Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מהו בעצם גשר לשיניים?

מהו בעצם גשר לשיניים?
קרדיט - Canva

גשר לשיניים הוא שחזור שיניים קבוע המשמש להחלפת שן חסרה אחת או יותר על ידי עיגון בשיניים סמוכות או שתלים דנטליים. היא מורכבת משני מרכיבים עיקריים: הסמכים והפונטיקה. אבוטנטים הם השיניים הטבעיות או השתלים משני צידי חלל השיניים החסרות, המשמשות כתמיכה העיקרית לגשר. שיניים או שתלים אלה מוכנים בדרך כלל על ידי עיצוב מחדש כדי להכיל כתרים דנטליים, שהם חלק ממבנה הגשר. פונטיקה הן השיניים המלאכותיות שממלאות את הרווח שנוצר משיניים חסרות, והן מחוברות לכתרים המכסים את הסמכים.

גשרים דנטליים עשויים מחומרים שונים, כולל פורצלן, קרמיקה, זהב, סגסוגות מתכת או שילוב. ניתן להתאים גשרים מחרסינה או קרמיקה לצבע השיניים הטבעיות שלך, מה שמציע פתרון אסתטי. הליך התקנת גשר מצריך לרוב לפחות שני ביקורים אצל רופא השיניים. בביקור הראשון מכינים את שיני הסמיכה, ומבוצעים טביעות לגשר ולכתרים. ניתן להציב גשר זמני כדי להגן על שיניים וחניכיים חשופות. בביקור השני מוסר הגשר הזמני, הגשר הקבוע החדש מותאם ומוצמד למקומו.

לגשרים דנטליים יש מספר יתרונות. הם משחזרים את יכולת הלעיסה והדיבור כראוי, שומרים על צורת הפנים, מפזרים את הכוחות בנשיכה כראוי ומונעים מהשיניים שנותרו להיסחף ממקומן. עם זאת, הם דורשים שיניים בריאות או שתלים לתמיכה וייתכן שלא יתאימו לכל המטופלים. היגיינת פה טובה וביקורים קבועים אצל רופאי השיניים הם חיוניים לאריכות חייו של הגשר.

אלטרנטיבה מודרנית לפלטות מתכת

יישור שיניים שקוף הם אלטרנטיבה מודרנית לפלטות מתכת מסורתיות ליישור שיניים. מיישרים אלה כמעט ואינם נראים והם מותאמים אישית באמצעות טכנולוגיית הדמיה ממוחשבת תלת מימדית מתקדמת. הטיפול כולל סדרה של מיישרים ברורים וניתנים להסרה, שכל אחד מהם מיועד להתאים על השיניים ולהזיז אותן בעדינות למצב הרצוי לאורך זמן. בדרך כלל, כל מיישר נלבש במשך כשבועיים לפני שהוא מוחלף באחר בסדרה, תוך הזזה הדרגתית של השיניים לעבר מיקומן הסופי המתוקן.

מיישרים ברורים פופולריים בגלל היתרונות האסתטיים והמעשיים שלהם. הם פחות בולטים מאשר פלטות מתכת, מה שהופך אותם לבחירה מועדפת עבור מבוגרים ובני נוער אשר מודעים לעצמם לגבי המראה שלהם במהלך טיפול אורתודונטי. יכולת ההסרה של מיישרים אלו מציעה נוחות, ומאפשרת למטופלים לאכול, לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי ללא האתגרים שמציבים הפלטה המסורתית. עם זאת, לתוצאות מיטביות, חיוני ללבוש אותם במשך 20-22 השעות המומלצות ביום.  למידע נוסף במספר הטלפון: 077-8052180

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
אזור מגורים הידוע במחויבותו לקיימות ואיכות חיים
הרצליה הירוקה דירות למכירה הוא אזור מגורים הידוע במחויבותו לקיימות...
סוג ספציפי של הערכה מיוחדת
מבחנים פסיכוטכניים צו ראשון הם סוג ספציפי של הערכה המשמשת...
חנות חלפים בבאר שבע
אם אתם מכונאים חובבים או מכונאים מקצועיים או סתם אנשים...
מזון איכותי לכלבים ולחתולים
חיות המחמד שלנו הן חלק בלתי נפרד מהמשפחה; הבריאות שלהן,...
משכנתא הפוכה: הלוואה משתלמת לגיל השלישי
בעידן בו האתגרים הכלכליים של גיל השלישי נעשים יותר מורכבים,...
להרגיש טוב יותר עם איזון הגוף והנפש
לאורך השנים התפתח עולם בריאות הנפש ואנחנו יודעים עליו הרבה...
מערכות פנסיה בעולם
לפני הגעה  לגיל מבוגר כל אחד מתכנן פרישה ,זאת אומרת...
הפתיעו את העובדים בנופש אחר לגמרי
חופשות מרוכזות בחו"ל או במקומות נבחרים בישראל הן כבר נפוצות...
אירוע מיוחד במסורת – כך תוכלו לחגוג
קייטרינג לבת מצווה הוא מרכיב מרכזי בהנצחת ציון דרך משמעותי...
מה שצריך לדעת על פסילה מנהלית
המצב בו נהג נתפס עובר עבירת תעבורה מסויימת ומקבל דו"ח...