Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מחסלים את הפשיעה בלהבים

מחסלים את הפשיעה בלהבים
קרדיט צילום: מחלקת הביטחון להבים

בשלושת החודשים האחרונים נרשמו רק שלושה אירועי פריצה ועבירות רכוש בלהבים. הסיבה: הידוק מערך האבטחה והמיגון ברחבי הישוב. השבוע הוצגו הנתונים בטקס חנוכת המוקד הרואה החדש בישוב במעמד ראש המועצה, מפקד תחנת המשטרה ברהט ומחלקת הביטחון

מחזקים את תחושת הביטחון: בשלושת החודשים האחרונים נרשמה ירידה דרסטית בפשיעה בישוב להבים. בתקופה זו, למעשה, נרשמו שלושה אירועים בלבד של פריצה לבתים, עבירות רכוש או גניבת רכבים. נתונים מרשימים אלה מהווים הישג חסר תקדים בלהבים והם הוצגו השבוע באירוע להשקת המוקד הרואה החדש בישוב להבים במעמד ראש המועצה יוסי ניסן, מפקד תחנת המשטרה בלהבים סנ"צ ג'יאר דוידוב, השוטר הקהילתי בישוב רס"ר בלנדין ניקולאי, קב"ט הישוב דני ביטון ומנכ"ל צוות 3 מערכות מיגון אבנר בן אריה.

הפשיעה בדרום וחוסר המשילות הובילו את הישוב להבים להחלטה להילחם בכל מחיר לחיזוק מערך האבטחה והמיגון, להגביר את הנוכחות בשטח, להציב מצלמות אבטחה ושימוש בטכנולוגיות מיגון מתקדמות. לאורך כשנה וחצי עמלו על פתיחת המוקד המבצעי החדש של צוות 3, שעבר להתנהל פיזית מתוך הישוב עצמו. לאורך תקופה זו נעשו עבודות הכנה ותשתית על מנת לאפשר את פתיחתו של המוקד וחיבורו לטכנולוגיות מתקדמות הפרושות בשטח ונועדו לסכל ניסיונות פשיעה.

המוקד הרואה החדש מחובר למערך טכנולוגיות מתקדמות, הכולל מצלמות ומכ"מ המופעלות באמצעות גלאי תנועה המכסים שטחים גדולים. המוקד החדש משמש גם כמוקד מקשר בין כוחות הביטחון השונים הפועלים בשטח: סיירים, יחידת ג'יפים שהוקמה, השיטור הקהילתי, הקב"ט ומשטרת רהט בשיתוף מפקד תחנת המשטרה. מצלמות המוקד מסונכרנות גם לתחנת המשטרה ברהט, כך שברגע שמתקבלת התרעת אמת, המשטרה תדע על כך.

המוקד הרואה, שמשמש גם כמוקד מבצעי בחירום, הינו ממוגן ובעל ממשקי עבודה רבים החל מחיבור לרחפן אוטונומי, לאפליקציה היישובית, ללחצני המצוקה ולמערכות אזעקה ואש במוסדות החינוך ובמועצה. כמו כן, המוקד מהווה מרכז שליטה ובקרה בעת קיום אירוע יזום או באירוע אמת ונועד לפיקוח והכוונה של כלל מערך האבטחה, לרבות תחקור מצלמות באופן סימולטני. המוקד החדש מרכז את פעילות מוקד 106 של הישוב.

באירוע השקת המוקד השבוע הוצגו נתוני הפשיעה, המצביעים כאמור על מגמה מעודדת במיוחד. אם ב-2021 נרשמו 83 מקרי פשיעה וב-2022 נרשמו 73 מקרי פשיעה בישוב, הרי שמהנתונים שהוצגו עולה כי אירועי הפשיעה ב-2023 (נכון לסוף חודש אוגוסט) ירדו דרסטית ועומדים על 30 מקרי פשיעה בלבד בישוב, כאשר בשלושת החודשים האחרונים נרשמו שלושה אירועים: שני אירועים בחודש יוני, אחד בחודש יולי ואפס עבירות בחודש אוגוסט. נתונים אלה חריגים בדרום, בעוד שיישובי הלווין כמו עומר ומיתר מתמודדים עם לפחות עם שלושה מקרים מדי יום.

במחלקת הביטחון בניהולו של הקב"ט דני ביטון ציינו כי שינוי כולל בתפיסת הביטחון היא זו שאפשרה להעניק את המעטפת הרחבה להגנה מיטבית בישוב. מעבר לפתיחת המוקד בישוב, יש פרויקטים נוספים שנמצאים בתהליך, כמו הקמת סוללת עפר, הרחבת פרויקט המצלמות, תגבור אבטחת שערי הכניסה לישוב, משמר אזרחי, מערך ג'יפים, כיתת כוננות, משמר שכונה ושוטר קהילתי וגם שיתוף פעולה עם תחנת המשטרה ברהט, ניידות סיור ושת"פ של מאבטח מחברת האבטחה צוות 3.

אבנר בן אריה, מנכ"ל קבוצת צוות 3: "חיזוק מערך האבטחה והקמת המוקד המבצעי בישוב להבים הוא מכפיל כוח משמעותי וחשוב במלחמה נגד הפשיעה בדרום, אשר מהווה הרתעה משמעותית כנגד מחוללי הפשיעה. יישר כוח לכל העוסקים במלאכה ובהצלחה".

קרדיט צילום: מחלקת הביטחון להבים
קרדיט צילום: מחלקת הביטחון להבים
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
נתיבות בדרך להיות אחת מהערים הגדולות בדרום:
התוכנית 'נתיבות צפון' שקידמה רשות מקרקעי ישראל אושרה להפקדה בותמ"ל...
לראשונה בישראל : משפט בינלאומי- "האנושות כנגד ארגון הטרור-חמאס"
בת שבע יהלומי, שבנה איתן נחטף ושוחרר משבי חמאס ובעלה...
בת מצווה לבתו של השוטר הגיבור שנפל בקרב בשדרות
אוריה גולימה בת ה-12 משדרות, הייתה אמורה לחגוג בת מצווה...
לוקחים אחריות על הפרטיות: המכללה האקדמית ספיר פותחת לראשונה קורס ממונה הגנת פרטיות בחסות הרשות להגנת הפרטיות
המכללה האקדמית ספיר נבחרה לפתוח קורס "ממונה הגנת פרטיות" (DPO)...
החל השיווק של שטחי המסחר בשכונת אפיקי נחל באופקים
מוצר נדיר למשקיעי נדלן- יזמי פרויקט עומרים מציעות למכירה את...
למעלה מ-100 ערים השתתפו ב"יום השכנים"
בשכונות בבאר שבע ציינו את "יום השכנים" בצל המלחמה, צויין ב-30.5...
מגן דוד אדום מרכין ראש עם היוודע על הירצחו של מתנדב מד"א דולב יהוד ז"ל שנרצח בשבעה באוקטובר וגופתו אותרה בקיבוץ ניר עוז
דולב ז"ל, בן 35, התנדב במד"א כחובש בקיבוצו ניר עוז...
מאות השתתפו בכנס "מתחברים מחדש" במכללת קיי
בצל שגרת המלחמה ערכה בשבוע שעבר כנס רב משתתפים בסימן...
יום פתוח במכללה האקדמית אשקלון
ביום שישי הקרוב, 7.6.24, תקיים המכללה האקדמית אשקלון יום פתוח...
התלמידות מאולפנת עדי בשדרות זכו בגמר נשים מובילות מדע
במסגרת גמר 'נשים מובילות מדע' שהתקיים השבוע, זכו תלמידות אולפנת...