Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כשצמרת הבימה מגיעה לעשות כבוד לדטנר ויפרח בבאר-שבע

כשצמרת הבימה מגיעה לעשות כבוד לדטנר ויפרח בבאר-שבע
קרדיט דיאגו מיטלברג

מנהלי וכוכבי "הבימה" ו"באר-שבע" מילאו אמש (ראשון בערב ה-15.12)  השבוע את מבואת האולם הגדול של תיאטרון באר-שבע, בפרמיירה החגיגית של אגודת ידידי תיאטרון באר שבע להצגה "זורבה היווני" בבימויו של נתן דטנר

מדובר בקופרודוקציה של הבימה עם תיאטרון באר-שבע. לכן האורח הראשון שהתקבל בבאר-שבע על ידי מנכ"ל התיאטרון שמוליק יפרח, היה נועם סמל, האיש שאותו החליף יפרח ב"הקאמרי" לפני כשנתיים ואשר נקרא בשבוע שעבר להציל את התיאטרון הלאומי מהמשבר הכספי שאליו נקלע.

כשצמרת הבימה מגיעה לעשות כבוד לדטנר ויפרח בבאר-שבע
קרדיט דיאגו מיטלברג

חוץ מנועם סמל ניצפו בחגיגית של "זורבה" גם מולי שולמן, שלמה וישינסקי, הבימאי משה קפטן, הבדרן שחקן מוטי גלעדי ועוד שחקנים רבים שהדרימו מתל אביב להפקה המשותפת.

כשצמרת הבימה מגיעה לעשות כבוד לדטנר ויפרח בבאר-שבע
קרדיט דיאגו מיטלברג

מהצד הדרומי נראו כמה מובילים וידוענים כמו אשר גרינבאום מנכ"ל כיל לשעבר, שלומי קודש, מנכ"ל סורוקה, אריה קליינמן מנכ"ל לשכת המסחר, אברהם מימון מהתבלינים, אביבה וסמי ברגל מכיל, עוד ניצפו : אביב חצבני מנהל מרחב הדרום בהתאחדות התעשיינים, אלי וג'קי אביסרור ארז בדש, מנכ"ל מי שבע לשעבר, עופר סלע מנכ"ל סינפונייטה ראשון לציון, פרו' אייל שיינר יו"ר הנהלת התיאטרון, עורך הדין אלישע כהן ורבים מבכירי האגף האמנותי של העיריה : חפצי זוהר, סגנית ראש העיר, שלומי נומה, מנכ"ל כיוונים, יאיר נגיד, מנכ"ל המשכן לאמנויות הבמה, לילך נגיד, מנהלת מינהלת העיר העתיקה, וקלאודיה צובל מנכ"לית הסינפונייטה של באר-שבע.

כשצמרת הבימה מגיעה לעשות כבוד לדטנר ויפרח בבאר-שבע
קרדיט דיאגו מיטלברג

עניין רב עוררה הפגישה המרגשת בין אהרון ידלין ממייסדי הנהלת התיאטרון שהגיע ישוב על כסא גלגלים בעקבות נפילה ושבירה של אחת מרגליו לבין נתן דטנר ונועם סמל. דטנר חיבק את ידלין וסיפר על חברותם ארוכת הנשים עוד מהימים שבהם נתן ניהל את תיאטרון באר-שבע, וגילה סקופ : הוא וידלין נולדו באותו יום באפריל וחוגגים באותו יום מסיבת יום ההולדת.

כשצמרת הבימה מגיעה לעשות כבוד לדטנר ויפרח בבאר-שבע
קרדיט דיאגו מיטלברג

למקום הצטרף נועם סמל שלחץ בהתרגשות את ידיו של ידלין כשהוא מתגעגע לימיו כשר החינוך : "אני עוד זוכר את הימים שהיו לנו בארץ הזאת גם חינוך וגם תרבות…וזה היה בזמנך, אהרון…"

פגישה נרגשת אחרת נרשמה בין הבדרן מוטי גלעדי לבין אריה קליינמן מנכ"ל לשכת המסחר, שגילה כי בין השניים שוררת חברות ארוכת שנים, בהיותם שניהם דוברי השפה הרומנית על בוריה.

שמוליק יפרח מנכ"ל התיאטרון ניצל את המעמד כדי לקיים את הטקס המסורתי של חלוקת פרסים לשחקנים ועובדים מצטיינים של התיאטרון. את פרס העובד המצטיין נתנה חסות כמנהגה זו השנה החמישית הגב' יהודית שופן, חברת אגודת הידידים לזכר בעלה בני שופן ז"ל, שהיה מאוהבי תיאטרון באר-שבע ומראשוני אגודת הידידים. בפרס על שם בני שופן זכה מנהל ההצגות הותיק שלמה לסרי, הידוע בזכות חוש ההומור הגדול שלו. בנוף הוענקו פרסים בחסות אגודת הידידים לגילי כוכבי, יוצרת מצטיינת, רון ביטרמן, שחקן מצטיין ושחר פינקס, מחזאית מצטיינת. את הפרסים העניקה חברת אגודת הידידים רחל לוי מאדמה מכתשים לשעבר, שמילאה את מקומה של עליזה מנור, יו"ר אגודת הידידים של התיאטרון שנעדרה עקב שפעת.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
עיצוב הבית מתחיל בכם
כל מעצבת פנים שתשכרו לעבוד על עיצוב הבית שלכם תשב...
איך לעצב וילה בצורה נכונה
וילות הן שם נרדף ליוקרה, אלגנטיות ושפע - הן משדרות...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
אזור מגורים הידוע במחויבותו לקיימות ואיכות חיים
הרצליה הירוקה דירות למכירה הוא אזור מגורים הידוע במחויבותו לקיימות...
תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי
בבית הספר לגמלאים "תרשיש" של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי...
אירוע מיוחד במסורת – כך תוכלו לחגוג
קייטרינג לבת מצווה הוא מרכיב מרכזי בהנצחת ציון דרך משמעותי...
מה שצריך לדעת על פסילה מנהלית
המצב בו נהג נתפס עובר עבירת תעבורה מסויימת ומקבל דו"ח...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
איש מקצוע משפטי בתחום התחדשות עירונית
עו"ד תמ"א 38 היא מסגרת משפטית משמעותית בישראל שנועדה לתת...