ישוב כלשהו. ישנם הבדלים גם בפיסול הסביבתי עצמו, והכל תלוי במטרה שלשמה הוא נבנה. יש מקומות שמטרת המיצג מוגדרת מראש וכאן צריכה להיות הגבלה מתואמת, בעוד שפסל בגן משחקים מאפשר יותר חשיבה מחוץ לקופסא ושימוש בחומרים שונים ומגוונים. וכן הקפדה על חומרים המתאימים למשחק או טיפוס, שבהם הצבע לא ימהר להתקלף. סוג אחר של פיסול סביבתי הוא פיסול סביבתי קהילתי שכשמו כן הוא משלב את הקהילה בבנייתו ומאפשר תוך כדי יצירה תחושת חיבור ושייכות לכל המשתתפים, ויתרונו בהיותו מותאם ומעוצב לציבור המקומי, לטעמו, ולרצונו, ובכך מושגת כאן גאוות יחידה רבת ערך.

אומנות חברתית

בדרך כלל פיסול סביבתי הוא אומנות הנוצרת במרחב הטבעי והציבורי. ומושפעת מתהליכי הטבע בו. בדרך כלל המיצג יהיה גדול ולא מינימליסטי ולמעשה, מטרתו היא טשטוש ההבדלים בין יצירת האומנות לבין החיים עצמם. ולכן שימוש בחומרי הטבע הזמינים במקום היצירה עשויים לחזק זאת. כאשר עוסקים ביצירת אומנות סביבתית, אחד הטרנדים המקובלים בעשור האחרון ואף לפניו, הוא פיסול סביבתי אקולוגי שבו משתמשים בחומרי הגלם שבטבע, בחומרים טבעיים שלו, ובחומרים שנעשה בהם שימוש ועתה ממחזרים אותם לטובת המיצג והאקלים הסביבתי. בדרך כלל האומנים היוצרים מנהלים רב שיח עם הטבע, ועם עונות השנה. ובהתאם יוצרים פיסול סביבתי הולם לקהילה, לחברה, ומחזקים ערכים של חברה מתוקנת הדואגת לעתיד הקהילה, ולעתיד העולם.

מטרות ושיקולים

כאשר מתכננים פיסול סביבתי צריכים לקחת בחשבון שני פרמטרים עיקריים: המקום בו יונח המיצג למשל, מרכז או כיכר העיר, גן משחקים או מקום מרכזי אחר, והמטרה אותה מנסים לבטא וליישם.  אם מדובר בגן משחקים למשל השיקול יהיה עיצוב שיתאים לעיניים צעירות ולכן אפשר לעצב אותו כחיה גדולה וידידותית, כך שילדים יוכלו לטפס ולשבת עליה, וכפועל יוצא החומרים ממנו יהיה עשוי המיצג יהיו חומרים קשיחים ועמידים, לעומת זאת אם המטרה היא להציג משהו שיהיה רק לראווה, החומרים מהם יהיה עשוי יהיו ממגוון חומרים כי אין צורך לדאוג לפגיעה או הרס שלהם. אנדרטה לעומת זאת למרות היותה שונה אף היא נחשבת פיסול סביבתי אלא שהעיצוב שלה יהיה שונה. לכן אם ברצונכם להנציח את יקירכם, או להציב פסל סביבתי, חייבים יעוץ מקצועי וזה המקום לפנות לחברת "אבנים-אמנות באבן" בראשות טל חזן חברה עם נסיון מעל ל-15 שנה, עם יועצים מקצועיים גם לאופן הביצוע, גם למקום ההנחה האופטימלי וגם לחומרי הגלם ההולמים את המיצג ומטרתו. אז אנא התקשרו: 053-9235363/058 ותיענו בשמחה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
איך לדעת שהגיע הזמן להחליף ברז?
החלפה ותיקון ברזים הם עבודות נפוצות בבית, אך הן יכולות...
זקוקים לקבלת פטור מהצבא? כך תפעלו
בין אם אתם נמצאים לפני גיוס, בין אם חיילים בשירות...
הגורמים המשפיעים על תהליך הגמילה מתרופות
גמילה מתרופות הוא התהליך שחווה אדם כאשר הוא מפחית או...
הסיבות בגינן שיטת אינויזליין ליישור שיניים היא הטיפול האורתודונטי הטוב ביותר
בימינו, הרבה יותר אנשים מודעים לחיוך שלהם, וחולמים על חיוך...
עיצוב הבית מתחיל בכם
כל מעצבת פנים שתשכרו לעבוד על עיצוב הבית שלכם תשב...
הכול על שירותי IT לעסק שלכם
אתם רוצים לקדם את העסק שלכם ולהגיע למצב שאתם עובדים...
איך לעצב וילה בצורה נכונה
וילות הן שם נרדף ליוקרה, אלגנטיות ושפע - הן משדרות...
תקצוב נכון של המשאבים
בעולם המודרני, שבו ההוצאות גדלות ללא הרף מסיבות מגוונות ומתעדכנות,...
התמכרויות וריטלין- זה אמיתי
גמילה מריטלין? מה זה? שואל כל מי ששומע על המושג...
אזור מגורים הידוע במחויבותו לקיימות ואיכות חיים
הרצליה הירוקה דירות למכירה הוא אזור מגורים הידוע במחויבותו לקיימות...