Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

כנס האיכות השנתי של הדרום במכללת סמי שמעון

כנס האיכות השנתי של הדרום במכללת סמי שמעון
כנס האיכות במכללת סמי שמעון---קרדיט מכללת סמי שמעון

כנס האיכות של הדרום התקיים במכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, SCE בשיתוף התאחדות התעשיינים מרחב דרום, קמ"ג והאיגוד הישראלי לאיכות. בכנס התארחו מומחי איכות מתחומים שונים ביניהם תעשייה, חינוך ותוכנה.

כנס האיכות בדרום לשנת 2017 הפגיש בין חברות וארגונים מהתעשייה, החינוך והתוכנה בדרום. בכנס דנו המשתתפים בנושאי איכות ומציאת דרכים לשתף פעולה למען הגברת חשיבות האיכות בנגב. בזמן הכנס התקיימו שלושה פאנלים במקביל בהם השתתפו מומחים בתחומי האיכות בחינוך, בתעשייה ובתוכנה. מטרת הכנס היא לדון בנושאי האיכות ובתקני האיכות השונים הנוגעים לכל תחומי החיים ומשפיעים על הציבור הרחב מדי יום.

כנס האיכות במכללת סמי שמעון—קרדיט מכללת סמי שמעון

יו"ר הכנס, פרופ' דורית תבור, פתחה את הכנס וסיפרה על החשיבות של הכנס לדרום: " המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון הינה המכללה הגדולה בארץ להנדסה ולומדים בה יותר מ- 5000 סטודנטים לתואר ראשון ושני בהנדסה. המכללה, המכשירה את דור העתיד של מהנדסי ישראל, רואה חשיבות רבה בקידום של תחומים שיחזקו את אזור הדרום בכלל והנגב בפרט. זו השנה השנייה שאנחנו מקיימים את כנס איכות – דרום במכללה הנעשה  בשיתוף האיגוד הישראלי לאיכות, SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, הקריה למחקר גרעיני והתאחדות התעשיינים. ההיענות לקול הקורא לכנס היתה גדולה וקיבלנו הצעות ממגוון רב של תחומים. את העושר הזה ניתן לראות בתוכנית של הכנס ובהרצאות במושבים השונים, כי נושא האיכות הוא נושא משמעותי שנוגע בתחומים רבים ושונים: באקדמיה, בחינוך, בתכנה, בתעשייה, במגזר הציבורי ועוד".

נשיא המכללה, פרופ' יהודה חדד, התגאה במחקרים אחרונים שהראו את חשיבות מקצוע ההנדסה עבור הצלחה מבחינה כלכלית ואת הישג המכללה שהגיעה למקום הרביעי בצמרת הדירות למוסדות ההשכלה להנדסה בארץ: "אנו שמחים לארח את הכנס בפעם השנייה ומקווה שכנס האיכות של הדרום יהפוך למסורת. כנס האיכות חשוב משתי סיבות עיקריות – כנס כזה בנגב ודווקא פה חשוב שיהיה כנס מקשר בין כלל גופי התעשייה שיעסוק באיכות בצורותיה השונות. הסיבה השנייה היא כי עלינו, כמוסד אקדמי השואף למצוינות, לתמוך בכנס איכות ולחבר בין גופים רבים ככל הניתן. המכללה שלנו היא בין המוסדות המשפיעים ביותר בנגב. לכן אני שמח על שיתופי הפעולה עם התאחדות התעשיינים וקמ"ג. אני מאמין שבסופו של דבר זה טוב לכולנו, לציבור הרחב ולנגב".

ד"ר אודי נצר, מנכ"ל קמ"ג, התייחס בכנס לנושא החשוב ביותר מבחינתו בתחום האיכות: "היכולת שלנו להטיל ספק היא הלקח העיקרי בכל הקשור לאיכות. אנו צריכים לשאול שאלות, להבין כי אין נושא שאסור לשאול עליו או לדון בו. אסור לנו, כאנשים המעוניינים לקדם איכות בתעשייה, לקבל משהו כמובן מאליו. רק כך נוכל להתקדם ולהשתפר, רק באמצעות שאלות, דיונים ועבודה בצוות. כך נוכל לצאת מכל דיון בכל סוגיה עם תובנות חדשות וטובות יותר".

