Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

לנתק את הקשרים עם מדינת הבית

לנתק את הקשרים עם מדינת הבית
קרדיט - Canva

כשבוחרים להתנתק ממדינת הבית חייבים לעבור הליכים שונים של ניתוק תושבות מס כדי לא לצבור חובות בתשלום מיסים. כמו כן, לכל ישראלי שמורות הזכויות וההטבות השונות כאזרח ישראל בביטוח לאומי. ישראלים לא מודעים לשינויים השונים במעמדם כתוצאה מרילוקיישן ומנסיעות ממושכות ברחבי העולם ולכן מופתעים לגלות לפעמים שביטוח לאומי מודיע להם שהם צברו חובות של תשלומים חודשיים, או שהם לא מוכרים כלל לצורך קבלת קצבאות ותשלומים שונים שהיו רגילים לקבל. המגוון הגדול של תשלומים וסוגיות ביורוקרטיות מחייב התייעצות עם מומחים בכל מה שקשור לדיווחים לביטוח לאומי ולרשויות המס, משום שלא רבים יודעים על גבול שלושת החודשים שלאחריהם הביטוח הלאומי מתחיל להפסיק תשלומים לאנשים. לכן, לפני שאתם עושים מהלך כלשהו וטסים לחו"ל לתקופה ארוכה, חשוב לדווח לרשויות ולקבל את כל המידע על החוקים והשינויים התכופים שנעשים בהם. משרד שגיא ושות' מסייע לכם בכל מה שקשור לרילוקיישן ולזכאויות ולחובות השונים במיסוי.

חוזרים הביתה

מי שחוזר הביתה חוזר גם לחובת הדיווח על ההכנסות שלו ולכן גם מחויב בתשלום מיסים למס הכנסה ולביטוח לאומי. כשחוזרים חייבים למלא טופס רשמי של תושב חוזר כדי לוודא שנקלטתם במחשב ואתם כבר זכאים לזכויות שלכם כאזרחים ישראלים שהם תושבים חוזרים. זה נוסף לכל מיני הטבות שיכולות לנבוע ממעמדכם, במיוחד אם תחליטו גם להשקיע וגם לגור באזורי עדיפות לאומית מתוך תחושת מחויבות אישית ולאומית. חשוב מאוד להיות מודעים לכל המידע על הזכויות והחובות שלכם ברילוקיישן וחזרה לארץ, כדי שתוכלו גם לקבל זכויות ברשויות השונות וגם לא לצבור חובות בתשלומי המס.

השקעות והטבות

השקעות שונות מעניקות לישראלים הטבות מס שונות, במיוחד כאשר מדובר בטכנולוגיות מתקדמות שיש להן זכויות יוצרים בידי ישראלים, בעקבותיהן המדינה נהנית מהמיסים שמשולמים לה כתוצאה מכך. כל תוצרת של מפעלים כאלה מספקת למדינה הכנסות ומאפשרת תעסוקה לתושבים רבים ולכן המדינה מוכנה ללכת לקראת האנשים שמשקיעים במפעל כזה ולהעניק להם הטבות מס של מפעל טכנולוגי מועדף. ככל שהמפעל נמצא באזור עדיפות לאומית, רחוק מהמרכז ומספק תעסוקה לתושבי הפריפריה, כך הוא נהנה מיותר הטבות שונות בתחום זה. כדי לדעת מהן הזכויות שלכם ולהסדיר זאת בצורה רשמית, מומלץ לפנות למשרד שמתמחה בכך כמו משרד שגיא ושות' שמייצג ומסייע לכם בכל מה שקשור להשקעות ומיסוי עליהן בישראל.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הכול על שירותי IT לעסק שלכם
אתם רוצים לקדם את העסק שלכם ולהגיע למצב שאתם עובדים...
איך לעצב וילה בצורה נכונה
וילות הן שם נרדף ליוקרה, אלגנטיות ושפע - הן משדרות...
תקצוב נכון של המשאבים
בעולם המודרני, שבו ההוצאות גדלות ללא הרף מסיבות מגוונות ומתעדכנות,...
התמכרויות וריטלין- זה אמיתי
גמילה מריטלין? מה זה? שואל כל מי ששומע על המושג...
אזור מגורים הידוע במחויבותו לקיימות ואיכות חיים
הרצליה הירוקה דירות למכירה הוא אזור מגורים הידוע במחויבותו לקיימות...
סוג ספציפי של הערכה מיוחדת
מבחנים פסיכוטכניים צו ראשון הם סוג ספציפי של הערכה המשמשת...
חנות חלפים בבאר שבע
אם אתם מכונאים חובבים או מכונאים מקצועיים או סתם אנשים...
מזון איכותי לכלבים ולחתולים
חיות המחמד שלנו הן חלק בלתי נפרד מהמשפחה; הבריאות שלהן,...
משכנתא הפוכה: הלוואה משתלמת לגיל השלישי
בעידן בו האתגרים הכלכליים של גיל השלישי נעשים יותר מורכבים,...
להרגיש טוב יותר עם איזון הגוף והנפש
לאורך השנים התפתח עולם בריאות הנפש ואנחנו יודעים עליו הרבה...