Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

למה חשוב כאשר לשים לב כשמחשבים גובה החזר הלוואה

למה חשוב כאשר לשים לב כשמחשבים גובה החזר הלוואה
צילום pixabay

אחרי שהחלטתם על סכום ההלוואה שאתם זקוקים לו, כדאי שתייצרו לעצמכם את מסלול ההחזרים המשתלם ביותר עבורכם. משמעות העניין היא שההחזר החודשי בהסכם ההלוואה לא יעיק עליכם יותר מדי, תוכלו לעמוד בו בזמן ובסוף התקופה לא תמצאו את עצמכם בדיוק באותו מצב. זה יקרה רק אם תעמדו על הדקויות במסלולי ההחזרים המוצעים לכם, ותבחרו את זה שיאפשר לכם "לנשום", ולקחת את ההלוואה הזו על מנת לשנות הרגלים, לצמצם הוצאות ולהגיע למצב פיננסי תקין.

מהם הדברים שצריך לקחת בחשבון כשלוקחים הלוואה של סכום מסוים?

  1. מהי תקופת ההחזרים המוצעת– לאורך התקופה יש משמעות, גם בעצם התחושה שההלוואה "ממשיכה" אתכם חודשים על חודשים, ובנוסף אורכה גם משפיע על הריבית שתשלמו, נוסף על הקרן עצמה.
  2. ריבית ההלוואה- גובה וסוג הריבית– גובה הריבית עשוי להשתנות בהתאם לגורמים שונים, בין היתר כאמור- תקופת ההחזרים. ככל שהתקופה קצרה יותר, כך הריבית תפחת- קחו זאת לתשומת לבכם. יש כמה סוגי ריביות, כאשר הכוונה היא לקביעת סכום הריבית ובמה הוא תלוי- האם הוחלט על ריבית חודשית קבועה המהווה אחוז מסוים מן הקרן שלוויתם, או שהיא צמודה למדדים מסוימים, כלומר יכולה להשתנות מחודש לחודש.
  3. מצב תעסוקתי נוכחי תוך ראייה לעתיד– במידה ואתם נמצאים באותו מקום עבודה זמן רב, תוכלו לאמוד את גובה ההחזר החודשי הסברי עבורכם יחסית בקלות. אופק תעסוקתי יסייע לכם לבסס את ההחלטה לגבי גובה ההחזר ומספר התשלומים. לעומת זאת, במידה ואינם מועסקים כעת או שעובדים במשרה זמנית, תאלצו להיות גמישים פחות עם עצמכם, ואולי לפרוס את התשלומים לזמן רב יותר בכדי שההחזר החודשי יהיה בר השגה עבורכם.

הכנסת שלושת השיקולים הללו אל תוך חישוב הסכם ההלוואה שלכם, יאפשר לכם החזר בגובה סביר אשר ישתלב עם החיים, והחזר מלא של ההלוואה בזמן.

כיצד ניתן לנצל את תקופת ההחזרים בצורה חכמה ולשנות את המצב הכלכלי?

הלוואה נותנת פתרון מיידי לבעיה, שלעיתים היא זמנית בלבד ואז "כיסוי הבור" באמת מסייע, והחיים ממשיכים כרגיל גם אחרי שסכום ההלוואה מוחזר. אבל לעיתים הצורך בהלוואה למעשה מהווה שיקוף של התנהלות כלכלית שגויה, שהתקיימה לאורך זמן רב ועשתה נזקים של ממש במצבכם הפיננסי. אם אתם שייכים לחלק השני, תצטרכו לעשות שינוי מהותי באורח החיים שלכם, בכדי שמלבד ההחזר החודשי של הסכום שלוויתם, הוצאותיכם יצטמצמו- כך תוכלו להבטיח איזון כלכלי לאורך זמן, גם בתום תקופת ההחזרים.

תשתמשו במחשבון הלוואה

 

צילום pixabay

ברחבי הרשת ניתן למצוא מגוון של מחשבוני הלוואות אשר מסייעים בחישוב החזר ההלוואה על בסיס חודשי. המחשבונים הללו משקפים לכם מראש את הסכום החודשי שתחזירו על ההלוואה כולל את התוספת שתהיה לכם על ההחזר. מומלץ מאוד להשתמש בהם כדי להיות מחושבים מראש כאשר לוקחים את ההלוואה.

 

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הונחה אבן הפינה למרכז המסחרי Hola בשכונת רמת שקד באופקים: "המטרה – ליצור את מרכז הבילוי והפנאי המוביל באזור"
במעמד ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, היזם גבי בורדוביץ ומכובדים...
מלחמת חרבות ברזל - כל הידיעות
ימים לא פשוטים עוברים על העם שלנו - עם זאת...
איך תדעו אם עסקת הנדל"ן שהציעו לכם טובה באמת?
יש המון סיבות למה נדל"ן נחשב לבטוח יותר מהבורסה, ולמה...
חברת הפוד-טק הישראלית Better Juice, המפתחת טכנולוגיה מוגנת פטנט להפחתת סוכר במיצים טבעיים והפיכתם לסיבים פרוביוטיים, תוך שמירת הטעם הטבעי, מתקדמת לייצור מסחרי מלא ומובילה מהפכה בשוק המשקאות העולמי
חברת הסטארט אפ הפועלת בשווקים גלובליים, משיקה רשמית בפארק המדע...
רכיבה חשמלית - העתיד של תחבורה בת קיימא
ככל שהעולם ממשיך לאמץ חלופות ברות קיימא, רכיבה חשמלית הופיעה...
רשת מחסני השוק פותחת סניפים חדשים
רשת מחסני השוק השלימה את הסבתו של סניף קו-אופ בצור...
שי ייחודי ומושלם לחגיגה נהדרת
שי ייחודי ומושלם לחגיגה נהדרת
אחת הדרכים המיוחדות ביותר והיפות ביותר להעניק מסיבת סוף שנה...
וילונות גלילה להשלמת עיצוב החלל שלכם
וילונות גלילה מעוצבים הם פתרון מסוגנן ופרקטי לכל חלל. הם...
עיצוב גינה
כל כך הרבה עיצובים וסגנונות ניתן להביא לידי ביטוי בגינות...
פלימוביל
אחד המותגים המבוקשים ביותר בקרב ילדים אשר שמחים מאוד לקבל...