אביב חצבני, מנהל מרחב דרום בהתאחדות התעשיינים: "תחום האיכות הוא חלק מרכזי ובלתי נפרד מהתעשייה. הנוכחות המרשימה בכנס היא עוד הוכחה שזה תחום שהולך ומתפתח כל הזמן ובעל משמעות גבוהה בתעשייה ובכלל. השותפות של התאחדות התעשיינים בכנס היא חלק מתוך מערך כולל של פעילויות ופורומים שאנחנו מקיימים ומקדמים במסגרת פעילות המרחב יחד עם קמ"ג והאיגוד הישראלי לאיכות בשיתוף מפעלי הדרום. מנהלי ואחראי האיכות במפעלי הדרום הם חלק מהותי מהתעשייה ושיח משותף ביניהם יוצר שיתופי פעולה שמשפיעים וישפיעו על התעשייה בדרום."

"נושא הכנס, "הבטחת איכות – מה עוד אפשר לשפר?", נבחר בעקבות אירועים שונים שהתרחשו בתחום איכות בתחום המזון, הרכב, הבנייה התקשורת ועוד" סיפר שרון אנקר, מנהל תחום האיכות בקמ"ג ונציג האיגוד הישראלי לאיכות בדרום. "הכנס השנה מדגיש את נושא הלמידה ההדדית ושיתוף ידע בדילמות מתוך הבנה "שחוכמת ההמונים" הינו כלי מתקדם ללמידה ושיפור. הכנס השנה שעברה היווה טריגר, לשיתוף פעולה, כך שאלי דולב, הממונה על האיכות,  להקים את מפגש עמיתים בדרום בשיתוף התאחדות התעשיינים בדרום והאיגוד הישראלי לאיכות".

 

 

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פומפאו רוקד באופקים
מייק פומפאו אופקים: "גאה להיות כאן בעיר שתושביה גיבורים" מזכיר המדינה...
איש החינוך הוותיק מבאר שבע - אהרן אלדר ז"ל הלך השבת לעולמו והוא בן 86
אהרן אלדר היה שנים רבות מעמודי התווך של החינוך הדתי...
בתי החולים בדרום ירימו את הכפפה? בעקבות מותו הטראגי של החייל שנדבק בפטרייה בעזה- קריאה בארגון "חברים לרפואה" שהשתתף במאמץ הבאת התרופה הניסיונית ארצה: "לערוך בבית חולים בישראל את הניסוי בתרופה כדי שתהיה זמינה לטיפול מיידי בחיילים שנדבקים"!
בעקבות מותו המצער של חייל המילואים חנן דרורי הי"ד שנדבק...
מאילת לסורוקה: התלמידים המפונים משדרות בביקור חולים לחיילים פצועי המלחמה
יוזמה מרגשת - התלמידים המפונים משדרות יצאו מאילת לביקור פצועי...
לא שוכחים את הנופלים! מיזם "זוכרים את הנופלים" בהובלת תושבי מושב שוקדה
תושבי מושב שוקדה החליטו לקדם מיזם שבמהלכו הם יבקרו משפחות...
משלחת מנהיגי חינוך בקהילות יהודיות ברחבי העולם ביקרה השבוע באופקים
משלחת מנהיגי חינוך מובילים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, מארה"ב, קנדה,...
בעיצומה של המלחמה: תלמידי מקיף אמית באר שבע יצאו ל'מבצע ג'וחא'
גם השנה, בעיצומה של מלחמת 'חרבות ברזל', יצאו תלמידי בית...
בתי החולים בדרום ובשפלה מתכוננים לקליטת פצועי מלחמה ומזניחים את הכוננות לגל חורפי חדש של המגיפה?
התחלואה בקורונה בעולם ובישראל במגמת עליה, אך קיים חשש שבתי...
הפרויקט להזנקת התיירות בערד יוצא לדרך: החברה הממשלתית לתיירות רגע לפני בחירת קבלן לביצוע פרויקט תצפית 'סף המדבר'
על אף המצב הביטחוני, החברה הממשלתית לתיירות ממשיכה לעבוד על...
בעקבות ההשלכות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף עמותת שניר משיקה תוכנית הכוונה עסקית
לאור ההשלכות הרוחביות של מלחמת "חרבות ברזל" על העסקים בעוטף...