Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה שצריך לדעת על פסילה מנהלית

מה שצריך לדעת על פסילה מנהלית
קרדיט - Canva

המצב בו נהג נתפס עובר עבירת תעבורה מסויימת ומקבל דו"ח בשל כך הוא מצב מוכר. תוצאה שפחות נלקחת בחשבון היא פסילה מנהלית, פסילה של רישיון הנהיגה שנעשית במקום, לרוב למשך 30 יום. חשוב לדעת שפסילה מנהלית לא יכולה להיעשות ע"י כל שוטר אלא רק ע"י קצין משטרה וגם זאת רק בעבירות מסוימות הנחשבות חמורות כמו עקיפה מסוכנת תוך חציית קו הפרדה רצוף, נהיגה באופן המסכן הולכי רגל, נהיגה בשכרות ועוד. אם רישיונכם נפסל בפסילה מנהלית ניתן להגיש בקשה לביטולה. אז ייקבע לכם מועד לדיון בבית המשפט בו תוכלו לטעון את טענותיכם בעזרת עוד תעבורה מנוסה מדוע פסילת הרישיון אינה מוצדקת ולקבל את רישיון הנהיגה בחזרה.

איך ניתן להוריד נקודות ולהתרחק מפסילת רישיון?

כל עבירת תעבורה שמבצעים (בהנחה שנתפסים בביצועה) מביאה לקבלת דו"ח המורה על תשלום קנס בגובה מסוים, כשבמקרים חמורים יותר תיתכן גם העמדה למשפט. מעבר לכך נרשמות נקודות שככל שצוברים אותן כך מתקרבים למצב של שלילת הרישיון למשך תקופה. חשוב לדעת שאם נרשמות נקודות וישנה התקרבות לשלילה עדיין דברים אינם אבודים. מומלץ לפנות אל עוד תעבורה אשר יבחן את המקרה ויחפש את הדרך כיצד להרחיק אתכם מאזור הסכנה. אחת הדרכים באמצעותן ניתן לעשות זאת הוא שכנוע של בית המשפט לשינוי סעיף האישום לסעיף קל יותר, מה שמביא גם לתוספת קטנה יותר של נקודות. עורך הדין יכול לסייע גם במחיקת נקודות תעבורה קיימות אך יש לקחת בחשבון שנדרשת מיומנות רבה שלו בתחום לשם כך.

שלילת רישיון בשל כושר נהיגה לקוי

כדי לנהוג בצורה בטוחה חייב אדם להיות בעל כשירות מלאה לכך. עליו להיות במצב פיזי, נפשי וקוגניטיבי תקין לחלוטין. ישנם מצבים בהם מתקבלת החלטה על שלילת רישיונו של אדם אשר נמצא כלא כשיר, בין אם באופן זמני או קבוע. יכולה גם להתקבל החלטה לא לתת רישיון כלל לאדם שלפי בדיקות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים עלול לסכן את עצמו ואת המשתמשים בדרך בזמן נהיגה.. יכולים להיות מספר מצבים המובילים לבדיקה במכון ולהחלטתו האם אדם כשיר לנהיגה או לא. יכולים להוביל לכך מצבים רפואיים מסוימים, מחלות כמו אפילפסיה, קושי משמעותי בראיה, אירוע לבבי ועוד. כשירותו של אדם עומדת למבחן גם לאחר שנתפס נוהג בשכרות. בכל מקרה בו נראה שהחלטת המכון אינה מוצדקת או אפילו לפני שניגשים לבדיקה במכון מומלץ להתייעץ עם עורך דין תעבורה המתמחה בנושא זה.

עו"ד משה רבי הוא עורך דין לענייני תעבורה המתמחה בתחום זה ועוסק בו מעל 20 שנה. הוא מייצג לקוחות באופן מקצועי ומביא במקרים רבים לזיכוי מלא שלהם או לפחות להקלה בסעיף האישום ובענישה. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
סוג של פסיכותרפיה שבה מטפל עובד ישירות עם לקוח
טיפול פרטני הוא סוג של פסיכותרפיה שבה מטפל עובד ישירות...
כיצד מתנהלות חקירות בעידן המודרני?
הטכנולוגיה המתפתחת חודרת יותר ויותר לחיים שלנו, ומאפשרת לנו לבצע...
צוואות, ירושות וחלוקת עיזבון
כאשר אדם נפטר, נכסיו ורכושו עוברים לידי יורשיו החוקיים על...
לידה בצד הדרך
חלי ואליסף, זוג נשוי מקריית גת, היו בדרך לבית החולים...
נשיא המדינה נשא דברים בפתיחה המחודשת של מרכז ״עזרה למרפא״ בראשות הרב פירר, בשדרות
נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים היום, יום רביעי, ב׳...
ילדי באר-שבע והסביבה שימו לב: הבלוגר והמתכונאי המוביל רון יוחננוב, יגיע לסדנת בישול מיוחדת לילדים בקניון עזריאלי הנגב
סדנת הבישול תתקיים ביום חמישי ה - 11 באפריל, בשעה...
להקת הפלמנקו רמנגאר גאה להציג בבכורה DARABAR מסע בחזרה לעצמנו שבגוף
מופע פלמנקו משובח בהשתתפות 14 רקדנים, זמרים, גיטריסטים וכלי הקשה! רקדנית אורחת:...
כל מה שצריך לדעת על אינטרנט מהיר לעסקים
אתם מנהלים עסק, מקיימים שיחות וידאו ומידי פעם האינטרנט פשוט...
חלוקת רכוש לאחר מותו של אדם- מהן האפשרויות לכך
לאחר פטירתו של אדם, כאשר חולפת התקופה הראשונית של האבל,...
הפחתת כאבי גב באמצעות דיקור
דיקור סיני הוא שיטת טיפול עתיקה שמקורה ברפואה הסינית. בשיטה...