Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לראות ולשמוע מקרוב: הנהלת ארגון הקבלנים יצאה לסיור ביישובי עוטף עזה בעקבות מלחמת חרבות ברזל

לראות ולשמוע מקרוב: הנהלת ארגון הקבלנים יצאה לסיור ביישובי עוטף עזה בעקבות מלחמת חרבות ברזל
קרדיט: דיאגו מיטלברג

הנהלת ארגון הקבלנים בנגב יצאה השבוע (יום א' – 5/5) לסיור ביישובי העוטף בעקבות אירועי השבת השחורה ב-07/10. הסיור שהובל על ידי מנכ"ל הארגון אלעד דדון, והתקיים בהדרכתו של סגן מפקד מרחב נגב במשטרה, נצ"מ אייל אזולאי החל במתחם מסיבת "הנובה", המשיך אל יישובי העוטף וכלל סקירה מנציגי היישובים על אירועי השבת וכן, על התכניות לתקומת היישובים מחדש. במסגרת הסיור פגשה הנהלת הארגון את רמי דוידיאן, גיבור ישראל שהציל מאות מחוגגי הנובה, ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני ועוד.

אלי אביסרור, יו"ר ארגון הקבלנים בנגב ומ"מ נשיא התאחדות בוני הארץ: "העדויות ששמענו היום הינם עדות לרוע ואכזריות לצד גבורה ותושייה. אנחנו כארגון נפעל לבניית יישובי העוטף מחדש ולצמיחתם".

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול, פנה אל הקבלנים ואמר: "אני מקווה שהממשלה תעמוד בהבטחותיה ותעביר ליישובי אשכול את כל התקציבים שהבטיחה ואתם תגיעו לבנות יחד איתנו מחדש את חבל הארץ היפה והאהוב שלנו"

בפתח הסיור התכנסו המשתתפים במתחם מסיבת "הנובה" שם קיבלו סקירה מקיפה מנצ"מ אייל אזולאי שבבוקר ה 7/10 פיקד על כל כוחות המשטרה בגזרת הנגב ובתוך כך על הכוחות שפעלו בגזרת מסיבת הנובה. במהלך הלחימה נפלו 58 שוטרים ושוטרות בהם 36 תחת פיקודו. לאחר הסקירה נפגשו חברי ההנהלה עם רמי דוידיאן, תושב פטיש הסמוך לאופקים שהציל מאות אנשים מהטבח בנובה שסיפר על ההחלטה האמיצה שלו לצאת אל השטח ולחלץ בעצמו ניצולים. דוידיאן שישיא משואה ביום העצמאות הקרוב אמר לחברי הארגון: "אני משיא את המשואה עבור אלה שלא הצלחתי להציל".

בהמשך הסיור ביקרו חברי ההנהלה בקיבוץ רעים שם פגשו את ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני שפנה אל יו"ר ארגון הקבלנים מר אלי אביסרור ואמר: "אני מקווה שהממשלה תעמוד בהבטחותיה ותעביר את ליישובי אשכול את כל מה שהבטיחה ותגיעו לבנות איתנו מחדש את חבל הארץ היפה והאהוב שלנו". בקיבוץ רעים שמעה הנהלת הארגון מנציג הקיבוץ מר שחף מרודי על הקרבות הקשים שהתחוללו בנקודות שונות בקיבוץ ובפרט בשכונת הצעירים שבה נמשכו הקרבות עד ה 8/10. בסיור שיתפו נציגי הקיבוץ בכוונתם לבנות את השכונה מחדש ולצידה אף לבנות יחידות חדשות ולהרחיב את הקיבוץ.

את הסיור סיכם אלי אביסרור בדבריו: ״המראות, התיאורים והריחות מזכירים לנו זיכרונות עבר של שואה, העדויות ששמענו היום ממקור ראשון מעידים על הרוע והאכזריות לצד הגבורה והתושייה. זה סמלי ומשמעותי שאנו מקיימים את הסיור דווקא בערב יום השואה. גם כאן- לזכור ולא לשכוח!! עלינו החובה לזכור ולפעול באופן מעשי לשיקום העוטף ומצפה שקבלני הנגב ייקחו חלק משמעותי בעבודות השיקום והצמיחה, הארגון יפעל לקדם זאת.

קרדיט: דיאגו מיטלברג
קרדיט: דיאגו מיטלברג

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
היתרונות בפירות וירקות אורגניים
אם אתם מעוניינים לאכול פירות וירקות איכותיים באמת, כדאי מאוד...
לקראת הקמת בית חולים שני בבאר שבע הנהלת מאוחדת בביקור בשטח
לאחר שממשלת ישראל אישרה באופן סופי את הקמתו של בית...
להקת המחול קמע גאה להציג בבכורה : דרום – 3 מפה...
3 יצירות של כוריאוגרפים מהדרום בערב אחד! * לירן מיכאלי *...
הרצאות קצרות, השראה גדולה: תלמידות כיתת נחשון העירונית באירוע שיא
ביום חגיגי ומיוחד שנערך ביוזמת כיתת נחשון בקריית החינוך בן...
אנחנו לא מכירים אף אחד שלא אוהב שוקולד
שוקולד הוא לא כמו עוד סוכריה על מקל או גומי...
האוניברסיטה העברית הגיעה לאופקים
"פקולטק" - מועדון היזמות הסטודנטיאלי של הפקולטה לחקלאות של אוניברסיטה...
משלחת משפיענים מדרום אפריקה שמעה ממקור ראשון אודות הזוועות של ה 7 באוקטובר
בעוד ממשלת דרום אפריקה טוענת בזדון שישראל מבצעת אפרטהייד ורצח...
איך פותרים סכסוכים ללא הגעה לבית משפט
סכסוכים הם מועדים לקרות, שכן, לא הכל תמיד עובר בצורה...
עיצוב ויופי בהתאמה אישית עם ד"ר טל קפלן
להחזיר לשפתיים את החיוך – עיבוי שפתיים עם ד"ר טל...
מכינת אופקים למדע הוקירה את יוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה
מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן...