Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מובילים ברחפנים בשגב שלום

מובילים ברחפנים בשגב שלום

המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב קיימו לאחרונה תערוכת רחפנים בישוב שגב שלום. את הרחפנים בנו תלמידי שכבה י' מבית הספר "מקיף שגב שלום" במסגרת תכנית "מצוינגב".

לאחרונה (8.5) התקיימה בישוב שגב שלום תערוכת רחפנים שבנו תלמידי כיתות י' מבית הספר "מקיף שגב שלום". התלמידים, שהכינו את הרחפנים מאפס, הציגו אותם בתערוכה החגיגית, הטיסו אותם וסיפרו על החוויות שעברו לאורך התהליך. בתום האירוע קיבלו התלמידים תעודות הערכה על עשייתם והשקעתם הרבה בפרויקט.

קבוצת הרחפנים משגב שלום מונה 20 תלמידי שכבה י' מבית הספר "מקיף שגב שלום",  הכוללים 12 בנות ו – 8 בנים. המדענים הצעירים לומדים פיזיקה ואלקטרוניקה בבית הספר וכמו כן במסגרת חוגים אחר הצהריים המועברים מטעם מדריכים של תכנית "מצוינגב" שמוביל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב.

פרויקט הרחפנים התחיל בינואר 2018 וכלל תהליך למידה ועשייה ארוך ומעמיק. בשלב הראשון התלמידים למדו כיצד לבנות בעצמם את שלדת הרחפן, לאחר מכן הם למדו כיצד להרכיב בעצמם את כל הרכיבים האלקטרונים הפנימיים בגוף הרחפן. בהמשך, הגיעו לשלב התכנות והבקרה, הכולל תכנות במחשב והתאמת שלט למחשב, ובשלב האחרון ביצעו התלמידים משימות ניסוי לבדיקת תקינות הרחפן. לאחר שלושה חודשים של עבודה אינטנסיבית ומחויבות רבה לתכנית, במהלכה נפגשו התלמידים כפעמיים בשבוע לאחר שעות הלימודים, הם עלו לגמר של התחרות ארצית מטעם משרד החינוך – אליפות הסייבר ברחפנים.

 

איסמעיל אל-נבארי, מורה לפיזיקה בבית הספר וגם מפעיל חוגים במסגרת תכנית "מצוינגב", עבר עם התלמידים את התהליך מתחילתו ועד סופו. איסמעיל רואה בדור הצעיר שמהווה 65% מהאוכלוסייה הבדואית משאב אדיר שחשוב ומשתלם מאד להשקיע בו בתחומים שונים כמו הכנתם לעתיד הטכנולוגי הבא, חיזוק המסוגלות ללימודי מדע וטכנולוגיה, הכוונתם לעולם תעסוקה מתקדם ועידוד יזמות בקרב בני נוער לתחום הטכנולוגיה. עוד אמר איסמעיל "אני מאוד גאה בכל אחד ואחת מהם, הם חדורי מוטיבציה ורואים את זה על התוצרים המקצועיים שלהם. אני מקווה שבשנה הבאה הבוגרים שלנו יהפכו למנטורים של המתחילים, ויהיו עבורם "אחים גדולים" וככה נעביר את הידע הלאה בצורה משמעותית".

בטקס שנערך במתנ"ס של שגב שלום הציגו התלמידים את הרחפנים שהכינו, הקרינו סרטון המתאר את הדרך שעשו במהלך הפרויקט, ולבסוף קיבלו תעודות הערכה. הטקס התקיים במעמד כנרת אברג'יל, מנהלת מתנ"ס שגב שלום, אמור עמוסי ניסן, מנהלת פרויקטים חינוכיים וחברתיים ברשות לפיתוח הנגב, המורים והמדריכים שמלווים את התלמידים לאורך השנה, וכמובן התלמידים והוריהם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
נתיבות בדרך להיות אחת מהערים הגדולות בדרום:
התוכנית 'נתיבות צפון' שקידמה רשות מקרקעי ישראל אושרה להפקדה בותמ"ל...
לראשונה בישראל : משפט בינלאומי- "האנושות כנגד ארגון הטרור-חמאס"
בת שבע יהלומי, שבנה איתן נחטף ושוחרר משבי חמאס ובעלה...
בת מצווה לבתו של השוטר הגיבור שנפל בקרב בשדרות
אוריה גולימה בת ה-12 משדרות, הייתה אמורה לחגוג בת מצווה...
לוקחים אחריות על הפרטיות: המכללה האקדמית ספיר פותחת לראשונה קורס ממונה הגנת פרטיות בחסות הרשות להגנת הפרטיות
המכללה האקדמית ספיר נבחרה לפתוח קורס "ממונה הגנת פרטיות" (DPO)...
החל השיווק של שטחי המסחר בשכונת אפיקי נחל באופקים
מוצר נדיר למשקיעי נדלן- יזמי פרויקט עומרים מציעות למכירה את...
מגוון פעילויות לקראת חג השבועות בקניון עזריאלי הנגב
יריד שבועות שכולו תוצרת איכותית- דוכני יין, גבינות ומאפים בעבודת...
למעלה מ-100 ערים השתתפו ב"יום השכנים"
בשכונות בבאר שבע ציינו את "יום השכנים" בצל המלחמה, צויין ב-30.5...
מגן דוד אדום מרכין ראש עם היוודע על הירצחו של מתנדב מד"א דולב יהוד ז"ל שנרצח בשבעה באוקטובר וגופתו אותרה בקיבוץ ניר עוז
דולב ז"ל, בן 35, התנדב במד"א כחובש בקיבוצו ניר עוז...
עומדת אני בשערייך ירושלים": ספר שירה חדש לציון יום ירושלים ה-57
היום (ג') תיערך השקת ספר שירים לירושלים, שכתבה המשוררת ד"ר...
מאות השתתפו בכנס "מתחברים מחדש" במכללת קיי
בצל שגרת המלחמה ערכה בשבוע שעבר כנס רב משתתפים בסימן...