Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מיצג אומנותי משותף

מיצג אומנותי משותף
קרדיט: Canva

פיסול סביבתי הוא אחת הדרכים האפקטיביות ביותר להנצחת מאורע היסטורי, וכן דמויות ואישים חשובים, ובכך לבטא בצורה חזקה וויזואלית את המסר שלהם. לפיכך ניתן למצוא אותם בכל רחבי הערים, בפארקים ובחורשות טבע. או אפילו בגן פסלים בפתחו של ישוב כלשהו. ישנם הבדלים גם בפיסול הסביבתי עצמו, והכל תלוי במטרה שלשמה הוא נבנה. יש מקומות שמטרת המיצג מוגדרת מראש וכאן צריכה להיות הגבלה מתואמת, בעוד שפסל בגן משחקים מאפשר יותר חשיבה מחוץ לקופסא ושימוש בחומרים שונים ומגוונים. וכן הקפדה על חומרים המתאימים למשחק או טיפוס, שבהם הצבע לא ימהר להתקלף. סוג אחר של פיסול סביבתי הוא פיסול סביבתי קהילתי שכשמו כן הוא משלב את הקהילה בבנייתו ומאפשר תוך כדי יצירה תחושת חיבור ושייכות לכל המשתתפים, ויתרונו בהיותו מותאם ומעוצב לציבור המקומי, לטעמו, ולרצונו, ובכך מושגת כאן גאוות יחידה רבת ערך.

אומנות חברתית

בדרך כלל פיסול סביבתי הוא אומנות הנוצרת במרחב הטבעי והציבורי. ומושפעת מתהליכי הטבע בו. בדרך כלל המיצג יהיה גדול ולא מינימליסטי ולמעשה, מטרתו היא טשטוש ההבדלים בין יצירת האומנות לבין החיים עצמם. ולכן שימוש בחומרי הטבע הזמינים במקום היצירה עשויים לחזק זאת. כאשר עוסקים ביצירת אומנות סביבתית, אחד הטרנדים המקובלים בעשור האחרון ואף לפניו, הוא פיסול סביבתי אקולוגי שבו משתמשים בחומרי הגלם שבטבע, בחומרים טבעיים שלו, ובחומרים שנעשה בהם שימוש ועתה ממחזרים אותם לטובת המיצג והאקלים הסביבתי. בדרך כלל האומנים היוצרים מנהלים רב שיח עם הטבע, ועם עונות השנה. ובהתאם יוצרים פיסול סביבתי הולם לקהילה, לחברה, ומחזקים ערכים של חברה מתוקנת הדואגת לעתיד הקהילה, ולעתיד העולם.

מטרות ושיקולים

כאשר מתכננים פיסול סביבתי צריכים לקחת בחשבון שני פרמטרים עיקריים: המקום בו יונח המיצג למשל, מרכז או כיכר העיר, גן משחקים או מקום מרכזי אחר, והמטרה אותה מנסים לבטא וליישם.  אם מדובר בגן משחקים למשל השיקול יהיה עיצוב שיתאים לעיניים צעירות ולכן אפשר לעצב אותו כחיה גדולה וידידותית, כך שילדים יוכלו לטפס ולשבת עליה, וכפועל יוצא החומרים ממנו יהיה עשוי המיצג יהיו חומרים קשיחים ועמידים, לעומת זאת אם המטרה היא להציג משהו שיהיה רק לראווה, החומרים מהם יהיה עשוי יהיו ממגוון חומרים כי אין צורך לדאוג לפגיעה או הרס שלהם. אנדרטה לעומת זאת למרות היותה שונה אף היא נחשבת פיסול סביבתי אלא שהעיצוב שלה יהיה שונה. לכן אם ברצונכם להנציח את יקירכם, או להציב פסל סביבתי, חייבים יעוץ מקצועי וזה המקום לפנות לחברת "אבנים-אמנות באבן" בראשות טל חזן חברה עם נסיון מעל ל-15 שנה, עם יועצים מקצועיים גם לאופן הביצוע, גם למקום ההנחה האופטימלי וגם לחומרי הגלם ההולמים את המיצג ומטרתו. אז אנא התקשרו: 053-9235363/058 ותיענו בשמחה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שמן זית – הסבון הטבעי המושלם
שמן זית הוא ללא ספק אחד ממצרכי המזון הקדומים בהיסטוריה...
סוגים של חקירות: מה ההבדל ואיך להתנהל בכל אחת?
דרכה של המשטרה לקבל מידע אשר יעזור לה לבנות את...
איך נשתמש בטכנולוגיה כדי להגן מפני שריפה
אנחנו חיים בעולם דיגיטלי, מהיר ודינמי. אנחנו היום למעשה, כל...
פינוקים שכל אישה תשמח לקבל
מי מאתנו לא מכיר את התחושה הזאת שאנחנו רוצים לפנק...
מה זה דיכאון ואיך מתמודדים איתו?
נפש האדם הוא מה שרבים מכל העולם מנסים לחקור בכל...
למה חשוב להשקיע במכירות ובשיווק לספר הביכורים שלך
למען האמת זהו מאמר שיעזור לך להבין איך זה עובד,...
לקבל תרופה אישית וטבעית בעזרת הומאופתיה
אם הרפואה הקונבנציונלית מבוססת בעיקר על טיפול בתסמינים או בבעיות...
מיהו מפקח בניה ומהו תפקידו?
אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר בכל פרויקט בניה הוא מפקח...
התקנה מתלה כביסה בבניין משותף
מתגוררים בבניין משותף? על כל שינוי בחזות של הבניין להיות...
ייחודיות והתאמה אישית בקולקציות האופנה
רשת סוואג 69, שהוקמה בשנת 2017 על ידי מעצב האופנה...