Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מאות סמנכ"לים ומנהלים בוועידת משאבי אנוש ה – 2 בנגב

מאות סמנכ"לים ומנהלים  בוועידת משאבי אנוש ה – 2 בנגב
צילום סנאפ המרכז החברתי לצילום

ראסל רובינסון מנכ"ל JNF ארה"ב: "אתם עושים את הבלתי ייאמן בנגב"

היום (יום ב' ה 5/11), התקיימה ועידת משאבי אנוש השנייה בנגב במתחם היס פלנט בבאר שבע. הועידה  אשר עסקה באתגרי התעסוקה בעידן רב דורי ובאתגרי הניהול ופיתוח העובדים בני דור ה-Y וכיצד נערכים לכניסת דור ה-Z לשוק העבודה, משכה אליה עשרות חברות וארגוני תעסוקה מהנגב.

הועידה הינה אירוע שיא של שיתוף פעולה אסטרטגי בין JNF ארה"ב, ארגון ארץעיר באמצעות מרכז לאודר לתעסוקה בנגב, התאחדות התעשיינים מרחב דרום, וחברת מנורה מבטחים.

 

וועידת משאבי אנוש ה – 2 בנגב
צילום סנאפ המרכז החברתי לצילום
וועידת משאבי אנוש ה – 2 בנגב
צילום סנאפ המרכז החברתי לצילום

הועידה התקיימה היום (5/11) במעמד מכובדים רבים בהם מנכ"ל JNF  ארה"ב, ראסל רובינסון, מנכ"ל התאחדות התעשיינים בישראל, רובי גינל  מנכ"לית ארגון ארץעיר, בלה אלכסנדרוב, מנכ"ל התאחדות התעשיינים מרחב דרום, אביב חצבאני ועוד.

השנה עסקה הועידה במורכבות של התעסוקה בעידן רב דורי ובמתח בין דורות ה-X, ה-Y וה-Z, נושא הנמצא בראש סדר היום של מעסיקים רבים בכלל ובנגב בפרט.  אתגר התעסוקה בעידן הבין דורי מתבטא הן באתגרי הגיוס והן באתגרי הניהול. התמודדות עם אתגר זה הינו חלק משמעותי מהתפתחותם הכלכלית של ארגונים ועתיד המשאב האנושי בארגונים.  פולה סיטון, יועצת ארגונית בכירה ומומחית לתהליכי הטמעה של דורות ה Z ו Y, בארגוני תעסוקה גדולים, הציגה בפני המנהלים בכנס, פתרונות שונים לאתגרי הגיוס החדשים וביניהם התאמת הארגון לצרכיהם של הדורות החדשים על ידי שינוי מדיניות ארגוני. פרופ' יורם יובל התייחס  בכנס לכניסתם העתידי של דור ה Z לשוק העבודה וייעץ למנהלים לספק לעובדים החדשים תנאים שהם מעבר לפיזיים. לדבריו על מקום העבודה להיות חדשני, מרתק ושיהיה לו אפקט "וואוו". מעבר לתנאי שכר הגיש יובל את הצורך בפיתוח היחסים בין המעסיק לבין העובדים במיוחד בדור החדש.

ראסל רובינסון מנכ"ל JNF ארה"ב: "אתם עושים בנגב את הבלתי ייאמן, 250 חברות שונות שעובדות יחד שמשתפות פעולה וחולקות ידע לפעול לחיזוק התעסוקה בנגב. השיח הוא על שילוב דורות ה X,Y,Z  בעולם התעסוקה, כך שישפיע על 50 ו 100 השנים הבאות בנגב. ההחלטות שלכם היום ושיתוף הפעולה בין הגופים כאן ישפיעו על העתיד בנגב".

בלה אלכסנדרוב, מנכ"לית ארץעיר: "זה לא ברור מאליו שאנשים נפגשים כך במטרה לשתף פעולה ולשתף ידע. מדובר בתוצר של עבודה שנתית ומשותפת שלנו יחד עם התאחדות התעשיינים מרחב דרום. הצלחנו להקים יחד פורום גדול שמרכז את ארגוני התעסוקה בנגב, הקמנו רשת HR וביחד אנו פועלים לפיתוח פרקטיקות עבודה משופרות. אנו רואים במעסיקים לא רק מקומות עבודה אלא ממש סוכני שינוי משמעותיים וכדי לשנות את הנגב, צריך שנפעל כולם יחד".רובי גינל, מנכ״ל התאחדות התעשיינים בישראל: "ההתאחדות שמחה להיות גורם מוביל ויוזם פתרונות לאתגרי הגיוס, התעסוקה ומשאבי האנוש בתעשייה. אם בעבר תעשיינים היו צריכים לדאוג בעיקר לתעסוקה לתושבים באזור, היום התמונה שונה לחלוטין ואזטרית ואנו רואים שהמשק מצוי בתעסוקה מלאה. בעשור האחרון האתגרים בפניהם ניצבת התעשייה בישראל השתנו והאתגר הגדול שלנו היום הוא להביא לשינוי תדמיתי של מיתוג העובד בתעשייה ושל התעשייה עצמה כסביבת עבודה מתקדמת וטכנולוגית. מסיבה זו החלטנו להשקיע בקמפיין שינוי תדמית העובד בתעשייה. דוגמה לשינוי אפשר לראות בהובלת וקידום מהפכת הייצור המתקדם בתעשיה, המגדיל את הצורך לעובדים ברמה טכנולוגית גבוהה. אנו נמשיך לקדם את תדמית העובדים במטרה לשפר את היחס ומיתוג התעשייה ואת הרצון של העובדים להשתלב, להתקדם ולהתפתח בה".

אביב חצבני, מנהל מרחב דרום בהתאחדות התעשיינים אמר:" ועידת משאבי האנוש בנגב מהווה אירוע שיא לפעילות רב שנתית אותה מקדמת התאחדות התעשיינים – מרחב דרום לייזום פתרונות למחסור בעובדים מיומנים בתעשייה ולהטמעת הייצור המתקדם בקרב מפעלי הדרום, זאת בשיתוף גופי התעסוקה הדרומיים. הפער הבין דורי מעמיד את התעשייה הדרומית באתגר ניהולי לצד אתגרי מיתוג התעשייה כמסורתית ומיושנת. דור ה-Y וה-Z שציפיותיהם ורצונם למיצוי ומימוש עצמי בעבודה גבוהות, זאת לצד שכר הוגן מאתגרות את המעסיקים אף הן. אך מהעבר השני נדרש להתמודד עם פערי הפיריון בשיעור של 25% בין ישראל ומדינות מערב אירופה. פערים אלו בין מיתוג העובד בתעשייה, רצון וציפיות הדור הצעיר ופער הפיריון מחייבים את התאחדות התעשיינים, כגוף המוביל את התעשייה, להמשיך ולייצר פתרונות ולהביא להמשך הטמעת הייצור המתקדם".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...
בעיצומה של המלחמה: תלמידי מקיף אמית באר שבע יצאו ל'מבצע ג'וחא'
גם השנה, בעיצומה של מלחמת 'חרבות ברזל', יצאו תלמידי בית...
בתי החולים בדרום ובשפלה מתכוננים לקליטת פצועי מלחמה ומזניחים את הכוננות לגל חורפי חדש של המגיפה?
התחלואה בקורונה בעולם ובישראל במגמת עליה, אך קיים חשש שבתי...
הפרויקט להזנקת התיירות בערד יוצא לדרך: החברה הממשלתית לתיירות רגע לפני בחירת קבלן לביצוע פרויקט תצפית 'סף המדבר'
על אף המצב הביטחוני, החברה הממשלתית לתיירות ממשיכה לעבוד על...
בעקבות ההשלכות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף עמותת שניר משיקה תוכנית הכוונה עסקית
לאור ההשלכות הרוחביות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף...